Skocz do zawartości
kosiarek84

Zamiennik pompy red dragon 1500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam zamiennika dla pompy rd1500 dla bk 250. Oryginalna pompa niestety się spalila:mellow:czy to prawda że laguna 1500 to to samo co rd1500? Wystarczy więc przełożyć przód od red dragona i dokleic podstawkę? Z góry dzięki

Doczytałem że max flow 1350 był na tym samym motorze .. ale tej pompy już chyba nie ma w produkcji. Czy max flow 5000 to jej następca. ?

Ok doszedłem po kodzie 1350 i 5000 to ta sama pompa z tą różnicą że pierwsza na rynek usa w galonach a druga w litrach:) to może miał ktoś doświadczenia już z takimi zamianami i może lepsza wydajność osiągnie się dając większą pompę. ?

Edytowane przez kosiarek84 (wyświetl historię edycji)

4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem też do RD 2000 i chyba szkoda zachodu albo kupic orginał albo zrezygnowac na poczet innej ..Ja zamówiłem pompę u sebastka i czekam na dostawę

Edytowane przez tomi1140 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukałem też do RD 2000 i chyba szkoda zachodu albo kupic orginał albo zrezygnowac na poczet innej ..Ja zamówiłem pompę u sebastka i czekam na dostawę

Tzn jaka pompę zamówiłes od niego? Doczytałem na reefcentral że motor jest ten sam co od laguny max flow 5000. Podskocze do sklepu i porownam. Jeśli się nie mylę wystarczy nawiercic otwory pod podstawkę przodu pompy i reszta powinna pasować. Zobaczymy

Może jednak już ktoś to robił i mógłby coś podpowiedzieć. ? Koszt laguny 138 funtów red dragona ponad 400 więc myślę że warto to ogarnąć. ..

Edytowane przez kosiarek84 (wyświetl historię edycji)

4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to te same motory, ale u nas w Polsce są one już niedostępne


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak to te same motory, ale u nas w Polsce są one już niedostępne

Na szczęście w uk jeszcze są^_^ podążając tym tropem zacząłem się zastanawiać czy nie warto zainwestować w większą pompę. Czy do body od bk 250 będzie pasować pompa red dragon 2000? Czy nie będzie za mocna? No i oczywiście jaki jest odpowiednik laguny? Max flow 6000? Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-20198-1444409116,99_thumb.jpgok tak to wygląda... co z tym dalej zrobić. ? Jak widać motor laguny jest dużo mniejszy. ...:mellow:

4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to laguny pompy tez uzywali w red skimach. co do samej pompy to chyba 9000 laguna bedzie juz ok ale tez nie wiem na 100% sam kiedys szukalem i kombinowalem bo mam rozwalony wirnik w pompie do red skima 250 (body mam dobre ale wirnik sie polamal) zrezygnowalem z kombinowania i wymienilem ja na pompe jebao 10k albo 12k nie wiem dokladnie nawet jaka tam siedzi bo jej nie wyciagam od ponad pol roku. Z pompek jaka bedzie ok w twoim odpieniaczu to polecam aquamedic eco runner 6000 bedzie pasowala i robi robote ale najlepiej to kupic oryginalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kosiarek84 jak masz możliwość to sprawdź większe laguny, chyba właśnie 9000 jak pisał Marek

Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości jak będę w sklepie to sprawdzę ja. Aczkolwiek 200 funtów nie brzmi już tak kusząco jak 130:P w takiej sytuacji biorę też pod uwagę zakup oryginalnego motoru od royala. Mam jeszcze pytanie o body bk 250. Zauważyłem że moje pochodzi chyba ze starego modelu? Te nowe mają większe zwężenie od podstawy w stronę kubka... czy ktoś się orientuje jak to ma się do wydajności. ? post-20198-1444460845,6_thumb.jpg


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat.

Czy ktoś się orientuje który silnik laguny jest odpowiednikiem pompy opieniacza mini buble king 1500 ?

raz obiegówki red dragon 4500 l/h 48 W ?


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.