Skocz do zawartości
kila71

Boyu HS-60A Nano Reef Marine

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem taki o to model gotowy do kupienia cena wraz z szafka na moja kieszeń. Czy mógłby sie ktoś wypowiedzieć na temat tego sprzętu ? Widziałem sporo akwarium tego modelu sprawują sie dobrze na filmach na yt. Proszę o propozycje do wymiany ewentualnie w zestawie do dokupienia.

http://www.allpondsolutions.co.uk/aquarium/fish-tanks/marine-fish-tanks/aquarium-nano-tank-128-litres-boyu-hs-60-a-pl-ligh/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ten sam zestaw co oferuje SERA. Zestaw nie jest zły chociaż światła jest trochę mało, jest też wersja LED, według mnie dużo lepsza. Ma więcej światła i nie grzeje wody ale za to kosztuje parę zł więcej. Jest jeszcze opcja z HQI, które też daje dużo światła ale będziesz miał problem z temperaturą. Z czasem będziesz mógł także rozważyć wymianę odpieniacza na bardziej wydajny, chyba że nie będziesz pakował zbyt dużo życia w akwarium.


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ten sam zestaw co oferuje SERA. Zestaw nie jest zły chociaż światła jest trochę mało, jest też wersja LED, według mnie dużo lepsza. Ma więcej światła i nie grzeje wody ale za to kosztuje parę zł więcej. Jest jeszcze opcja z HQI, które też daje dużo światła ale będziesz miał problem z temperaturą. Z czasem będziesz mógł także rozważyć wymianę odpieniacza na bardziej wydajny, chyba że nie będziesz pakował zbyt dużo życia w akwarium.

Jak najbardziej odpieniacz zostanie wymieniony w miarę przybytku zycia w akwarium. Z led kosztuje 350£ nie wiem czy warto dokładać bez szafki. Natomiast z szafka 400£. Znalazłem jeszcze coś takiego zdecydowanie lepsze oświetlenie http://www.allpondsolutions.co.uk/aquarium/fish-tanks/marine-fish-tanks/aquarium-nano-tank-128-litres-boyu-hs-60-halide-li/

Edytowane przez kila71 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie ten zestaw z HQI, niestety z racji pokrywy bez chłodziarki się nie obędziesz... a zakup tego akwarium + chłodziarka na pewno wyjdzie drożej niż zestawu z oświetleniem LED...


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie ten zestaw z HQI, niestety z racji pokrywy bez chłodziarki się nie obędziesz... a zakup tego akwarium + chłodziarka na pewno wyjdzie drożej niż zestawu z oświetleniem LED...

Z tego co czytałem na forum uk to na led temperatura czasami moze siegnąć ponad 27stopni.

Do tego jakaś cyrkulacja by sie przydała jeszcze JVP 101 powinna sobie poradzić z tym litrazem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o cyrkulację to według mnie lepiej dać dwie mniejsze pompy niż jedną dużą. Łatwiej ustawić prąd wody. Poza tym JVP nie należą do najmniejszych. Ja polecał bym coś małego z Hydora (koralia nano) lub z Sicce też z serii nano.


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest naprawdę HQI 150W? Producent wykazał się naprawdę bardzo optymistycznym nastawieniem :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe dlatego już firmy które tylko brandują produkty jak np SERA nie podjęli tematu z HQI...


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem ze zestaw led jednak byłby najlepszym rozwiązaniem do tego litrami pewno ze ścianka to zostaje 100l.

A jaki model bys polecał do tego litrazu 2xN900?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co podaje producent to podobno pojemność akwarium, w te 130L nie jest wliczony panel. Co do cyrkulacji to mogły by być nawet 2 x 1600 lub z Sicce raz 1000 i raz 2000.


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co podaje producent to podobno pojemność akwarium, w te 130L nie jest wliczony panel. Co do cyrkulacji to mogły by być nawet 2 x 1600 lub z Sicce raz 1000 i raz 2000.

Dzięki za poradę na pewno się zastosuję w takim bądź razie pozostaje złożyć zamówienie na zestaw z led jeszcze poszukam czy nie ma nigdzie taniej niż na stronce, która wysłałem.

Koralia 1600x2 po 25 funtów na ebay także cena wydaje się dosyć korzystna. Do tego będzie trzeba zamówić skałę myślę, że 10kg powinno wystarczyć na ten zbiornik do tego jakaś dobrą sól muszę znaleźć filtr RO/DI już posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.