Skocz do zawartości
MSAdam

Pytanie o filtrację DI i TDS

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Kolegów o informację /lub linki/ , gdzie sprzedają filtry dejonizacyjne DI i "miernki" TDS ? Jestem początkującym "w trakcie"

:con

W um-um.pl nie znalazłem , w innych sklepach też się nie doszukałem.

Na dobrą sprawę to nawet nie wiem jak to wygląda, no bo do czego to służy to dzięki Forum mam niejakie pojęcie.

:)

No, ale jak to mówią wszysto wychodzi w praniu.

Pozdrawiam

:)

Aha, RO już mam - Aqua Pro 300 l/dobe


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Jałoś i ja Cię pozdrawiam !!! :szok


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w allegro na teraz to jest - ZERO , a ja musze na -WCZORAJ :)


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @lewy-a ,@Jałoś - uwielbiam to Forum . Od razu życie staje się prostsze.

Pozdrawiam


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie podczepie do pytania = po grzyba jest odpowietrznik w DI ?? przecie konstrukcja filtra i tak wymusza automatycznie odpowiertrzanie jesli woda leci ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, nie wiem

ciśnienie w kranie przynajmniej 0,6 bara, więc spoko przepchnie


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wildtom - próbowałeś kiedyś otworzyć taką puchę bez naciśnięcia tego przycisku "odpowietrzenia" ????

Jesli o mnie chodzi to wolę go najpierw przycisnąć bo bez niego można sobie palce albo klucz złamać :)


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam przycisku, czyli nie otworze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam przycisku i otwieram więc się ZiZi nie martw :)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie mam i otwieram bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przycisk do odpowietrzania i nie byl mi potrzebny poniewaz lekko wszystko sie otwieralo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodzi na to ze Jerzol ma malo krzepy :haha


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie interesuje to, ze w przypadku miernika TDS jego dokladnosc wynoci +/- 2% i tu zaczyna się problem, bo jak jest 0-999 to tak naprawde może być 0-18 p.p.m.

co wy na to??


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze dokladnosc 2% oznacza, ze np: zamiast 100 jednostek moze byc rzeczywiscie miedzy 98 a 102.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale z drugiej strony to jak miernik pokazywalby 000 to dokładnosc bylaby +/- 0 a to z definicji miernika jest niemozliwe...


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e... tam nalezy zalozyc, iz bedzie 0 lub o te 2% wiecej :), nie wykazane w pomiarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DiTus :

dokladnosc wynoci +/- 2% i (..) jak jest 0-999 to tak naprawde może być 0-18 p.p.m.

co wy na to??

My na to:

Dokladnosc pomiaru to jest procentowy blad pomiaru w odniesieniu do zmierzonej wartosci.

Tak jak Stani napisal, przy wskazywanej wartosci np. 100 w rzeczywistosci moze byc od 98 do 102 i wskazanie jest w granicach dokladnosci miernika.

Przy 50 jest +/- 1 jednostka, przy 25 jednostkach +/- o,5 jednostki, itd.

Zapewne na koncach zakresu pracy (okolo zera lub 999 jednostek) dokladnosc pomiaru mocno spada,

ale jak sie potrzebuje dokladniejszego pomiaru, to mozna kupic np LF controller http://www.rybarium.pl/htm/index.php?cmd=produkty&akcja=wybierzJeden&IDProduktu=1214&kat=265&pod_kat=&ekran=&by=

ale wtedy cena jest o jedno zero wyzsza.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.