Skocz do zawartości
klaczov

Wrocław wsparcie ;) przy hydraulice

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

O ile do tej pory się udawało prowadzić zbiornik bez sumpa , od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem docelowego zbiorniczka+ sumpa ;) i tutaj zaczynają się schody u mnie ... do hydrauliki od zawsze mialem dwie lewe rece , dlatego jesli ktos mialby czas aby wesprzec porada przy piwku wiadomo :) i pokazac co i jak przy podlaczeniu bede niezmiernie wdzieczny ;)

ps. hydraulike całą posiadam , zestaw zakupiony od kolegi z forum.kwestia złożenia tych klocków w całość :(

w razie czego proszę o tel. 786 229 915


300L

642a045595e7faf264be73fb03561bd5u953a894.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma nikogo z Wrocławia , kto znalazłby trochę czasu dla "świeżaka" ?? ...

jak pisałem ,nic za darmo ,liczę się z czasem każdego a będę niezmiernie wdzięczny za pomoc w starcie mojego zbiornika

chodzi o uruchomienie tego zestawu

http://nano-reef.pl/topic/77459-sprzedam-nowy-zestaw/

Edytowane przez klaczov (wyświetl historię edycji)

300L

642a045595e7faf264be73fb03561bd5u953a894.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz już skompletowaną hydraulikę, to jej samodzielne sklejenie nie będzie problemem. najpierw złóż sobie wszystko na sucho, żeby zobaczyć czy wszystko pasuje, czy nie ma gdzieś kolizji z innymi urządzeniami (najlepiej wstaw do szafki wszystkie urządzenia jakie tam docelowo będą się znajdować).

Ja 2 tygodnie temu sam pokleiłem hydraulikę i jak na razie działa :)

Zacząłem od przykręcenia śrubunków (ważne żeby dokładnie wyczyścić szkło i uszczelki w miejscu kontaktu), czarna uszczelka do akwarium, biała od spodu (tak jest w VDL). Czarną uszczelkę posmarowałem cienką warstwą smaru silikonowego. Do dokręcenia śrubunków użyłem narzędzia/klucza zrobionego z rozgrzanej zapalniczką rury PCV wciśniętej na chwile na śrubunek o schłodzonej.

Dzięki takim dwóm kluczom - rurom bez problemu skręciłem śrubunki sam.

Przy klejeniu hydrauliki pamiętaj o sfazowaniu końcówek rur (ja to robiłem zwykłym pilnikiem do metalu) żeby przy wkładaniu rury do otworu nie wypchnąć całego kleju. Klejenie zgodnie z instrukcją kleju.

Połączenie pompy obiegowej z hydrauliką warto zrobić za pomocą węża silikonowego ( u mnie ma 15 cm).

Mam nadzieję, że pomogłem.

PS. Link na górze nie działa.

post-24611-0-77717800-1441558084_thumb.jpg

post-24611-0-99238500-1441558085_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz już skompletowaną hydraulikę, to jej samodzielne sklejenie nie będzie problemem. najpierw złóż sobie wszystko na sucho, żeby zobaczyć czy wszystko pasuje, czy nie ma gdzieś kolizji z innymi urządzeniami (najlepiej wstaw do szafki wszystkie urządzenia jakie tam docelowo będą się znajdować).

Ja 2 tygodnie temu sam pokleiłem hydraulikę i jak na razie działa :)

Zacząłem od przykręcenia śrubunków (ważne żeby dokładnie wyczyścić szkło i uszczelki w miejscu kontaktu), czarna uszczelka do akwarium, biała od spodu (tak jest w VDL). Czarną uszczelkę posmarowałem cienką warstwą smaru silikonowego. Do dokręcenia śrubunków użyłem narzędzia/klucza zrobionego z rozgrzanej zapalniczką rury PCV wciśniętej na chwile na śrubunek o schłodzonej.

Dzięki takim dwóm kluczom - rurom bez problemu skręciłem śrubunki sam.

Przy klejeniu hydrauliki pamiętaj o sfazowaniu końcówek rur (ja to robiłem zwykłym pilnikiem do metalu) żeby przy wkładaniu rury do otworu nie wypchnąć całego kleju. Klejenie zgodnie z instrukcją kleju.

Połączenie pompy obiegowej z hydrauliką warto zrobić za pomocą węża silikonowego ( u mnie ma 15 cm).

Mam nadzieję, że pomogłem.

PS. Link na górze nie działa.

no jak do wtorku nie znajdzie się nikt to będę tak czy siak zmuszony ;) aby samodzielnie z tym działać

dzięki i tak za porady ,w razie czego będę miał z czego korzystać przy zabawie hehe


300L

642a045595e7faf264be73fb03561bd5u953a894.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam... Udało się ? :)


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam... Udało się ? :)

jutro dopiero siadam do tego , dzisiaj ciężko w pracy , początek miesiąca i trzeba pozamykać poprzedni miesiąc

ale jak będę uruchamiał zdam relacje z mojej szklanki


300L

642a045595e7faf264be73fb03561bd5u953a894.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja hydraulikę brałem z Belio i w razie problemów chłopaki chętnie pomagali, do łączenia pompy z hydrauliką użyłem łącznika od rurek ochronnych do kabli fi25 jest jak harmonijka i lepiej tłumi późniejsze drgania od pompy


Start 02-04-2015 ,akwarium 200x60x70cm szkło optiwhite 12mm 840l + sump 90l,

Odpieniacz - ATI 250 POWER CONE , Lampa - 2xbelki LED SANRISE A015-90-W + 8 rury 80W ATI

Obieg - Jebao DCT12000 ,Pompa cyrkulacyjna - Jebao 1x RW-20, 1xRW-15, 2xRW-8,

 Żywa skała - pochodzenie Indonezja – Bali – 100 kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja hydraulikę brałem z Belio i w razie problemów chłopaki chętnie pomagali, do łączenia pompy z hydrauliką użyłem łącznika od rurek ochronnych do kabli fi25 jest jak harmonijka i lepiej tłumi późniejsze drgania od pompy

Trzmiela i Belio właśnie brałem pod uwagę na początku , ale staneło na tym ,że zaoszczędzone na nich kase mogę włożyć w większą ilość skały na start ;) a w tym miesiącu moja księgowa w domu nie zezwoli na dodatkowe wydatki na akwarium ;)))


300L

642a045595e7faf264be73fb03561bd5u953a894.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd to znam ...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

A hydraulike kleiłem sam w niedzielę bo tylko wtedy miałem czas. Ale jest bardzo prosta. Tylko spasuj wszytko najpierw na sucho

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Start 02-04-2015 ,akwarium 200x60x70cm szkło optiwhite 12mm 840l + sump 90l,

Odpieniacz - ATI 250 POWER CONE , Lampa - 2xbelki LED SANRISE A015-90-W + 8 rury 80W ATI

Obieg - Jebao DCT12000 ,Pompa cyrkulacyjna - Jebao 1x RW-20, 1xRW-15, 2xRW-8,

 Żywa skała - pochodzenie Indonezja – Bali – 100 kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie stanęło na wsparciu chłopaków z Trzmiela, okazało się to banalnie proste hehe ale kwestia rozmowy dużo więcej mi dala aby dopytać co jak dlaczego itp itd ...

Jutro jadę po skalę sucha i sprawdzenie szczelności :) . W weekend zalewać zacznę i zdam relacje co i jak

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


300L

642a045595e7faf264be73fb03561bd5u953a894.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.