Skocz do zawartości
bartek123_1

Zakładanie drugiego akwarium - 216l + panel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pierwszy zbiornik od ponad roku działa bezproblemowo. Niestety to tylko 54l, więc brakuje miejsca. Były plany na szkło 140x70x45, ale fundusze na to nie pozwalają, więc postanowiłem wykorzystać to co było pod ręką. Mam stare akwarium 80x40x45. Postanowiłem je rozciąć, dociąć kilka szyb i skleić nowy zbiornik. Obecne akwarium stoi na komodzie 105x60 i na niej zamierzam postawić nowe szkło.

Nowy zbiornik będzie miał wymiary 80x60x45 + panel po prawej stronie. Akwarium będzie widoczne od frontu i z lewej strony. Panel chciałbym zrobić krótszy niż akwarium, by ewentualnie można go było zmaskować płytą meblową. Także panel będzie miał 56cm długości i 20cm szerokości. Panel będzie miał dwie komory i wavebox.

I tu mam kilka pytań:

1. Czy do takiego zbiornika odpowiedni będzie wavebox na Jebao WP25/RW-8? Jakiej wielkości komorę zrobić? Jakiej średnicy wylot?

2. Akwarium będzie miało 45cm wysokości, ale wody chcę nalać mniej, żeby miała się gdzie bujać i żeby szkło chroniło przed ewentualnym wyskakiwaniem ryb bez potrzeby zakładania szpecących koron. Ile niżej zrobić dół przelewu i jakiej szerokości?

3. Panel cały dokleić do akwarium czy zrobić na wspólnym dnie?

Pozdrawiam, Bartek

Edytowane przez bartek123_1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

1. Nie lepiej zamiast waveboxa kupic po prostu RW-8 lub 2 x RW-4 efekt będzie podobny

2. U mnie przy 50h wyciecie mam 4cm od góry z tym że mam ramkę dookoła akwa 0,5cm od górnej krawędzi woda buja się pomiędzy 48-49cm (u mnie buja 2 x WM4000)

3. Jeżeli już bez sumpa to zrobiłbym akwarium i w nim wydzielił panel czyli na wspólnym dnie.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zrobić wavebox, bo poprawia efektywność działania falownika i wszystko wygląda estetyczniej.

Poziom wody chciałbym mieć ok. 35cm, więc myślałem o 7cm wycięciu, zawsze na grzebieniu można podnieść. Tylko jakiej szerokości byłby najlepszy? Na całej długości komory odpieniacza?

Na jednym dnie wszystko chyba będzie solidniejsze, a nie mogę wydzielić panelu w akwarium, ponieważ panel chcę zasłonić płytą tak żeby była równo z akwarium, czyli panel musi być węższy.

Jakie wymiary powinien mieć wavebox?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.