Skocz do zawartości
DamianRadom

Pocillopora bardzo szybko rrzuca tkanę

Rekomendowane odpowiedzi

Hey, jak w temacie. Moze mi ktoś podpowie co może być przyczyną, że ten sps z dnia na dzień zrzycił aż tyle tkanki? Zdjecia z wczoraj i dziś.

Parametry jak w stopce. KH stałe, ale ostatnio przesadziłem z Ca i Mg. Sól AF probio, z PO4 i NO3 nie mam problemów. Przedwczoraj przestawiałem trochę cyrkulację i troszkę bardziej w nią wieje. Kolejna sprawa to to, że zaczęła lecieć na następny dzień jak podawałem kropelki AF (barkterie i linie coral), które podaję około raz na tydzień. A i pojawilo się trochę cyjano jeśli to ma znaczenie, ale nie jest to jeszcze plaga jakaś wielka tylko kilka ognisk.

20150813 184137

20150814 142834

Reszta SPS/LPS wygląda ok.

Ciąć to co zostało czy już spisywać na straty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego powodów może być wiele, większość rzeczy, które opisałeś mogą być przyczyną.

To co może powodować utratę tkanki czy bielenie to:

duży skok Ca i Mg

skok kh

zmiana zasolenia

zbyt silna cyrkulacja

przedawkowanie suplementów

skoki / za wysoka / za niska temperatura

wirki

podrażnienia np przez glony

skoki / za wysokie PO4 / NO3

zbyt silne oświetlenie

Zdarzają się przypadki, że wszystkie parametry są w normie, nie było skoków KH,CA, MG, zasolenia, temperatury i wykluczysz wszystko co Ci do głowy przyjdzie a i tak koral leci.

W Twoim przypadku można przypuszczać, że te skrajnie wysokie CA, MG męczy korala do tego być może zbyt silna cyrkulacja jak napisałeś, plus może zbyt dużo czegoś dodałeś i zwyczajnie koral nie wytrzymał.

Ciężko tak stwierdzić na sto procent. A jak z temperaturą?

Te cyjano to może być znak, że np za dużo czegoś podałeś albo przekarmiłeś

Edytowane przez Marek132 (wyświetl historię edycji)

Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poczytaj o RTN rapid tissue necrosis, to coś Ci się rozświetli


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taka infekcja nie pojawiła by się od początku lub u większej ilości korali? Nie wprowadziłem ostatnio nic nowego z czym mógłbym przytargac jakieś dziadostwo. Stawiam bardziej na przedawkowanie np. Bakterii lub zmiane tej cyrkulacji. Zobaczymy co będzie dalej. Przedstawiłem ją w spokojniejsze miejsce. Swoją drogą skok ca też swoje zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden koral jest silniejszy a drugi słabszy. U jednego wczesniej się pojawi a u drugiego pozniej. Czasem nieświadomie uda się to powstrzymać i na jednym się zakończy ;) łam co możesz bo poleci cały. Ja po łamaniu dezynfekuję płynem Lugola ale na wodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.