Skocz do zawartości
dawid_jg

wysokie no3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z wysokim no3... nie mam pojecia jak je zbic... no2-0 po4 -0. Obsada to 5 rybek i kilka miekkich, 2 sps i quadricolor ktore chyba od tego no3 zaczyna wygladac jak flak... schowal sie za skala i tam siedzi. Akwarium 96l. Odpieniacz tunze 9004. Cyrkulacja jebao wp10. Zaczalem uzywac zestawu aquaforest coral a,b,e,v i probios i f. Nie mam sumpa tylko kaskade a w niej teraz tylko siporax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o akwarium - jak duże, jakie masz ryby, ile karmisz. Jak wysokie masz to NO3 i czym mierzysz (NO3 i PO4) bo trochę mi się nie chce wierzyć w te fosforany. Wstrzymaj się z dozowaniem wszystkiego oprócz bakterii i pożywki (probios i pro f).


SPS + LPS 330l. + sump, Skimz SM-161, cyrkulacja: jebao wp-25 + wp-40, obieg: aqua-nova 3500, świeci LED + 3x39w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 96l. Rybek nazw nie pamietam ale male;p pterapogon blazenek babka. Testy salifert. Karmie niecala kostka mrozonek dziennie. Staram sie karmic tak zeby wszystko bylo zjedzone. Zaraz wrzuce zdjecie testu zrobionego na no3

Nie mam jak wrzucic zdjec bo wychodzi za duzy plik... ale patrzac od gory wychodzi okolo 25 a patrzac od boku to 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy startowałeś z baniakiem?


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech sie wypowiedzą inni, ale moim zadaniem za dużo karmisz jak na 5 niedużych ryb. Pół kostki to by było za dużo dzień w dzień przy tej obsadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 tragedii niema ale powinno być mniej

Nie mieszałeś ostatnio w piasku?

Ile cm masz na dnie?

Coś zmieniałeś ostatnio?

Jakoś ryba doszła?


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz jeszcze sprawdzić ten wynik w sklepie na jakimś sprzęcie, ja miałem według testów NO3 ok. 20, a jak zmierzyli mi w sklepie dokładnie to się okazało, że było 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie zmienialem... chcialem podokladac jakies korale ale nie ma teraz sensu przy takim no3... piasku nie ruszam, tylko tyle co babka przekopie... grubosc piasku jakies 3cm... najgorsze ze ten quadri mi zmarnial... w ogole nie wysuwa polipow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka pytan

1 od kiedy uzywasz bakteriw AF w jakich dawkach

2 ile uzywasz kropli ABEV

3 ile masz korali

4 od kiedy po4 masz zero ? czy napewno jest zero ?

5 co uzywales przed AF na zbicie no3

fotke dodaj do swojej galewrii a potem wstaw na forum


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z wysokim no3... nie mam pojecia jak je zbic... no2-0 po4 -0. Obsada to 5 rybek i kilka miekkich, 2 sps i quadricolor ktore chyba od tego no3 zaczyna wygladac jak flak... schowal sie za skala i tam siedzi. Akwarium 96l. Odpieniacz tunze 9004. Cyrkulacja jebao wp10. Zaczalem uzywac zestawu aquaforest coral a,b,e,v i probios i f. Nie mam sumpa tylko kaskade a w niej teraz tylko siporax

Qadricolor na pewno nie "flaczeje od NO3" tylko Ty za dużo kombinujesz.Przestań lać te wszystkie, cholerne wynalazki.Regularne podmiany wody na dobrej soli.Żadnej suplementacji !.Mam quadricolorów kilka ,w tym jednego

ogromnego ,który zjada duże ryby i krewetki.Jeżeli pada to raczej z głodu.Regularne podmiany wody i zacznij te zwierzaki karmić.Na wysokie NO3 u mnie najlepsze okazały się bio-pellety,u innych Vodka- method ,a jeszcze u innych absorbery.Mam jeszcze DSB i refugium z Xenią.Po 7 latach zabawy z akwa.morskim nauczyłem się że

podstawą jest cierpliwość i nierobienie paniki z byle czego.Ustabilizuj parametry do zalecanego poziomu i czekaj.

Będzie dobrze.

Pozdrowienia


Akwarium 1200 litrów, sump 200 litrów,refugium 200litrów, oświetlenie 1000W LED akwa.Refugium 110W kompakty 6500 K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podmiany robie co tydzien 5% na soli reef crystal. wczesniej uzywalem purigen i phosguard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej dobrze pisze, cierpliwość przede wszystkim.

Jak patrzysz na test z boku to podziel wynik przez 10, więc masz coś w granicach 10-25. Nie jest to zły wynik, na miękasy zupełnie ok.


SPS + LPS 330l. + sump, Skimz SM-161, cyrkulacja: jebao wp-25 + wp-40, obieg: aqua-nova 3500, świeci LED + 3x39w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam tej soli od początku .Uważam że przy rozsądnej cenie ,jest bardzo dobra.Oczywiście przy obiegu prawie 2000 l muszę ją trochę wzbogacać o konsumowane przez korale makro i mikro elementy.Przy tak małym zbiorniku i niewielkiej obsadzie nie powinno być żadnych problemów.Może masz błędne wyniki pomiarów.Wysokie NO3 przy zerowym PO4 to jest moje nieosiągalne marzenie.A w cuda nie wierzę.

Pozdrawiam


Akwarium 1200 litrów, sump 200 litrów,refugium 200litrów, oświetlenie 1000W LED akwa.Refugium 110W kompakty 6500 K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie jest podobna akcja. Wręcz identyczna. Ale zauważyłem, że wewnątrz skały leży całkiem sporo detrytusu, który może właśnie podbijać NO3... Wypowiadam mu wojnę w swoim akwarium, ile mogę to odessę z podmianą, resztę wydmucham ze skały i do filtra/odpieniacza. Może w 3 tygodnie się uporam. Bo mam już dosyć tego skaczącego NO3. A swoją drogą, to jak to z tym piaskiem? Bo jedni piszą, że odmulać, a inni, że nie ruszać, hm? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe no to sam juz nie wiem... sprobuje podkarmic quadricolor, bo nie ukrywam ze osoba od ktorej go kupilem a ma okolo 15cm srednicy powiedziala mi zeby go nie karmic... a z no3 no nic... musze czekac ;)

Moze jakies adsorbent dolozyc na te no3? Tylko jakie? Moze jakas metoda jest dobra?

Moze jakies adsorbent dolozyc na te no3? Tylko jakie? Moze jakas metoda jest dobra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem no3 25 Po4 0,25 akwarium 150l2 piżamki,1 garbik,1 blazen korale miekie i lpsy, podmiany raz w tygodniu 10% na soli aguaforest probiotic,podaję bioptim i biodigest odpieniacz Kostkowy,cyrkulacja rw4 też radzicie żeby czekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe no to sam juz nie wiem... sprobuje podkarmic quadricolor, bo nie ukrywam ze osoba od ktorej go kupilem a ma okolo 15cm srednicy powiedziala mi zeby go nie karmic... a z no3 no nic... musze czekac ;)

Moze jakies adsorbent dolozyc na te no3? Tylko jakie? Moze jakas metoda jest dobra?

Moze jakies adsorbent dolozyc na te no3? Tylko jakie? Moze jakas metoda jest dobra?


Akwarium 1200 litrów, sump 200 litrów,refugium 200litrów, oświetlenie 1000W LED akwa.Refugium 110W kompakty 6500 K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Metoda jest taka, że bez PO4 nie zbijesz NO3. Upewnij się czy na 100% masz 0 PO4, jeżeli tak będzie poczytaj o jego podnoszeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qadricolor na pewno nie "flaczeje od NO3" tylko Ty za dużo kombinujesz.Przestań lać te wszystkie, cholerne wynalazki.Regularne podmiany wody na dobrej soli.Żadnej suplementacji !.Mam quadricolorów kilka ,w tym jednego

ogromnego ,który zjada duże ryby i krewetki.Jeżeli pada to raczej z głodu.Regularne podmiany wody i zacznij te zwierzaki karmić.Na wysokie NO3 u mnie najlepsze okazały się bio-pellety,u innych Vodka- method ,a jeszcze u innych absorbery.Mam jeszcze DSB i refugium z Xenią.Po 7 latach zabawy z akwa.morskim nauczyłem się że

podstawą jest cierpliwość i nierobienie paniki z byle czego.Ustabilizuj parametry do zalecanego poziomu i czekaj.

Będzie dobrze.

Pozdrowienia

Jeden z najsensowniejszych postów jakie ostatnio czytałem.

Na NO3 możesz do zbiornika wrzucić glona np. caulerpe prolifera (łatwo ją kontrolować), miękkie też wyciągają NO3. Możesz zacząć płukać mrożonki. Odpieniacz ustaw na mokro. Nie przeszkadzaj zbiornikowi, poradzi sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz w akwarium acropor o jasnych kolorach,olej NO3.Ciemne acropory wytrzymują do kilku miesięcy takie parametry ,potem padają.

Są bardzo drogie i nie warto eksperymentować.Constans.Jeżeli możesz zrób większą podmiankę i będzie dobrze.Jeszcze ważna uwaga!.Woda do podmiany musi być dojżała.Nie wolno absolutnie! wlewać do systemu świeżo wymieszanej soli.W solach instans zachodzą pewne reakcje chemiczne które potrzebują trochę czasu.Ja przygotowuję solankę 24 h przed podmianą.Dłuższe mieszanie solanki powoduje wytrącenie wielu potrzebnych składników.w postaci brązowego osadu.Szkoda kasy i dodatkowe mycie zbiornika z tego co potrzebują korale.

Nie panikuj ,a będzie dobrze

Pozdrawiam


Akwarium 1200 litrów, sump 200 litrów,refugium 200litrów, oświetlenie 1000W LED akwa.Refugium 110W kompakty 6500 K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki wielkir za cenne rady. W piatek zrobie podmiane 20%. Zostac przy tej soli czy zmienic np na aquaforest reef salt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki wielkir za cenne rady. W piatek zrobie podmiane 20%. Zostac przy tej soli czy zmienic np na aquaforest reef salt?

Nie zmieniaj soli,Jest bardzo dobra.

Natomiast zmiana soli w sytuacji problematycznej ,może się skończyć likwidacją zbiornika.

Zwierzęta morskie wytrzymują niewiele zmian, a potem giną.

Zyczę odrobinę cierpliwości i powodzenia


Akwarium 1200 litrów, sump 200 litrów,refugium 200litrów, oświetlenie 1000W LED akwa.Refugium 110W kompakty 6500 K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.