Skocz do zawartości
xEndriu

Pudełko przelewowe i Jebao RW4 2str.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć , jestem w trakcie zakładania akwarium i chciałem połączyć sump pudełkiem przelewowym i coś nie moge rozkminić jak zrobbić zeby woda spływała do sumpa ... ;/ . Pudełko zanurzam tak jak ma być rurki podłączone i nic ... woda nie spływa . też próbowałem zamieniać zawór na hydraulice i nic . pytanie o co chodzi ?

http://zapodaj.net/6...aca70a.jpg.html

Edytowane przez xEndriu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie widać ale czy nalałeś wody do pudełka przelewowego?


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zassaj mocno - musi się dać chyba że zaworek jest źle założony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudełko zalane , Mocniej się nie da zassać ;) . tak nie ma zaworka można dmuchać i ciągnać.

A zawór powinien być na której rurze ?

Edytowane przez xEndriu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie na rurze na wężyku do odpowietrzania :)

jak dobrze zalane i odpowietrzone a nie leci .. to masz za niski poziom wody w zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

niektóre nie mają zaworków a sam wężyk

https://www.google.com/webhp?ie=utf-8&oe=utf-8#q=pude%C5%82ko+przelewowe

niemożliwe że zalane i odpowietrzone a woda nie leci - chyba że u Ciebie szwankuje grawitacja :)

ewent rurka spływu za wysoko ale na to nie wygląda

overflowboxirurkawodapr.jpg

http://www.discusforum.pl/overflow-box-i-pipe-vt8384.htm

tu zobacz jak to ma wyglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze załóż zaworek zwrotny na wężyku, ma się dać tylko zassać a nie dmuchać, po drugie zakręć zawory jak masz na rurach albo czymś zatkaj. Jak zasysasz to powinieneś widziec że odsysasz powietrze a poziom wody w pudelku wzrasta. Dzieje się tak czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wężyk cieniutki, który masz od góry pudełka musi być i to z zaworem jednokierunkowym. Odsysasz powietrze i woda zaczyna płynąć przez pudełko a zawór nie pozwala na to aby znalazło się tam powietrze znowu - jak go nie masz to musisz czymś po odessaniu powietrza z pudełka wężyk dokładnie zatkać - to jest warunek niezbędny to poprawnego "działania" pudelka, inaczej będzie Ci się zbierać powietrze w nim, ograniczony będzie przepływ więc może się skończyć tym nawet że zrobisz sobie kałużę w domu bo akwarium przeleje


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaworka brak to drugi koniec wężyka można ostatecznie wsadzić do wody, tylko żeby nie wypadł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podnieś rurkę rewizji z 1.5cm do góry, może jest za nisko.

A pudełko sam kleiłeś czy jak, na pewno jest szczelne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ma być CAŁE wypełnione wodą - znaczy środek

przecież to taka U rurka tylko "ładnie" zrobiona - nie ma wody w "rurce" to nie leci ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeeee no to jak???? Nie napełniłeś pudełka wodą? Całego pudełka? Musisz dotąd zasysać powietrze ustami przez wężyk dopóty nie zostanie nic, lub prawie nic powietrza w środku.

Tak to działa:

Edytowane przez reigher (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez w tym akwarium wody nie ma, to co ma leciec?

post-16958-0-71618400-1444059634_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przy próbach to chyba woda była. Wiadomo że z pustego to i Salomon nie naleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym czarnym na samej górze masz miejsce na wężyk, wsysaj powietrze ustami aż woda dojdzie do wężyka i załóż zaworek przeciw zwrotny, uda się kiedy będziesz miał wody w akwarium ponad grzebień... po wyssaniu odkręć rewizję na maxa i odkręcaj spływ do momentu kiedy będzie woda na styk z rewizją.. cała filozofia.


1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurka spływu nie jest za nisko? Ta biała krótsza. Powinna być powyżej dołu czarnej przegrody. Dla bezpieczeństwa co najmniej 1cm żeby się nie zapowietrzał jak wodą opadnie.

Kolego, jak odpowietrzasz przez zaciąganie ustami to dolewaj do pudełka z prawej i lewej strony wody bo zabraknie i się znowu zapowietrzy.

Edytowane przez Rumun (wyświetl historię edycji)

Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jestem :) , zrobiłem tak przełożyłem z powrotem zawór na ten niższy spust wody , i dodałem zawór kierunkowy , pudełko teraz działa ale nie jest wypełnione całe woda , jakoś nie moge tyle wyssać , pije wode a potem wraca do poziomu

http://zapodaj.net/89830c7e2a40f.jpg.html

ale działa to chyba oki ?

Mam jeszcze pytanie odnośnie posiadaczy jebao rw4 . mam 72 l akwa i ponoć miało zamiatać nim ale tak nie jest , nawet nie robi ładnych fal , pytanie dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie też zastanawiam się nad kupnem rw4 do 125L

ale teraz wezmę rw8

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

właśnie z tym overflow box

nie będzie się zapowietrzal przy falach?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


"One who cannot love her smallest creations, cannot claim to stand before Nature".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.