Skocz do zawartości
seba008

Zakładanie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Daj więcej szczegółów bo tak to cięzko - ile ryb i jakich.

Widziałem 120l gdzie pływały garbiki a ze sprzętu to było 2 pompy i grzałka + filtracja oparta całkowicie na gloniskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Seba008

Napisz co wiesz na temat akwarium morskiego

Jakie masz finanse

I myśle że - czytaj forum i z boku jest taki fajny link do szukania wpisz FO lub akwarium lub zakładam lub to co wejdzie do głowy i czytaj !!

A potem jak coś chcesz wiedziec co myśle ze sie ktoś znajdzie i pomoże Ci

To nie jest złościwość to jest to że ostatnio jest "wysyp" nowych morszczaków i czesto padaja te same pytania po kilka razy


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morskie go akwarium jeszcze nie miałem, ale w akwarystyce słodkowodnej miałem wszystko, zaczynajac od gupika akoncząc na paletkach. Finanse nie graja roli, tylko zeby były rosadne ceny. Akwarium moge miec wieksze na wet 480l, bo mam takie. A rybki to cos z ustników albo z garbników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Seba008 !

W mojej stopce masz juz troche informacji:D To podobny rormiar zbiornika.

Troche tu na forum sobie poczytaj i pytaj o konkrety to nam bedzie latwiej:)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ciałbym zaczynac o tak duzego akwarium ale 250l bymi wystarczyło. Chciałbym wiedziec jaki firt by mi wystarczył do takiego akwarium??? Acha czymugbym trzymac tam jakieś Chaetodon-y???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

filtr? w akwarystyce morskiej to bardzo szerokie pojecie.sprecyzuj dokladnie jakie akwarium, jakie rybki, jakie korale,itp.

Jak jestes zdecydowany,zdeterminowany na morskie to lepiej od razu wydac wiecej kasy na dobry sprzet i nie bawic sie w rafki.Postawic baniak z prawdziwego zdarzenia opraty na wydajnym odpieniaczu,dobrej jakosci zywej skaly, reaktorze,mixerze,ph komputerze,oswietleniu min. 1W/L.Bedziesz mial spokojna glowe i od razu bedzie fajne.Dobrze byloby gdybys poszukal jakiego Morszczaka w Twojej okolicy.

Pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Akwarium moge miec wieksze nawet 480l, bo mam takie".

Chyba powinienes sie zdecydowac jakie w koncu bedziesz zakladal.

Dla Chaetodonow to akwarium moze byc niestety za male. Nawet dla jednej parki. Poza tym utrzymanie tych ryb nie jest takie proste. W naturze odzywiaja sie polipami korali i koralami miekkimi. Nie zawsze uda sie je przestawic na pokarmy zastepcze. Nic dla poczatkujacego.

Takze jak widzisz to 250 l akwa Tobie by wystarczylo ale nie tym rybom. :)

Filtr, jak juz Pilot napisal nie jest koniecznie potrzebny. Za to dobry odpieniacz. Mozna przyjac, ze taki do 400 l wystarczy. Jezeli zbiornik bedzie bez korali to oswietlenie tez nie musi byc super silne (ale silniejsze niz w slodkowodnym).

Mysle, ze powinienes sporo jeszcze poczytac (chocby to forum). Tutaj co chwila zakladane sa nowe zbiorniki i jest duzo informacji.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest b.duzo rodzajow ryb ktore mozesz w 250 l trzymac. Wazne jest zeby nie za duzo i nie takie, ktore powinny miec do dyspozycji wieksze akwa lub sa jakimis specjalistami jesli chodzi o wyzywienie. Mozesz miec np: Centropyge (loriculus, eibli, bispinosa), Zebrasoma flavescens, Labroides dimidiatus, Nemateleotris magnifica, Escenius bicolor itp. Niektore wola zyc w parach, inne pojedynczo. Zdjecia znajdziesz w Meerwasserlexikon.de

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba a tak z innej beczki. Do której klasy chodzisz?


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mario-sz :

Seba a tak z innej beczki. Do której klasy chodzisz?

He he he he :D

seba008 :

Finanse nie graja roli, tylko zeby były rosadne ceny.

Moze to jest wlasnie klucz do tego wszystkigo.

Seba008,

czy jestes w stanie na poczatek wydac 10 000zl (dziesiec tysiecy zlotych) a pozniej co miesiac powiedzmy 400zl?

Jak chcesz miec FO to bez dobrego, wydajnego (...i przewymiarowanego) odpieniacza sie nie obedzie, a to tanie nie jest. W 250 to Chaetodony trudno trzymac, wiec pewnie 480 L.

Odpieniacz do takiego to juz kosztuje "pare" zl.

I odpieniacz na kostke tego nie pociagnie.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.