Skocz do zawartości
Vertiscire

Odpieniacz do 700l obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie optymalne rozwiązanie to odpieniacz z reguowaną mocą pompy, który nigdy nie będzie mnie ograniczać. Tak projektuje baniak. Teraz wystartuje delikatnie bo nie mam o tym wiedzy i pewnie dużo wody w sumpie przepłynie zanim zbiornik będzie zagęszczony... ale docelowo - chcę mieć sporo ryb i SPSy...

Oki znalazłem TwistMana.. ale to już 3K PLN. WS250 bedzie za 2500pln... hmm...

Edytowane przez Misyo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co zakładać duży zbiornik jak szkoda ci później na porządny odpieniacz 500 zł to raczej żadna różnica w takim zbiorniku w puzniej moze być kolosala funkcjonowaniu zbiornika. Piszesz ze chcesz mieć dużo ryb i sps... hmmm raczej mało prawdopodobne żeby udało Ci się to połączyć tymbardziej jeśli dalej będziesz do tego tak podchodził jak do wyboru odpieniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cezek - a czy ja napisałem, że mi szkoda? Tylko nie wiem czy ma to sens? Z dotychczasowych rad miałem info, że WS250 spokojnie wystarczy a kosztuje 1800pln. WS300 to już mega wielkie bydle i pewnie w zupełności wystarczy co bym tam nie wsadził a kosztuje 2500pln. Teraz dostałem propozycję jeszcze większej kozy za 3000pln. Skoto ten za 2500 już był przewymiarowany - to czy jest sens ładować kolejne 500pln i brać ten za 3K? Jeżeli jest sens to go kupię, ale jeżeli nie to po cholere mam wywalać pieniądze? Jeżeli faktycznie różnica jest kolosalna i ma znaczenie to kupię taki za 4K. Twoje wnioski są trochę za daleko idące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup najlepszy odpieniacz na jaki ci stac przewymiarowany zawsze mozna skrecic, a jesli chcesz miec duzo ryb i później sps to chyba lepiej miec zapas niz plakac ze pienidlo sie nie wyrabia, w stopce napisene jest ze masz 800l akwarium do tego sump wiec wody troche bedzie kto ci napisal ze te odpieniacze nie sa do twojego zbiornika ?? ze sa za duze ??? sam napisales ze sa mocno przewymiarowane. Ja mam calkiem inne zdanie na temat odpieniaczy fajnie ze rodzimy rynek sie rozwija i zawsze jest jakas alternatywa jednak wole wziac cos bardziej sprawdzonego firmowego a nie później lamentować ze siada przelewa albo ciezko go wyregulować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak nie kupujesz BK to kup TM


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI 250 is bedzie odpowiedni ta taki litraz

Właśnie a jak te ATI 250 się sprawują? Ponoć przelewają i głośne...Prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od 3 tygodni i jak na razie sobie chwalę, pieni konkretnie, dobra regulacja. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Reef Octopusa, za***isty odpieniacz.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.