Skocz do zawartości
Szymon

zarniki 20kk

Rekomendowane odpowiedzi

witam - wlasnie zalozylem do swojej lampy dwa nowe zarniki 250w 20kk AB. 20-ki odradzalo mi duzo osob, a to dlatego, ze bedzie za ciemno albo, ze bedzie brzydka barwa. ja osobiscie jestem zachwycony i ani troche nie zaluje tego, ze postawilem na swoim. wogole nie jest ciemno a korale wygladaja inaczej o 180 stopni - kolory i swiecenie bajka. barwa zarnika jest bialo - niebieskawa z fioletowym odcieniem wczesniej mialem wprawdzie dwa 150w pacific sun 10kk, wiec nie mam konkurencyjnego porownania.

kupujac 20-tki zakladalem, ze moge sie zawiesc i ze bede musial uzupelnic barwe jakimis bialymi swietlowkami. teraz jestem pewien, ze bialych nie doloze - doloze za to 4*80w t5 ati blue i 4*54w ati actinic blue - jestem przekonany, ze bedzie idealnie.

oczywiscie zawsze to tylko moja zdanie. pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli masz teraz tylko 2 x 250W ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz tak - ale zbiornik 240l. zarniki kupilem z mysla o przyszlym akwarium - 768l przy 160cm dlugosci i 60 wysokosci


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szymon: a nie pstrykniesz jakiejś fotki jak to teraz wygląda?

czy mając te żarnik akwa jest dużo bardziej niebieski niż przy Pacific Sun?


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sporo oswietlenia jak na 240l, w wiekszym za to moze byc za malo jak przeniesiesz zycie z mniejszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pstrykne bo aparat skonfiskowal, i to chyba dozywotnio, moj brat.

swiatlo okreslilbym jako krystaliczne, jasne, ma w widmie na pewno duzo niebieskiego, ale naprawde to nie razi. jest bardziej niebieski niz pacific, no ale wg. specyfikacji to roznica 10kk. balem sie, ze czerwone korale przy tym swietle beda brzydko wygladac, ale jest rewelacja - czerwona montipora foliosa jest jeszcze bardziej kolorowa a czerwona trachyphylia jest bajeczna.

ogolnie - jest duzo bardziej niebieski - ale jak dla mnie pacific byl zolty jak cytryna


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZiZi :

sporo oswietlenia jak na 240l, w wiekszym za to moze byc za malo jak przeniesiesz zycie z mniejszego

1036w na 768l to moze nie strasznie duzo, ale mysle ze bedzie ok;)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak.. czuje sie niedoinformowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze pąkale "ocipieją" :)

PS. Może będą małe? znaczy się rozmnożą :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak ocipieja to przydaloby sie jeszcze zeby czesc och.....jała - wtedy jest duza szansa - tak na chlopski rozum:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pąkale są specyficzne - mogą wszystkie "ocipieć" lub wszystkie "och...jeć", a i tak może coś z tego wyjść. Przecież jakiś czas temu pewien guru z alegro miał tego sporo, a generalnie na rynku są nie do zdobycia. :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

kurde no szok.... ja mam 2x150W 16K i przyznam ,ze 2x250W 20K robi o wiele lepsze wrazenie.Moznaby nawet zostawic i nic juz nie dokladac.Swieci znacznie jasniej.Napewno przyczynia sie do tego ich wieksza moc.

Wczoraj widzialem u Szymona brazowa akropore z ciemnymi,granatowymi tipami. A dzisiaj?Cos pieknego...zarniki te niesamowicie i niewiadomo skad uwidaczniaja,"wyciagaja" barwe. Az strach myslec ,co to bedzie jak zaswieca w nowym zbiorniku Szymona nad koralami w pelni wybarwionymi.

Powodzenia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon a jakiej firmy masz zarniki??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aqualine am, pilot swoje 16-stki tez


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze to wlasnie na tym polega, ze gdy stosujemy takie ciemne zarniki to musimy zwiekszyc ich moc. Te 2x250 W nad malym akwa daja mimo swojej ciemnej barwy wystarczajaco duzo swiatla. Ciekaw jestem czy nad Twoim wiekszym zbiornikiem, zachowujac te barwe nie trzeba bedzie dac 2x400W. Moze te T5 lampy nadrobia te straty.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szymon :

...

ogolnie - jest duzo bardziej niebieski - ale jak dla mnie pacific byl zolty jak cytryna

a dla mnie pacyfic jest za zielono-żółty, absolutnie nie spełnia rzekomej roli aktyniki.

Tak jak pisze Stani Wydaje mi się Szymonie ze 2x250W 20kK nad twoim nowym baniakiem to bedzie stanowczo za mało, znając jeszcze twoje ciągoty do twardzieli :)


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze mimo wszystko nie bedzie problemu przy ponad 1000w w sumie na 700l wody.


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Mysle, ze to wlasnie na tym polega, ze gdy stosujemy takie ciemne zarniki to musimy zwiekszyc ich moc. Te 2x250 W nad malym akwa daja mimo swojej ciemnej barwy wystarczajaco duzo swiatla.

te zarniki naprawde nie sa ciemne:) ani troche.


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem żarnik 20KK BLV i nie był ciemny, szczerze mówiąc według mojej opinni nie był nawet specjalnie niebieski. Żarniki 20KK to nie to samo co świetlówki niebieske.

Teraz od 8 miesięcy mam AC 14KK, rzeczywiście jest jaśniejszy, ale ostatnio mam wrażenie że w akwarium jest zółto pomimo dodatkowych świetlówek 2x54W AM blue.

Co najważniesze to pod 20KK moja seriatopora była różowa (tak jak na zeovicie), a pod 14KK lekko zbrązowiała.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze z barwa "na oko" to moze tez tak byc jak z natezeniem swiatla. Ja np. golym okiem tego nie widze, ze z kazdymi 10-ma cm glebokosci natezenie swiatla maleje o 50%.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon,

Ile dałeś za AM, nie chce Cię martwić ale to to samo co BLV 20KK - a z tego co wiem BLVki są tańsze


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel2000 - swietlny czlowiek :):):)

za zarniki dalem 350zlszt


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.