Skocz do zawartości
bohen

przeprowadzka 80l w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

witam, czeka mnie przeprowadzka za nie cały miesiąc, w końcu na swoje:)

i tu sie rodzi moje pytanie, mam kostke 42L z twardzielami plus sump ok 40l, jak to racjonalnie przetransportować, nowe lokum to około kilometra czyli autem z załadunkiem 10-20minut.

kilka korali jak najbardziej moge zapakować w worki i przewieźć w boxie ale część jest przytwierdzona do głównej skały i będzie problem, czy jak spuszczę wodę do baniaków powiedzmy zbiornik zakryje szczelnie folią to da się zrobić taką szybką akcje bez masakrycznych strat w koralach????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Skała z 42L akwarium nie jest raczej znacznych gabarytów, ja bym ją przełożył do wiaderka zalał wodą z akwarium i tak transportował. Raczej nie zdecydowałbym się na transport bez wody, a tak zrozumiałem Twój wpis:

czy jak spuszczę wodę do baniaków powiedzmy zbiornik zakryje szczelnie folią to da się zrobić taką szybką akcje bez masakrycznych strat w koralach????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi głównie o to że podczas transportu w wiaderku pewnie połamie sobie korale przyrośnięte do skały, szczególnie że to mój pierwszy transport morszczaka, bo ze słodkimi nie ma problemu spuszczasz wode i tylko zabezpieczasz żeby rośliny nie wyschły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie masz przecież daleko, nie musisz się spieszyć, jedź spokojnie a na pewno nic się nie stanie. Możesz wsypać do wiaderka piasku, aby skała była bardziej stabilna i nie przechyliła się. Możesz poprosić drugą osobę, aby podczas transportu trzymała wiaderko w rękach zamortyzuje to ewentualne wstrząsy podczas jazdy i zbyt gwałtowne chlupanie wody. Na pewno taki transport mniej zaszkodzi koralom niż przewożenie ich bez wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak, jak Brodaty pisze. Jak zrobisz to ostrożnie, to nie stracisz żadnego korala. Przeprowadzaliśmy w podobny sposób zbiorniki po kilka tysięcy litrów, bez większych problemów.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, o to mi chodziło dzięki za rady, mam nadzieje że uda się transport bez strat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.