Skocz do zawartości
Tom_Killer

Heteractis crispa - gdzie się podczepia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osób które z powodzeniem trzymały w zbiorniku Heteractis crispe.

Przyklejał się pod skałę ? Czy siedział w żwirku / pisaku? Czy na noc się zwija w kulkę ? Czy często zostaje w miejscu ale z odklejoną stopą ?

Dzięki za jakiekolwiek info.

Tom

jest tak

DSC2799

DSC2800

Edytowane przez Tom_Killer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój się nigdzie nie chciał przyczepić, niestety jest już na wiecznej rafie, nie przetrwał upałów :(

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jak przyniosłem to łaził po skale jak już przestał siedział na żwirku przy skale- też niestety odszedł.


Akwarium 300 litrów 120x50x50 przód OW + sump 100lwody , Odpieniacz H&S 150, Grzałka Fluval E 300 W, lampa led DIY 200w, żywa skała 15kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykleja się na skale najlepiej jak ma osłoniętą stopę

raczej przy słabym średnim przepływie

jak się zwija to znaczy ze cos mu nie pasuje i pewnie niedługo wyruszy na wyprawę


Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, zadałem to pytanie bo widzę że zupełnie inaczej zachowuje się niż quadrii. Mam go już dwa tygodnie, jak się rozłoży to jest koło o promieniu około 15 cm, zatem spory, ale stopę ma na wierzchu, nie przemieszcza się chociaż wystarczyłoby zeby ciutkę podniósł parasol i wp40 na bank by go poderwała. Mój nie lubi ścisku przy skale. Zjadł dwa razy mięso krewetki, ale robił to powoli. Quadri jak wchłania to wir się robi od wciągnięcia mięsa.

Mam takiego z długimi polipami, białego z niebieskimi zakończeniami. Na razie mało efektownie to wyglada bo sa to trochę napompowane polipy jak włóczka.

Dopisz swoje spostrzeżenia i wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dwa takie ukwiały i dwa takie ukwiały już tez odeszły :( Nie wiem już na pewno nie robie trzeciego podejscia bo nie ma sensu, zastanawiam sie tylko czy ktoś je ma przynajmniej z rok czasu bo dla mnie to taka studnia bez dna z tymi ukwiałami :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś robię doświadczenie, wyłączyłem do rana falowniki, pociągnę na obiegówce. Posadziłem go jak drzewo w piachu, dałem bez ścisku dwa kamyki płaskie koło niego. Zobaczymy co będzie rano. Poprzednio miałem go jak każdego innego quadrii umiejscowionego, ale już wiem ze to nie to. Nie wiem z jakiego powodu sam sie nie przeniósł gdziekolwiek bądź, ale przyklejony nigdzie nie był. Stopę ma całą.

Czas pokaże.

Siedzi tak już ze 30 minut i już wyszedł z piachu i pierwszy raz od praktycznie dwóch tygodni przyczepił sie do jednego płaskiego kawałka skały, oczywiście falowniki off.

Edytowane przez Tom_Killer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swojego w srednim przeplywie dobrym oswietleniu ale mam go miesiac i sie nie przykleil jeszcze ma sie dobrze :) nie dawaj go na piavh lepiej daj w skaly u mnie ukwialy nie chodza dopiero jak sie dziela to ida z 10cm a pozniej tak chodzby je ktos przykleil kropelka :)

P.s. to sa dosc ciezkie ukwialy tak samo jak aneminia virdis

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez tadzik443 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam takiego ukwiała. Zrobiliśmu mu piękne miejsce na szczycie skały w duzym zagłębieniu. Górował nad wszystkim a gdy się napompował wyglądał niczym królowa w moim akwarium. Miał około 25 cm, błazenki były szczęśliwe i ja byłam szczęśliwa, że tak pięknie wygląda i siedzi sobie w jednym miejscu. Moje szczęście trwało ponad 3 tygodnie i myślałam, że tak już będzie zawsze. Niestety pewnego dnia jego stopa tak się nadmuchała, że zaczął unosić się w górę i potem spokojnie spłynął w dół. Od tego czasu nie chciał być już królową akwarium. Został na dole. Nie chodził, nie przyczepiał się do niczego tylko próbował wędrować unosząc się w górę. Niestety na takie wędrówki był za duży w moim akwarium i z ciężkim sercem. ( bo był moją dumą) musieliśmy oddać go do sklepu. Niestety jeden z błazenków pogrążony w żalu po stracie ukochanego ukwiała odszedł na zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego mam już ponad 1.5 roku kupiłem go pięknego żółtego jak się okazało farbowanego

przez pierwsze 3 miesiace tylko farbę z siebie wyrzucał i wędrował na potęgę nie jadł i tylko się kurczył

wylądował w pompie tak ze ponad połowa była przeciągnięta przez kratki ale go nie rozerwało

teraz od roku siedzi w jednym miejscu na szczycie skały

żeby przestał chodzić karm go co dziennie małymi kawałkami na początku ja tak zrobiłem i zadziałało

teraz dostaje raz w tygodniu i to co błazny mu przyniosą


Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek ja karmie ukwialy wszystkie raz w tygodniu zaden z ok 8 gatunkow nie chodzi ani 2cm na miesiac a ukwialow mam z 20 :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz a umnie przestał chodzić jak dostawał na początku regularnie papu

teraz wystarcza raz w tygodniu


Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal masz bardziej aktanicznie tak jak w rm?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heteractis to ukwiał piaskowy, u mnie siedział w reefmaxie w piasku i po przełożeniu do większego też siedzi w piasku, trochę połaził zanim znalazł sobie miejsce, ale od 2 miesięcy siedzi w jednym :)

P.S. Był kremowy ze złotymi, żółtymi końcówkami, teraz jest brązowo fioletowy z zielonymi końcówkami fluo

Edytowane przez lech360 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piaskowy?:)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z tym piaskowym jest na rzeczy, jak zobaczysz filmy na YT to w większości przypadków ukwiał nie jest na skale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest na skale i ma się dobrze, błazny w nim buszują. Nie lubi mocnego światła i dużej cyrkulacji. Reaguje błyskawicznie jak podkręcam lampę przenosząc się w niższe i bardziej zacienione obszary akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja swojego mam od roku. Jak go przywiozłem miał jakieś 5cm i problem z zakotwiczeniem. Znalazłem w skale dość głęboki otwór, na tyle duży, że jak go wsadziłem to prawie cały zniknął. Na drugi dzień już dumnie wyglądał z otworu i tak trwa to do dziś, sam nie przemierzył nawet centymetra. Przez cały swój żywot u mnie dostał może z 10 krewetek, na początku małych żywych krewetek pływających, a z czasem jak podrósł, mrożone raz na miesiąc, dwa jak się trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupilem mala crispe i zastanawiam sie czemu otwiera sie dopiero jak zgasną swiatla i cala noc ladnie sie pompuje a w siagu dnia jest przykurczony ... Hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arek ja karmie ukwialy wszystkie raz w tygodniu zaden z ok 8 gatunkow nie chodzi ani 2cm na miesiac a ukwialow mam z 20 :) Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

20 sztuk? ja cie kręcę, tadzik ty to masz plantacje, ja ze swoimi dziesięcioma to przy tobie mała ferma kurza

edyta, jak się kurczy w dzień to pokombinować coś z oświetleniem, bo coś mu nie odpowiada, pewnie za mocne

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 sztuk? ja cie kręcę, tadzik ty to masz plantacje, ja ze swoimi dziesięcioma to przy tobie mała ferma kurza

edyta, jak się kurczy w dzień to pokombinować coś z oświetleniem, bo coś mu nie odpowiada, pewnie za mocne

OK dziekuje ci volf juz sie zabieram do roboty :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiące temu kupiłem takiego w sklepie przez kilka dni siedział w miejscu gdzie go ułożyłem, potem zszedł ze skały i jak piłka kulał się po dnie. Kilka razy próbowałem go ustawić w skałach, lecz zawsze to samo. Niestety nigdzie nie znalazł tego czego szukał i już po nim ..........chyba spróbuje jeszcze raz bo był PIĘKNY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No są piękne trzeba przyznac mój przełożony w cień dalej nie pompuje sie w ciagu dnia a w nocy dość ladnie wygląda chyba dprobuje go karmic w nocy co myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.