Skocz do zawartości
erem88

Sztuczna skała Living Colors

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Co myślicie o skale Living Colors? Wygląda bardzo ciekawie, przypomina żywą skałę i ma półeczki pod SPSy.

Ceny nie znam, ale podobno wypada dobrze. Nie wiem jak z filtracją w takiej skale, ona jest chyba wykonana z plastiku. Znam kolegę z forum który ma fajne akwa na tej skale i sobie chwali. Ktoś ma jeszcze jakieś opinie?

Link: http://www.zoofokus.pl/?nowa-seria-%E2%80%93-skala!,188

Pozdrawiam


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Co myślicie o skale Living Colors? Wygląda bardzo ciekawie, przypomina żywą skałę i ma półeczki pod SPSy.

Ceny nie znam, ale podobno wypada dobrze. Nie wiem jak z filtracją w takiej skale, ona jest chyba wykonana z plastiku. Znam kolegę z forum który ma fajne akwa na tej skale i sobie chwali. Ktoś ma jeszcze jakieś opinie?

Link: http://www.zoofokus....-â"-skala!,188

Pozdrawiam

z żywą skałą jest jak z spsami kilka lat i do wymiany ,bo wiecej szkody niż pożydku

zatyka sie i masakryczne ilosci no3 wydziela po np.4,5 latach

fajną opcją jest dzisiaj dostępna sztuczna skała,i nigdy się nie zamuli


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z żywą skałą jest jak z spsami kilka lat i do wymiany ,bo wiecej szkody niż pożydku

zatyka sie i masakryczne ilosci no3 wydziela po np.4,5 latach

fajną opcją jest dzisiaj dostępna sztuczna skała,i nigdy się nie zamuli

Mam podobne zdanie. Ta skała bardzo mi się podoba, tylko może być problem z porowatością, pewnie trzeba będzie wrzucić do sumpa Siporax


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie. Ta skała bardzo mi się podoba, tylko może być problem z porowatością, pewnie trzeba będzie wrzucić do sumpa Siporax

no własnie o to chodzi żeby nie była porowata ,żeby sie syfek tam nie gromadził

a filtrację tak jak piszesz pozadną zrobic w sumpie


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę się skłaniał ku tej opcji :)


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z żywą skałą jest jak z spsami kilka lat i do wymiany ,bo wiecej szkody niż pożydku

zatyka sie i masakryczne ilosci no3 wydziela po np.4,5 latach

fajną opcją jest dzisiaj dostępna sztuczna skała,i nigdy się nie zamuli

Kupowałem szczepki od Kolegi z forum, który ma LR tą samą od 8 lat i akwarium pełne b. dużych krzaków SPS, a baniak wygląda bajecznie... :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem szczepki od Kolegi z forum, który ma LR tą samą od 8 lat i akwarium pełne b. dużych krzaków SPS, a baniak wygląda bajecznie... :whistle:

normalnie cud :smiling:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile to cudo kosztuje i z czego to wykonane z plastiku,

Edytowane przez akvarius (wyświetl historię edycji)

Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja skała ma ponad 10lat i nie widzę żadnngo problemu


Akwarium 360l sump 120l oświetlenie 2 X 150W HQI + 2 X 54W actynika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile to cudo kosztuje i z czego to wykonane z plastiku,

Chyba plastik, są fajne konstrukcje, groty itp

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega Waldi już zapomniał jak siedział z nosem przy szybie i liczył łapy wężowideł :evil: ,

skały były na allegro od 60 zł wzwyż ,za sztukę oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

były ale teraz nie ma , może ktoś wie gdzie cóś takiego kupić


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taką skałę na sprzedaż na allegro http://allegro.pl/skala-do-akwarium-1000l-i5668758432.html

przez trochę czasu miałem ją w akwarium (zrezygnowałem bo ktoś mi prowadzi akwarium i nie bardzo chciał się podjąć prowadzenia na tej skale) i co do samej skały to kształty super, dojrzewania na niej nie było - w sumpie miałem wsadzone kamyki od na których miały rozwijać się bakterie (i chyba tak było bo był tam zawsze glut bakteryjny)

może znajdę zdjęcia z akwarium jak było to ustawione - nie ma szansy, żeby tak pokleić skałę żywą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tak będzie wyglądało prowadzenie zbiornika. Świat się zmienia, kiedyś była metoda berlińska, teraz spora rzesza jedzie na sporaxie, przyjdzie dzień, że i skały nikt już używał nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile to cudo kosztuje i z czego to wykonane z plastiku,

Grzesiu z żywicy i jest dość ciężkie ,ale nie az tak jak skała

jest w zoofocusie pełno

kolega Waldi już zapomniał jak siedział z nosem przy szybie i liczył łapy wężowideł :evil: ,

skały były na allegro od 60 zł wzwyż ,za sztukę oczywiście

tak kiedyś siedziałem i liczyłem hehe ale to było kiedyś ,po kilku latach nie ma już czego liczyć ,w skale zostaje już tylko sam syf

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do prowadzenia akwa na takiej skale warto dołożyć np: Siporax? Planuje również Reaktor All in one. Będzie działać? :)


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pewnie że musi działać

żywa skała wcale nie jest takim cudownym produktem i nie usuwa nam całego no3 i po4

a po czasie wręcz szkodzi

zobaczcie niektóre baniaki nawet spsowe ,posiadają bardzo małą częśc skały

tylko aby można było gdzie korale przykleić

tylko sump jest teraz sercem akwarium i to co się tam znajduje

chodzi oczywiście o filtrację

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozesz, to jakas masakra. Nie rozumiem jak mozna miec akwa i taka sztucznosc… Zreszta korale z Living colors jeszcze lepsze (pozwolilem sobie zerknac w zakladke) :ninja: .

Ale jak to mawiaja, o gustach sie nie dyskutuje... :spam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie zrobił akwa na Real Reef Rock, bardzo mi się podoba wygląd ale cena jest spora. Szczególnie gdy planuje się założyć akwa 500+


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie zrobił akwa na Real Reef Rock, bardzo mi się podoba wygląd ale cena jest spora. Szczególnie gdy planuje się założyć akwa 500+

przelicz na co Cię stać i nie zarzynaj się, bo takie akwaria,napiszę po wtóre, najczęściej zasilają targowisko po 6 -12 miesiącach po uruchomieniu.

Hołduję zasadzie, że lepiej mieć 250 l, na które mnie stać i będzie cieszyć, a nie ciągle głowić się jak obniżyć koszty utrzymania tych 500+

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metoda prowadzenia zbiornika to każdego indywidualna sprawa. Ja wolę zainwestować w taką skałę niż w suchą którą trzeba płukać w RO kleić i wymyślać konstrukcje. Tu mam gotowe półki pod SPSy wygląd podobny do żywej i bez pasażerów na gapę na których mi nie zależy. Mam akwa na żywej to ono będzie chyba jako ostatnie na żywej skale. Ta skała poza tym nie będzie oddawać PO4 do wody, można stworzyć sterylny zbiorniczek. A co do kosztów to akwarystyka morska tania nie jest, a czy ktoś ma 300 czy 500 to kolosalnych różnic nie będzie.


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='erem88' timestamp='1443379031'

Metoda prowadzenia zbiornika to każdego indywidualna sprawa. Ja wolę zainwestować w taką skałę niż w suchą którą trzeba płukać w RO kleić i wymyślać konstrukcje. Tu mam gotowe półki pod SPSy wygląd podobny do żywej i bez pasażerów na gapę na których mi nie zależy. Mam akwa na żywej to ono będzie chyba jako ostatnie na żywej skale. Ta skała poza tym nie będzie oddawać PO4 do wody, można stworzyć sterylny zbiorniczek. A co do kosztów to akwarystyka morska tania nie jest, a czy ktoś ma 300 czy 500 to kolosalnych różnic nie będzie.

Różnice są spore. Zaczynają się w sprzęcie, a kończy na rachunkach za prąd i kosztach wszystkiego co do akwarium wrzucasz. Nie pisz, że różnic nie ma, bo są i to znaczne. Jak drapiesz się na etapie skały to co będzie później.

Pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metoda prowadzenia zbiornika to każdego indywidualna sprawa. Ja wolę zainwestować w taką skałę niż w suchą którą trzeba płukać w RO kleić i wymyślać konstrukcje. Tu mam gotowe półki pod SPSy wygląd podobny do żywej i bez pasażerów na gapę na których mi nie zależy. Mam akwa na żywej to ono będzie chyba jako ostatnie na żywej skale. Ta skała poza tym nie będzie oddawać PO4 do wody, można stworzyć sterylny zbiorniczek. A co do kosztów to akwarystyka morska tania nie jest, a czy ktoś ma 300 czy 500 to kolosalnych różnic nie będzie.

:thumbup: dobrze


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.