Skocz do zawartości
nowy_zarażony

cieknace pienidlo

Rekomendowane odpowiedzi

Moj odpieniacz to Weipro 2014, czyli najwiekszy model. Piane generuje zwykly lopatkowy PH 1500l/h, z ta roznica, ze oprocz zwezki(ktora imo jest niewystarczajaca), zasysa powietrze na wirnik jak igla. Pina jest bdb, w kolumnie jest gesto, odciek jest praktycznie czarny(kawa, bez mleka;)). Problem stanowi natomiast nakretka. Przez otworki ciagle wydostaje sie piana. Nie sa to jakies oszalamiajace ilosci, ale boje sie, ze dostanie sie spowrotem do akwa. Jak sobie z tym poradzic? Myslalem, zeby na rure z ktorej wychodzi wybita piana, nalozyc lejek, taki jak w butelce. Ma ktos jakis patent?

Pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... jaka nakrętka ?

Chodzi o pokrywę kubka na pianę ?


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po awarii baniaka sporooo zycia padlo, jest tez skala z frachtu, wiec to pewnie przez to;) Teraz jest juz lepiej.

Pozdrawiam i dzieki.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się stało w baniaczku że padło życie ?


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nowy

to przejsciowe.

U mnie (SA 2011) przy skale z frachtu przez pierwsze dwa dni piana podnosila ta pokrywke kubka, jezeli nie byla dokrecona.

Kubkek napelnial sie calkowicie w kilka godzin.

Po 3 dniach uspokoilo sie.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw odpieniacz na bardziej mokre odpienianie. Musisz go tylko czesciej czyscic.:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy a mozesz pokazac mi ten dekiel ? tam nalezalo by wkleic kawalek rury plexi (taka obrecz) pod ten dekiel wtedy by nie wywalalo otworkami piany .

Pokaz mi ten deklik jak mozesz .

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest coś takiego, tylko pewnie u kolegi było piany (nie odcieku) tak dużo że wypełniła cały kubek i wyłaziła po prostu.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sie stalo z baniakiem? Powiem szczeze nie mam pojecia. Wszystko stalo sie podczas mojej nieobecnosci. Nie bylo w nim ryb, czy innych duzych "brudasow". Podejzewam wysoka temperature, lub jakis detergent. Wygladalo tak:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6a92f1cfd0fb6840.html

Wyczyscilem skale, podmienilem powoli 100% wody, wczoraj wygladalo mniej wiecej tak:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5fabbf0706ef18da.html

Teraz pienidlo. Piana wyglada tak:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/25d0389b9caf177d.html

Dekiel:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/89238524afd2fa06.html


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swir, nie mieszaj chlopakowi w glowie - otwory w deklu nie maja znaczenia. Co innego w DNIE kubka, zeby odprowadzac odciek. Ale on ma pelno piany a nie plynnego syfu.

U mnie pierwszego i drugiego dnia (i troche trzeciego) po 4 lub 5 godzinach od wyczyszczenia kubka wygladalo tak:

1161-img_0029.jpg

zdjalem ten dekielek bo przynajmniej piana szla do gory, a nie dziurami na boki.

Jak pisalem, kubek napelnial sie w kilka godzin.

@nowy

a o co Ci chodzi, ze cos stalo sie w Twoim akwa?

Bo na foto to nie wiele widac.


Warszawa e-mail piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl skype: piotr_jan_rogalski . . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada - duza (lub bardzo duza) cyrkulacja, dobre wyczyszczenie skaly ("przedmuchanie" w wodzie mocna pompka)

Dokladne ogledziny skaly czy nie ma na niej cos zdechlego (u mnie bylo "cos" co sie okazalo [swir thx za podpowiedz wtedy] zdechla duza gabka.

Po dokladnym i MOCNYM przedmuchaniu skaly 2x w odstepie 2 dni (i oczywiscie wybraniu syfu) u mnie odpieniacz napelnial kubek raz na dobe, a nie 5 razy na dobe jak wczesniej


Warszawa e-mail piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl skype: piotr_jan_rogalski . . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to ze mu mieszam , tylko wlasnie tak jest jak mowie i wiem co mowie bo to sprawdzilem i piana ma sie tez skroplic z pod dekla i znalesc sie w kuble jesli jest on poprawnie skonstruowany .

Otworki w deklu musza byc o odpowiedniej wielkosci bo jak sa za male to podnosi dekielek , ale same tez otworki nie wystarczaja , pod deklem musi byc jeszcze obrecz o wiekszej srednicy od rury pieniacej , wtedy wyrzucana piana skupia sie pod ta obrecza i scieka do kubla , otworki sa po za ta obrecza , pomiedzy zewnetrzna scianka obreczy a sciana kubka , ta przestrzen jest niewielak bo zaledwie pol centymetra , takze piana nie ma mozlowsci wybic nam przez otwory , woli sie zbierac pod ta obrecza , nie podniesie nam tez dekla bo mamy wlasnie te odpowiednie otwory i czesc powietrza sobie ladnie tamtendy uchodzi , nie jest to idealne rozwiazanie wachac te opary :D wiec ja wole te kolektory i zamkniete szczelnie kubki :D ... niech zrobi jak mowie a bedzie dobrze.

Pokaze Ci fotke jak to powinno byc zrobione .

odp.jpg

odp1.jpg

odp2.jpg

odp3.jpg

odp5.jpg

a najlepiej to sie prezentuja dekliki w calosci :D

odp4.jpg

pozdr...

Ps; To sa tanie odpieniacze i maja blad konstrukcyjny jesli chodzi o kubek , a reszta tez nie jest najlepsza .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj pozwole sobie na pryzkaldzei Twojego odpieniacza Piotr , ktory pienil bez dekla piana zostala zachowana tak jak widzimy w calosci (ladna pokazowka :D :D

, jesli by mial dekielek ktory bylby taki jak nalezy to widzial bym to wlasnie tak ...

piana odbijala by sie od dekla po czasie skraplala i trafiala do kubka , takie dekle sa naprzyklad w odpieniaczach Firmy RATZ ktorego mialem wczesniej w swoim starym zbiorniku i ktory w zyciu mi nie wywalil piany przez dekiel , odpowiednia obrecz pod deklem "gasi" ta piane i skrapla .., piana trafia wtedy do kubka .

Pewniejsze sa jednak szczelne kubly naprzykald jak robi to Firma ETSS , piana splywa do kolektora a kolektor ma na wierzchu dodatkowo filtr w ktorym podejrzewam jest wegiel aktywny i nei musimy tych oparow wdychac ,...ja sobie inaczej nie wyobrazam majac ta alergie :]

Ps; Mam nadzieje ze jasno wytlumaczylem:)

odp7.jpg

Te dekle maja zaniska tez ta obrecz , i srednica iobreczy jest za mala .Nowy dekiel wydlubac i bedzie dzialac , tym pokopiemy po ulicy :D

89238524afd2fa06med.jpg


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz kumam:) Do tego dekla wkleje jeszcze kawalek rurki akrylowej, dziurka i bedzie git:) Dzieki Swir:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ta rurke czyli obrecz to wieksza daj , otworek nie za duzy , i wtedy bedzie git .

Przy takiej pianie jak u Piotrka gdzie w baniaku byla skala prosto z frachtu to moez sie tam zdazyc ze pienidlo ocipieje i cos tam na mprzez te otworki wycisnie ale juz napewno nie tyle :D


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.