Skocz do zawartości
Maciek J.

Jak uzyskać taką barwę świetlówkami T5?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie, jak uzyskać świetlówkami taką barwę jak tutaj:

Da się w ogóle? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktynika i niebieskim ale z przewaga aktyniki.

Tyle ze blikow miec nie bedziesz.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszasz aquapink z super purple i masz :thumbup: W jakich proporcjach nie wiem tu już metoda na czuja. Liczy się też ile świetlówek wchodzi do lampy. Bo jak dasz 1 aquapink na 5 aktynicznych to róż zginie ;)

http://erybka.pl/pol_m_Oswietlenie_Swietlowki-tradycyjne-T5_Inne-87.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylvania grolux ta sporo tańsza i ok lub

Koralen Zucht Fijii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie AquaPink Giesemann'a, Pure Actinic Giesemann'a i Blue2 Narwy, 3x24W. Mam miejsce na 4x24W. przy mieszance tych trzech nadal jest jasno-niebiesko. Pure Actinic nie świeci zbyt mocno, ale za to ładnie wyciąga fluorescencję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Aktynityka nie jest równa aktynityce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue2 też niby aktynika, a nie świeci ani trochę podobnie do Pure Actinic Giesemann'a. Pytanie tylko, jak LPS i miękkie będą rosły na samych aktynikach. ;):p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podobny efekt uzyskalem mieszajac rozowe z nibieskimi i bialymi w stosunku. 2x6x2. ale to mialem taki efekt przez 2 miesiace teraz juz takiej barwy nie ma szybko roze padaja. przynajmniej z moich obserwacji to wynika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może jakieś zdjęcia uzyskanego efektu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety fotki nie mam. teraz to mi w bialy juz prawie wpada. ale to tez efekt zastosowania pewnie najtanszych swietlowek (jakies sylviany i aqua nova) ale z tego co rozmawiam ze znajomymi to tak wlasnie mowia ze rozowe szybko traca swoja barwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze Giesemanna Aquapink ( w tym tygodniu zmiana na ATI Purplu Plus) świecąca u mnie od 6 miesięcy i cały czas ją "widzę" na koralach.


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze Giesemanna Aquapink ( w tym tygodniu zmiana na ATI Purplu Plus) świecąca u mnie od 6 miesięcy i cały czas ją "widzę" na koralach.

A uzyskałeś może taki właśnie efekt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A uzyskałeś może taki właśnie efekt?

Pisałem to względem wypowiedzi Marka, iż mu zaczęło świecić na biało - u mnie róż jest widoczny cały czas. U mnie najbardziej/najlepiej widoczne jest to na plerogyrze jasno zielonej - postaram się zrobić foto dziś z tym giesemannem i bez niego

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tam nie zwracam na to uwagi tak bardzo bo barwa jaka mam teraz po wypaleniu bardziej mi odpowiada. ale wiem ze i tak roze nawet firmowe szybciej sie wypalaja niz inne barwy. mam reflex na bialej scianie i widac bardzo dokladnie ze mam tam swietlowki niebieskie rozowe biale, niby wszystko ladnie swieci ale juz nie przeklada sie to na barwe typowo fioletowa bo cos tam sie wypalilo.

Do tematu wracajac. jesli sie wymiesza farby niebieskie i roze (czerwone) to uzyskamy fiolet. to samo mamy w przypadku swiatla swietlowek czy ledow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz. Na białej ścianie wyraźnie to widać, ale kiedy patrzymy już w akwarium, efekt się trochę gubi. Właściwie, to nie sprawdzałem jak świecą same Pure Actinic i Aqua Pink. Obczaję to dzisiaj, bez Blue2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.