Skocz do zawartości
Bolo

Reefmax - Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze świetlówka, mianowicie chodzi o to że ciagle świeci :( wentylatory się wyłączaja a świetlówka leci 24h. Górny guzik dziala normalnie (swiatło + wentylatory) a dolny tylko wentylatory.Wczoraj przyszedl czas na podmianke i gruntowne porządki, na chwile został wyłączony cyrkulator niestety pomylilem wtyczki i wylaczylem zasilanie akwa. Być może spalił się jakiś bezpiecznik? nie znam sie na tym ;). Komentarze mile widziane z gory dzieki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Poluzuj nakrętki blokujące t5 z obu stron, poruszaj świetlówką i znowu skręć.

Druga rzecz to starter ale wtedy czeka Cię rozkręcenie obudowy.

Edytowane przez temaso (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Poluzuj nakrętki blokujące t5 z obu stron, poruszaj świetlówką i znowu skręć.

Druga rzecz to starter ale wtedy czeka Cię rozkręcenie obudowy.

W RM nie ma starterów :secret:


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poluzowalem ale jak przekrecam spowrotem to i tak swieci czyli ciagle prad dochodzi nie wiem co jest tego przyczyna;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jeśli załączanie statecznika odbywa się przez przekaźnik to tu może być przyczyna, możliwe że "spiekły" się styki i napięcie jest ciągle podawane


120x60x50 + sump  170W LED DIY (@Magu) + 2x39W T5 130W LED DIY (STEROWANA BY NANORAFA THX) + 2xT5 39W, RO 1000int, JEBAO RW-15 + RW-8, DCP-6500


26659830da7e9a970035b2eb3e17e080u346a148

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś podobny problem?? gdzie mozna dostać taki sterownik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W RM nie ma starterów :secret:

No tak,t5 zapalają się bez mrugania....

Jest jeszcze możliwość resetu na pokrywie, może to cos da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś podobny problem?? gdzie mozna dostać taki sterownik?

Sterownik kupisz w serwisie aquaelu


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji na mało szczegółowy tytuł , nie mam wyrzutów sumienia z powodu zmiany tematu a nad punktem 2) to może i kolega pomyśli jako alternatywą.

1) Hej, dziś po wymianie spuchniętego i rozlanego kondensatora 47uF 400V i tradycyjnej wymianie statecznika padła mi chyba ta płytka mająca na wejściu ~230 i tak się zastanawiam...

Ew czy ktoś ma tę płytkę sprawną odsprzedać, albo może ktoś wie, czym ją zastąpić?

2) Czy da się zamontować pokrywę z ledz reefmaster led na starym reefmaxie i czy da się ją gdzieś kupić luzem?

Jak się sprawdza to nowe ledowe rozwiązanie ?

W dłuższej perspektywie ( wymiana stateczników i świetlówek, wysiadający czujnik temperatury ) może się kalkulować...

Edytowane przez koma (wyświetl historię edycji)

Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast płytki dałem zasilacz 12V (3.5 A) tyle że wtedy działał tylko panel +led i wiatraki a świetlówki nie. Niebiesko-czarne kable dałem do zasilacza , czerwone były rozwarte.

Obecnie wyrzuciłem obie płytki i podłaczyłem 230V do 3 stateczników na jednej kostce a 12V ( wiatraki światełko ) na drugiej.

Do wejścia 12V do uszczelnionej przegrody użyłem kabla od i tak już popsutego kabla czujnika temperatury.

Zero sterowania ale przynajmniej rybki mają światło a światło chłodzenie.Dołoży się włączniki mechaniczne i będzie git.

Edytowane przez koma (wyświetl historię edycji)

Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.