Skocz do zawartości
meczein

CEAB OpenSky T5 2x39W 100cm (OSD1000)

Rekomendowane odpowiedzi

CHciałbym zapytać czy to oświetlenie wystarczy do mojego zbiornika 100X50x50

chodzi tu o aspekt ekonomiczny późniejszego użytkowania. t5 to pobór mocy 200w, a więc wysokie koszty

https://www.akwarystyczny24.pl/ceab-opensky-t5-2x39w-100cm-osd1000--belka-oswietleniowa-do-akwarium-morskiego-i-slodkowodnego-p-5767.html


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak policzyłeś 200w dla 2 świetlówek, każda po 39 W ?

Nie napisałeś co chcesz trzymać ale powiem, że nie wystarczy.


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak policzyłeś 200w dla 2 świetlówek, każda po 39 W ?

yyy. policzyłem belke t5 4x54w daje to ponad 200w. Tylko że użytkowanie takie sprzętu, to spory wydatek finansowy. Doliczając pompę odpieniacz, cyrkulatory, grzałkę, to sporo ponad 300w, na dobę. Tak więc miesięcznie to wydatek ponad 100zł. Jak wiadomo LED tańsze więc szukam alternatywy. Koszt belki t5 to około 600zł, a nie umiem dopasować prostej belki LED, bez bajerów ściemniania zachodów słońca itp.

Co do drugiego pytania nie wiem cojeszcze będę trzymał. Na pewno rybsony, a korale jakieś nie bardzo wymagające zaczynam, więc nie wskakuje odrazu do wrzątku


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wielkości Twojego akwarium to tylko świetlówki 39W i powinna to być belka 6x39W - jeśli od razu na początku zakładasz że to drogo to zastanów się nad akwarium w ogóle - policz wszystko dokładnie a jak wyjdzie że dużo to nie zakładaj bo zlikwidujesz po pewnym czasie i szkoda życia i też Twojej kasy.

Alternatywa są ledy - albo sam robisz albo bierzesz jakiegoś chińczyka


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm

To mam pytanie dlaczego 6x39, a nie 4x54? Różnica 15 watów na pow. 100cm --dla mnie bez różnicy

Po drugie proszę uważnie przeczytaj post. W poście jest informacja, że wolę zakupić droższy sprzęt z mniejszym poborem mocy,--czyli np. LED, a niżeli świetlówki i co miesiąc dokładać po 40zł na prąd.


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm

To mam pytanie dlaczego 6x39, a nie 4x54? Różnica 15 watów na pow. 100cm --dla mnie bez różnicy

Po drugie proszę uważnie przeczytaj post. W poście jest informacja, że wolę zakupić droższy sprzęt z mniejszym poborem mocy,--czyli np. LED, a niżeli świetlówki i co miesiąc dokładać po 40zł na prąd.

54w - za długa do akwarium 100cm.

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm

To mam pytanie dlaczego 6x39, a nie 4x54? Różnica 15 watów na pow. 100cm --dla mnie bez różnicy

Po drugie proszę uważnie przeczytaj post. W poście jest informacja, że wolę zakupić droższy sprzęt z mniejszym poborem mocy,--czyli np. LED, a niżeli świetlówki i co miesiąc dokładać po 40zł na prąd.

to policzenia tego wystarczy zwykły excel - załóż nawet wymianę świetlówek co 6 miesięcy i zobaczysz co i jak wychodzi. Jeśli led firmowy to np. może być to: http://www.aquario.pl/lampy-led/1932-zetlight-qmaven-6600-200w.html moc w sumie prawie bez zmian ale w ledach i tak będziesz świecił tylko z częścią mocy.

p.s.

zobacz na wymiar świetlówek i samych lamp a odpowiedź sama się pojawi dlaczego 39 W a nie 54 W


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HMM. Fajna propozycja, ale nie ukrywam że myślałem nad czymś może 2x droższym od planowanego zakupu (600)zł a nie odrazu za 2200:)

Bardzo proszę o jakieś rozsądne cenowo około 1000zł LEd`owe oświetlenie


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39W T5 = 85cm.

54W T5 = 115cm.

Chyba że lubisz doświetlać boki ^^ ale szafki i mieć za szeroką lampe :D

Radziłbym się zastanowić w twoim wypadku nad akwarium i zadać póki co ? Znak zapytania :)

Sam chcialem założyc taki sam wymiar 250L 100x50x50. Ale światło 8x39 = Każda świetlówka po 80zł to już jest spora suma, a gdzie skała pienidło itd.

Ostatecznie akwarium odstawilem "na kiedyś tam" a założyłem słodkie które i tak i tak zlikwiduje i tyle.

4x39W i filtr 32W jakoś sporo rachunku za prąd mi nie podniosło no cóż. Rury po 12h się palą.

Proponowałbym za to na razie skierowanie się w:

LED.

Mniejszy zbiornik = mniejsze rachunki za prąd i utrzymanie. Bo mniejsze dawki różnych ballingów czy innych dupereli sól itd.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak policzyłeś 200w dla 2 świetlówek, każda po 39 W ?

yyy. policzyłem belke t5 4x54w daje to ponad 200w. Tylko że użytkowanie takie sprzętu, to spory wydatek finansowy. Doliczając pompę odpieniacz, cyrkulatory, grzałkę, to sporo ponad 300w, na dobę. Tak więc miesięcznie to wydatek ponad 100zł. Jak wiadomo LED tańsze więc szukam alternatywy. Koszt belki t5 to około 600zł, a nie umiem dopasować prostej belki LED, bez bajerów ściemniania zachodów słońca itp.

Co do drugiego pytania nie wiem cojeszcze będę trzymał. Na pewno rybsony, a korale jakieś nie bardzo wymagające zaczynam, więc nie wskakuje odrazu do wrzątku

Dajesz w tytule 2x39, link taki sam a piszesz o 4x54

Musisz się zdecydować, ale jak wyżej pisali - jeśli 200w oświetlenia to dużo to ciężko będzie ci utrzymać akwarium


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra słodkowodne też mam

światło 3x39w

filtr zewnętrzny 54w

wewnętrzne 38w

LED 10w

i teraz z biegiem czasu licząc rachunki mogłem kupić sprzęt trochę droższy ale mniej prądożerny.

Ledowe światło, filtry o połowe mniej mocy, a równie wydajne.

Dlatego teraz chce kupić towar droższy, aby mniej podjadał prądu.

Dajesz w tytule 2x39, link taki sam a piszesz o 4x54

Musisz się zdecydować, ale jak wyżej pisali - jeśli 200w oświetlenia to dużo to ciężko będzie ci utrzymać akwarium

Przepraszam trochę odjechałem.

W sklepie proponowano 4x54

Szukam alternatywy LED.

Dlatego zaproponowałem to oświetlenie, ale widocznie za słabe. Dlatego proszę o pomoc w doborze

oświetlenia w przystępnej cenie. Przystępną ceną dla mnie jest 2000zł


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zerknij sobie na lampę led chińczyka taką kolorową:

http://allegro.pl/sc...5632132440.html

lub tyko biało-niebieską:

http://allegro.pl/sc...5632143224.html

Jest przez wielu używana i raczej chwalona jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny.

Zawsze możesz nabyć dwie takie to z budżetu jeszcze sporo zostanie.

No i najważniejsze: żrą znacznie mniej prądu

Edytowane przez reigher (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.