Skocz do zawartości
Jałoś

Centropyge eibli

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

mam takową rybę w akwa. tylko jest z nią jeden problem...nie chce nic jeść czym karmimy inne ryby. nie interesuje jej kryl, artemia, płatki, algi nori. dzielnie sobie skubie skałki i tylną ścianę akwarium oraz....ostatnio zabrała się za xenię i zonathusy.

Wie ktoś jak tą ładną cholerę przestawić/zachęcić do "cywilizowanego" żarcia?


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma:)..może być ciężko ryby z tej rodziny mają niestety często takie upodobania dietetyczne.Nie jest to może 100%reguła.A jest to nowy nabytek?Może po aklimatyzacji jej przejdzie .pozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Centropygami sa problemy , bo potrafia skubac korale .

Miałem Loriculus ale jak wyskubała do gołego cztery SPS-y to oddałem ją. Nie polecam do zbiorników rafowych. U mnie jadła mrozonki przez 4 miesiące a póxniej zaczęła kłapac korale , natury sie nie oszukać.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrniew nie strasz . Mam potteri i ładnie wcina mrożonki ,nori i płastki .Zjada glony z szyby icoś na skałkach skubie. Na ciut miękkich bym jej pozwolił ale niech lepiej pytnie które :). Mam nadzieje że LPS nie rusza.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie u mnie tak bylo, skubala glony ze skal i nagle odkryla xenie...

tylko czy jest mozliwosc nauczenia jej zeby jadla tez inne rzeczy np. mrozonki czy cokolwiek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj,jak jest u Ciebie już miesiąc to niestety ale raczej jej nie przejdzie.Tu w takim razie zadziałała odwrotność.Mianowicie gdy się aklimatyzowała skubała co popadnie,a teraz po miesiącu jak się zadomowiła pokazała prawdziwe oblicze Centropyg.pozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naturze jedza duzo glonow i przy okazji male skorupiaki, mieczaki itd... a tego po prostu nie mamy za wiele na skalkach w porownaniu z rafą...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"W naturze jedza duzo glonow i przy okazji male skorupiaki, mieczaki itd... a tego po prostu nie mamy za wiele na skalkach w porownaniu z rafą... "

u mnie w zbiorniku slimaczory male tak sie rozplegly ze musze je wyciagac i ... niestety wyrzucac :)

Pozdrawiam


"Pit "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Danek- mam pytanie, gdzie dorwałeś poterri, jakoś nigdzie nie mogę znaleść.

Pozdr. Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak błażej napisał są w Am potteri ,loriculus i flavissimus , bispinosus. Moja też jest z Am.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pit jak masz slimaki na zbyciu to nie wyrzucaj a daj znac to wpadne po kilka :D


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek- a powiedz mi czy są bardzo trudne w utrzymaniu?, jak z aklimatyzacją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ile takowa kosztuje, bo na stronce am nie ma jej;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi to jednoznacznie określić , bo to rybki z charakterkiem.Moja była już troche w Am .Ogólnie to ten egzemplarz jest ok.Wtrynia mrożonki ,glony i nori. Korali narazie nie :D.Koszt to jak się dogadasz to poniżej 200 możesz mieć.ale nie wiem jaka teraz odmiana przyszła bo są 2:niebieska żadsza , i standard i taka mam.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sobie taką sprawię:yes:D piękne ryby szczególnie te niebieskie, na reefshopie jest fajna fotka:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ty masz sporą wanienkę, do ilu one rosną, chyba w 200 jej nie będzie za ciasno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies 10 cm powinna osiągnąć. Powinno jej wystarczyć 200 litrów .lubi brykac miedzy skałkami ale do zarełka ustawia się szybciutko.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz czy z am przysłaliby fotki tych rybek?, mi by odpowiadała bardziej ta niebieska odmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olek- o ile dobrze pamietam to kiedys czytalem, ze Centropygi w kolorach niebiesko-zoltych przewaznie lubia rzucac sie na korale. Nie wiem ile w tym prawdy bo sie ich wystrzegalem....


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potteri akurat ma inne kolory . Jest pomaranczowo czarnawa i ma niebieskie obrzeże ogona .Przynajmniej ta moja :D. Ale z tą grupą ryb nigdy nie wie sie czy będą podgryzać czy nie.Amerykanie piszą przy potteri że preferuje jesli juz to miekkie a tego jej bronic nie będe.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potteri wogóle ma strasznie dużo odmian kolorystycznych, najlepiej w google grafice wpisac jego nazwe i zobaczycie ile różnych jest. Mi najbardziej się podobaja te z niebieskim akcentem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.