Skocz do zawartości

Historia edycji

pit_i_mat

pit_i_mat

10 godzin temu, silvia napisał:

chodzi o hałas ?

Troszkę tak, ale bardziej chodzi o to, że musiałbym coś doczepiać do lampy i wszystko będzie sporych rozmiarów.

10 godzin temu, piotr8704 napisał:

A co do pin Dim jest już podciagniet pod 5V rezystorem 200k. Patrz aplikacje układu. Więc kiedy pin dim nie jest podłączony driver musi się uruchomić z moca 100% oczywiście bez Twoich rezystorow. A bałagan Tobie narobiło że driver był bezpośrednio zwarty do aluminium. 

Problem palących się driverów zaczął się gdy zacząłem podłączać piny DIM, wcześniej gdy sprawdzałem poprawność montażu diod wszytko było OK, piny DIM wisiały w powietrzu i szereg diod świecił pełną mocą. 

Tak czy siak ważne, że lampa żyje.

5 godzin temu, niwre37 napisał:

Tylko takie ,inna perspektywa jest jeszcze gorzej bo swiatlo niebieskie przeszkadza

Bardzo dziękuję za fotkę, nieźle daje ta lampa u Ciebie ;)

U mnie jest troszkę inaczej ponieważ lampa jest do akwarium słodkowodnego. Na to forum trafiłem w sumie przez Kolegę @magu, przez Jego sterownik, a przy okazji podziwiam akwaria morskie - może kiedyś i ja na takie będę mógł sobie pozwolić ;) 

 

Dziś odpaliłem pół lampy, pozakładałem soczewki (60, 90 i 100 stopni) i muszę powiedzieć, że te pół lampy na połowie mocy świecenia daje spooooro światła :P 

 

PS

Do spalonych rzeczy muszę jeszcze doliczyć moduł Bluetooth, chyba poleciał wraz z Arduino ponieważ dziś nie mogę się  nim połączyć - mruga tylko czerwoną diodą

 

PS2

Jest jakiś sposób na popiskujace drivery? Gdy w AqmaLED ustawie coś poniżej 100% świecenia to drivery lekko piszczą. Jeżeli wszystkie kanały ustawie na mniejszą moc świecenia to zasilacz też lekko wydaje piski.

 

pit_i_mat

pit_i_mat

10 godzin temu, silvia napisał:

chodzi o hałas ?

Troszkę tak, ale bardziej chodzi o to, że musiałbym coś doczepiać do lampy i wszystko będzie sporych rozmiarów.

10 godzin temu, piotr8704 napisał:

A co do pin Dim jest już podciagniet pod 5V rezystorem 200k. Patrz aplikacje układu. Więc kiedy pin dim nie jest podłączony driver musi się uruchomić z moca 100% oczywiście bez Twoich rezystorow. A bałagan Tobie narobiło że driver był bezpośrednio zwarty do aluminium. 

Problem palących się driverów zaczął się gdy zacząłem podłączać piny DIM, wcześniej gdy sprawdzałem poprawność montażu diod wszytko było OK, piny DIM wisiały w powietrzu i szereg diod świecił pełną mocą. 

Tak czy siak ważne, że lampa żyje.

5 godzin temu, niwre37 napisał:

Tylko takie ,inna perspektywa jest jeszcze gorzej bo swiatlo niebieskie przeszkadza

Bardzo dziękuję za fotkę, nieźle daje ta lampa u Ciebie ;)

U mnie jest troszkę inaczej ponieważ lampa jest do akwarium słodkowodnego. Na to forum trafiłem w sumie przez Kolegę @magu, przez Jego sterownik, a przy okazji podziwiam akwaria morskie - może kiedyś i ja na takie będę mógł sobie pozwolić ;) 

 

Dziś odpaliłem pół lampy, pozakładałem soczewki (60, 90 i 100 stopni) i muszę powiedzieć, że te pół lampy na połowie mocy świecenia daje spooooro światła :P 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.