Skocz do zawartości
pingwin

kalwaser szczeguly

Rekomendowane odpowiedzi

testy wykazaly ze nadszedl czas w moim akwarium aby dozowac wapno ktore wynosi teraz 310 poniewaz nie mam praktyki w tym temacie zdecydowalem sie chyba na najprostsza metode za jaka uznalem kalwaser (i chyba nie najgorsza)wiele juz zostalo napisane w tym temacie ale prosilbym o konsultacje z osobami znajacymi sie na tym narazie mieszam kalwaser powder aqua medic w 1.5 litrowym pecie ale nie wiem czy dobrze robia kiedy w panelu odparyje mi 1.5 litra wody biore 1.5 peta sypie tam lyzeczke od herbaty wyzej wymienionego wodorotlenku wapnia wrzucam kilka duzych kawalkow zwiru koralowego co ma pomoc w wymieszaniu substancji leje wode ro jakies 3 cm przed korek i zakrecam potrzasam butelka i odstawiam powtarzam czynnosc kilkakrotnie kiedy kalwaser sie wyklaruje podaje go po zgaszeniu swiatla w tanku kropelkowo(1 kropla co sekunde)moje pyt to :

-

-czy w pecie moze byc troche powietrza

-czy tak przygotowany rostwor moze stac przez jakis czas zeby sie lepiej rospuscil np 5 dni

-czy jest tak wazne zeby rostwor byl nasycony jezeli tak to dlaczego

_

-jaka ilosc wodorotlenku wapnia na taka ilosc wody sypac i czy mozna dodac octu spozywczego okolo 1.5 ml jaki by mial wplyw

-czy popelniam jakies bledy w tej metodzie

z gory dziekuje za odp i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pingwin sorry ale uzywaj jakies interpunkcji bo nikt Ci nie odpowie na tak zadane pytanie, ja po dwoch linijkach przestalem dalej czytac, watpie ze komus sie bedzie chcialo czytac dalej...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuc malą pomke do petu ja mam atmana.at-f300[dobrze miesza i jest maleńka]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w butelce nie powinno byc powietrza. Nalezy ograniczyc do minium kontakt kalkwasser (roztworu) z powietrzem - zarowno w czasie mieszania jak i podawania roztworu do akwa.

Ubywajacy z butelki kalkwasser powinien byc zastepowany woda RO.

Jezeli NIE BEDZIE powietrza, to moze byc uwzywany 5 dni.

Powiniem byc nasycony, bo jezeli nie, to dozujesz mniej wapna do akwa.

Po co Ci ocet? Sypiesz tyle kalk zeby sie rozpuscilo - jak sie rozpusci to wsypujesz nowego wodorotlenku.


Warszawa e-mail piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl skype: piotr_jan_rogalski . . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalk pochłania z powietrza tylko dwutlenek węgla, więc jeżeli w bytelce będzie teochę powietrza to nic się nie stanie. Z chemicznego punktu widzenie, wodorotlenek który zwiąże dwutlenek węgla zostanie zastąpiony nowym przy mieszaniu.

Do kalku możesz dodać octu spozywczego (tylko nie winnego), spowoduje on zwiększenie stężenia wapnia w roztworze.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.