Skocz do zawartości
CzarneSlonca

160L...FOWLR vs RAFA

Rekomendowane odpowiedzi

Krotkie pytanie na ktorejakos nie znalazlem odpowiedziktora by mnie usatysfakcjonowala.

Problem jest taki.

Mamakwa 160L + or2500+ dwie pompy cyrkulacyjne 1000l/h i 800l/h + midiflotor...sump ok 40L

Chce miec ladne akwa z miekkimi niewymagajacymi koralami + jakies grzybki itd. DLA POCZATKUJACEGO

Oprocz ekipy czyszczacej skladajacej sie ze slimoli, jakiejsc krewetki, pusteknika...chcialbym zeby byly jakies rybki.

Koniecznie dwa blazenki z ukwialem i ze dwie babki...czy cos jeszcze moge dolozyc? moze zebrasomka byc??? ile skaly zeby bylo ok?

ps. oswietlenie 5x t5 24Watt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

160l a jakie wymiary? Powiem szczerze że mi się bardzo podobają te rybki: Pterapogon kauderni Tu masz opis: http://www.aquareef.fora.pl/viewtopic.php?t=519

Ja w swojej 100 będę miał parkę. Bardzo piękne i inteligentne rybki. Spokojnie ładną parkę tam upchniesz. A może Ci się nawet rozmożą.


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz ze ma byc "DLA POCZATKUJACEGO".

No wiec blazenki z ukwialem odpadaja :D Blazenki jeszcze by jakos uszly ale ukwial nie jest raczej dobry dla poczatkujacego. Potrzebuje duzo swiatla, dobrej wody i generalnie lubi sprawiac problemy.

W sumie opisana przez Ciebie kombinacja ukwial+blazenki+

+2 babki ma szanse powodzenia ale raczej nie u poczatkujacego. Na Zebrasome akwarium stanowczo za male, skaly daje sie 10-25% w zaleznosci od przewidywanej obsady czy kompozycji zbiornika.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc oswietlenia to bedzie 120Watt...

akwa 50cm wysokosci czyli wody bedzie ok 45 cm...wystarczy dla ukwiala? generalnie chyba ukwiala powinno sie wprowadzic w miare wsczesnie zeby sobie wybral miejsce i potem ew dokladac reszte korali itd. ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram mario-sz'a. Kardynalki beda akurat pasowac. Osobiscie gdybym mial teraz decydowac czy wrzucac do mojej stowki dwa ocellarisy to bym sie cztery razy dluzej zastanawial. Nie mam ukwialu, a te dwa male durnie trzy czwarte czasu spedzaja za pompa. Doprowadzajac mnie do szalu. Procz kardynalow wziolbym na Twoim miejscu jeszcze jedna babke symbiotyczna. Przy braku problemow zastanowilbym sie nad jakims wargatkiem lub parka mikrobabek :D ( jakies najmniejsze z rodziny Gobiidae - Gobiodon, Eviota lub Elacatinus - tyle ze z drugi i trzeci gatunkiem nie sa w Polsze czesto dostepne ). Pozdrawiam,

M.

Edytka: Warto wprowadzic wczesnie, ale nie mozna zapominac ze ukwialy wcale nie sa "latwe" do utrzymania ( no nie liczac Aiptasi i Majano :D ). Poleca sie je raczej do ustabilizowanych zbiornikow. A tak przy okazji to 120W to wcale nie duzo swiatla.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak nieznam sie na morskimwogule achcialem kupic poczytalem le opisuw brak jak zaczac poszedlem do sklepupowiedzialem sprzedawcy ze chce akwarium morskie spytal jakie pokazal to jest 100+40+40 160 litruw dal mi sprzet za wszystko zaplacilem 1000 euro i problem mialem z glowy wode od niego z akwarium wziolem kupilem skale tez mam juz 6 tyg i super wyglada niemam jakiegos tam sumpa jakiegos reaktora niemam pojecia wogule co to jest albo jakis mikser tez niemam pojecia co to jest powiem tak jak ktos zaczyna i pisze dowas pytania to wy tak odpowiecie ze wogule niewiadomo oco chodzi to co umnie jest w akwarium to jakas papka jedna aby woda w ruchu byla i jakis odpieniacz z tylu za akwarium jest i tyle jak cos potrzebuje ide do sklepu aha jestem z wiednia


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha a ja mam dokladnie 12 kg skaly moge rachunki pokazac za to co mam a wy piszecie zawodowcy ze 20 procent a wiec ten co zaklada teraz te 160 litruw niepytaj sie tu nikogo ja tez pytalem a dostawalem takie odpowiedzi ze zero rozumialem a nawet do dzisiaj niewiem poco mi ten sump potrzebny jak ja tam tylko ponoc odpieniacz daje a ta pompa co wode rusza i tak zostaje najlepiej idz do sklepu ja tak zrobilem za wszystko zaplacilem 1000 euro moje ma 6 tyg akwarium a super wyglada ryby korale idz do sklepu najlepiej


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebastian wieden- wiec jak tak super wyglada te twoje akwarium to pokaz fotki chetnie zobacze:)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebastianie - akwarium super to może i wyglada po 6 tygodniach, ale jeśli w ten sposób bedziesz je traktował to za następne 6 nie bedzie już akwarium.

Morskie akwarium wymaga wiedzy, bez niej tylko męczarnie mozna zwierzętom zafundować (nawet za 1000 euro).


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian jeśli masz takie podejście do akwarystyki morskiej to przygotuj sobie następne 1000 euro.Gdybyś miał choć podstawową wiedzę o akwarystyce morskiej to rozumiał byś o czym koledzy tu piszą.Bardzo dużo osób skorzystało z porad kolegów z tego forum i dobrze na tym wyszło.Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takze chętnie zobaczyłbym fotki twojego akwa, możemy porównać z moim które także ma 160 "litruw":) i "wogule" ma sump :D


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz ja to napisalem poniewaz wczesniej juz dawno temu napisalem tutaj pytanie jak mozna zaczac i ktos mi brzydko odpowiedzial i jego odpowiedzi wogule niezrozumialem jak zaczac ja napewno zdjecia dam alepowiem bratu aby porobil poniewaz ja nieposiadam aparatu umnie narazie naprawde ladnie wyglada chcielismy z zona miec


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z zona miec a nikt nam niepomugl tutaj na forum ale w srodku mam jedna pompe a na zewnatrz odpieniacz i 12 kilo kamienia a na dole piasek wode kupilem tez od sprzedawcy ja kupilem w sobote a w poniedzialek zaczalem dawac rybki do akwarium ale zdjecia porobi brat i da je tutaj najdrozsze z tego co na rachunku to swiatlo 380 euro a ten odpieniacz 240 euro


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze macie racje ja czytalem duzo i moja zona tez janawet pisalem czy ktos by mi niekupilwszystkiego co potrzebuje caly sprzet a ja przyjechal bym do polski a dostalem naprawde glupie odpowiedzi napewno macie racje ze zle zaczolem z morskim co dwa albo trzy dni musze do sklepu isc i sprzedawca sprzedaje mi wode i robi jakies tam pomiary


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze tak duzo pisze to moze jest ktos z krakowa poniewaz zona z tamtat jest i czy ja potrzebuje ten jakis sump w czym on mi by pomugl jak piszecie ze to akwarium mi padnie to kupil bym ten sump ale gdzie ja to dostane w krakowie


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sebastian wieden :

dzieki za odpowiedz ja to napisalem poniewaz wczesniej juz dawno temu napisalem tutaj pytanie jak mozna zaczac i ktos mi brzydko odpowiedzial i jego odpowiedzi wogule niezrozumialem jak zaczac ja napewno zdjecia dam alepowiem bratu aby porobil poniewaz ja nieposiadam aparatu umnie narazie naprawde ladnie wyglada chcielismy z zona miec

Hmmm:O_o wiesz co 1000 euro dales za sprzet a aparatu niemasz .


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj jako ze może naprawde masz problem z tym akwarium to zaczne od początku:

1 - proponuje zacząć czytać forum a przedewszystkim dział "dla nowicjuszy" i pierwsze linki - te przyklejone

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=11046

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=6535

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=4445

jak to przeczytasz i bedziesz sie chciał dowiedzieć wiecej to pytaj

2 - sump to taki zbiornik poboczny (przeważnie mniejszy) połoczony ze zbiornikiem głównym. W sumpie trzymamy cały sprzet który jest niepożadany (dla oka) w zbiorniku głównym np: grzałki termometry odpieniacz itp

3 czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj

ps najlepsze co mozesz zrobić gdy czegoś niewiesz to wciśnij podświetlony na niebiesko link "szukaj w archiwum" i wpisz interesujące cie chasło np - sump

pozdrawiam


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.