Skocz do zawartości
Gregorq

Balling "CZDA" vs balling AF/FM

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko sie zgadza ale nie porównujcie takiego chlorku wapnia do produktu FM, cena tez nie bierze się znikąd.. Na prawdę czysty chlorek wapnia czystość farmaceutyczna kosztuje 35zł za kg.

http://allegro.pl/chlorek-wapnia-dwuwodny-farmaceutyczny-1-kg-i6011251530.html


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... z tego co podaje specyfikacja to stosowany w branży spożywczej - czyli na upartego by się nadawał.

http://www.brenntag.pl/wyszukiwarka-produktow/widok-produktu/produkt/chlorek-wapnia-spozywczy-granulowany/

PK

Edytowane przez R.I.P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/ch...4866622522.html teraz ? Granulat taki jak AF .

Na zdjęciu wygląda faktycznie podobnie. Ale kupowałem to od nich i ma inną formę niż na focie nie wspomnę o złotym kolorze roztworu.

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu wygląda faktycznie podobnie. Ale kupowałem to od nich i ma inną formę niż na focie nie wspomnę o złotym kolorze roztworu.

O i to jest konkret odpowiedź . Odpada .


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczyli że to odrobinka żelaza i że zero lipy :D Nawet certyfikat dostałem ale pozwoliłem sobie zasłonić dane ;]

post-13865-0-64541100-1456524401_thumb.jpg

Także nie broniąc ich sami widzicie ile to zer po przecinku. Towar zużyłem i było zero lipy prócz brudnych rurek. Teraz wiadro wyszorowane i kupiłem czda. czysty jak ta lala

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pewnie widzicie ten z ebay ma 77% czystości reszta to nie wiadomo co za składniki.

Ja stosuje od początku czda i nigdy nie mam problemu stosuje się tylko do zaleceń TESTERA z wątku o Ballingu.

związki z alledrogo są ok jeśli kupujesz CZDA.Po co przepłacac za opakowanie skoro w środku jest to samo ale 3-krotnie droższe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alfik ile placisz na brukowej za wapn?


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze a co z mitami że tam są jakieś stabilizatory ? I co z tym ze Balling Light to co innego niż zwykły balling pomijampełnego gdzie siedozuje 7 roztworów. Zaraz padną odpowiedzi że w light stosujemy trace elements lub color elements a w "zwykłym" sól bez soli i jedziemy na równych dawkach. Ktoś kiedyś mi powiedział a jest w pierwszej lidze europejskich zbiorników że te prochy znacznie się różnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio za wszystkie proszki po 1 kg CZDA ,ale bez sbs płaciłem 73 zeta. Najdroższy był Mg sześciowodny 52zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

52 za 1kg mg? :)


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek spotkałem się z podobną ceną i wiem co teraz myślisz lepiej udać się po firmowe proszki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka cena była rok temu.Teraz to nie wiem.:) Juz gdzie indziej się zaopatruje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtku zerknij w PW podesłem ci cenę... myślę że to cię jeszcze bardziej zbije ze stwierdzenia 52zł to i tak dużo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Pani Jadzi chlorek magnezu 6 wodny Fauna Marine 30zł za kg wychodzi.

Tak samo chlorek wapnia dwuwodny 30zł za kg myślę, że to nie zła cena.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Pani Jadzi chlorek magnezu 6 wodny Fauna Marine 30zł za kg wychodzi.

Tak samo chlorek wapnia dwuwodny 30zł za kg myślę, że to nie zła cena.

O gustach się nie dyskutuje. Skoro jakość i cena odpowiadają to stosuj dalej.

AF/FM podają czystość związków zawartych w opakowaniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma z Nowego Sącza mi podała czystość na PW. Ale boję się napisać ;( Ale wyszło dobrze,bardzo dobrze ;D Fauna Marin niestety nie odpisała :( Ale jak pisałem już to z wiarygodnego źródła dostałem info że oni (FM) mają jakieś wspomagacze w swoich prochach oczywiście mówię o tzn"Ballingu Light" i nie trzeba tego lać po równo a sugerować się testami i nie jest wymagana SBS. Ja leję ich prochy od "lajta" i SBS i dają radę. Często ze swojego gapostwa na szybko od kolegi z forum odkupowałem Cacl2 z NS i rozrabiałem tak jak FM. Z tym że ja dawki ballignowe tj 111g na 2l a nie jak to FM podaje 2000g na 4l i dopełnić do 5l

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jechałem długo na prochach z allegro tych do "analiz". Wg mnie jedyna wada to taka, że KH się słabo rozpuszcza i żeby nie wytrącał się osad musiałem mocno mieszać i podgrzewać RO. Przeszedłem na dedykowany produkt akwarystyczny i problemu brak.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy rozrobione proszki nie wymagają mieszania ? Jak sovie zrobienroztwory na tydzień lub dłużej to nie zrobi się osad ?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy rozrobione proszki nie wymagają mieszania ? Jak sovie zrobienroztwory na tydzień lub dłużej to nie zrobi się osad ?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Zrobi się osad - trzeba mieszać. Dlatego wymyślili mieszadła magnetyczne :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na alledrogo widziałem fajne za jakieś 120 płn mieszadła

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam czda z chemi łódź od zawsze i jest tanio i parametry ok.

Ostatnio kupowałem z tydzień temu i zapłaciłem około 50zł za- 1kg cacl2, 1kg MgCl2x6H2O i 0,5kg NaHCo3 wszystkie czda.

Kiedyś jako mało uświadomiony akwarysta zapłaciłem 150zł za 3x1l płynów rozrobionych w pojemnikach z chemi łódź od znanego człowieka zajmującego się akarystyką morską zawodowo na giełdzie. Nieźle po mnie pojechał. Zainwestował może z 5zł a wziął 150zł. Tak się robi leszczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.