Skocz do zawartości
galki210

Nowe akwarium 70x50x50 plus sump

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Już od długiego czasu myślałem o akwarium morskim i przyszedł wreszcie czas na zapoczątkowanie kariery :)

Jestem na etapie dopracowywania zestawu na początek , więc proszę o jakieś uwagi i sugestie żeby ten początek był jak najbardziej udany ...

Został mi zaproponowany taki zestaw

70x50x50 + sump w szafce

- Lampa Blau Lumina 424 4x24 W T5

- pompa główna Newa Jet 1700 - tutaj nie wiem czy nie zmienić

- cyrkulacja pompa Newa 1,6 - tutaj nie wiem czy nie zmienić ( może np. 2 xKoralia Nano Evolution 900 lub 1600 )

- odpieniacz Blau Scuma IT110

Co sądzicie ? Zależy mi na tym żeby zestaw był dość cichy bo będzie blisko sypialni /

Na początku oczywiście same mikasy i ryby ..

Edytowane przez galki210 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Powiem tyle - koralie strasznie się zapychają, częste czyszczenie..

Pozdrawiam:

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako pompę obiegową rozważ sobie Jebao DC3000, możliwość regulacji i żre mniej prądu.

Dosyć ciekawym cyrkulatorem jest ta pompa:

http://erybka.pl/product-pol-8960-Tunze-Turbelle-Nanostream-6020.html

i jedna chyba z bardziej znanych i lubianych:

http://erybka.pl/product-pol-592-Tunze-Turbelle-Nanostream-6025.html

Pomyśl czy chcesz na pewno lampę na świetlówki. Co pół roku wymiana. Na taki litraż wystarczy taka lampa i świetlówek nie trzeba wymieniać. http://allegro.pl/sciemnialna-lampa-led-120w-grow-6-kolorowa-i5632132440.html

I jeszcze milion potrzebnych innych rzeczy, drobnych i większych, jak refraktometr, filtr RO+DI, grzałka, testy itd.itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc :)

chciałbym wszystko zakupić w erybka...

odnośnie lampy muszę pomyśleć nad propozycją reigher - cena tylko 100 zł droższa a jednak bez wymiany świetlówek

jeśli chodzi o resztę to :

- cyrkulacja Tunze Turbelle Nanostream 6020

- pompa myślałem Tunze Pompa Silence 1073.020 lub ta jebao tylko tej nie ma w erybce

i nie wiem co z odpieniaczem ... może wystarczy Aqua Medic Turboflotor 1000 Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ten odpieniacz wystarczy z powodzeniem, tylko czy nie lepiej poszukać czegoś na targowisku w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Startowałem niedawno z nieco mniejszą kostką 60x50x50 zobacz jak to u mnie wygląda bo wszystko smiga fajnie a jeszcze zapas mocy jest. Wode jak masz pewna o dobrych parametrach to bież na pewno przyspieszy dojżewanie.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego masz taki niski poziom wody? Powinien byc powyzej dolnej krawedzi korony,wyglada jakbys mial za nisko wklejony grzebien. A jako cyrkulacje masz tylko jedna Jebao RW-4? Jesli tak,to musisz cos jeszcze dolozyc.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to żebym się znał, ale wydaje mi się że ta kratka pod skałą to nie najlepszy pomysł, będzie ci pełno w niej wszystkiego zalegać a żaden ślimak czy babka nie będzie miało szans na przekopanie piachu. A może nie będzie piachu? Napewno bardziej doświadczeni koledzy się wypowiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kratka masz zdecydowanie racje,wiele razy bylo juz o tym pisane.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę prosić o poradę czy warto zakupić oświetlenie nocne AquaEl Moonlight LED ?

Czy świeci bardziej punktowo czy jednak oświetli mi te 70cm szerokości ?

Czy lepiej jednak zakupić jakiś pasek z kilkoma ledami ...

Edytowane przez galki210 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.