Skocz do zawartości
TheRocky

Prośba o identyfikację mieszkańca piasku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dłuższego czasu zastanawiam się co to może być za szkodnik.

Pojawia się w formie małej czarnej kuli, po czym spada na piasek, zakopuje się i po pewnym czasie w tym miejscu na powierzchni piasku zaczyna pojawiać się pełno małych "wąsów".

czy jest to groźne? ja to zwalczyć?

Dziękuję za pomoc.

post-24610-0-33774300-1444563443_thumb.jpg

post-24610-0-62470700-1444563460_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to coś z Terebellidae, czyli z angielskiego spaghetti worm. Pożyteczny zwierzak, zjada detrytus i czyści okolicę ze śmieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie płacą za takie dziwnolągi

wrzuć zwierza z powrotem do akwa zanim wyschnie na tym ręczniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Terebellidae, czyli z angielskiego spaghetti worm. Pożyteczny zwierzak, zjada detrytus i czyści okolicę ze śmieci.

na 100% - mam takie cudaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź :thumbup:

Trochę się wystraszyłem bo nagle zaczęło się tego dość sporo pojawiać w moim zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile jest to pożyteczne zwierzę, natomiast w miejscach gdzie się znajduje piach jest brudny (ciemny). Niem wiem czy to są np. jego odchody. Dla mnie to dobrze nie wygląda. Może ktoś wie coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej na odwrót, to on siedzi tam gdzie jest brudny piach,i sobie podjada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym tylko dopowiedzieć że tak jak w życiu ,,co za dużo to niezdrowo''. Też to zostawiałem bo pożyteczne, ale ,,to'' otacza się piaskiem tworząc,, kanaliki piaskowe'' wychodzące na powierzchnię (trochę innej barwy niż piasek),dosć mocno psujące estetykę. więc pewna redukcja liczebności na pewno wskazana....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam ich sporo, nie zauwazyłem zeby szkodziły, siedza faktycznie tam gdzie bardziej stoi woda i zbiera sie syfek :) i te ze zdjecia nie tworza rurki z piasku, wystawiaja kilka- kilkanaśnie cieniutkich nitkowatych czerwonych macek, te co tworza rurke z piasku maja 2przeźroczyste łapki (przynajmniej te u mnie)

u mnie obydwa zwierzaki sa raczej pożyteczne, nie zauważyłem zeby komuś szkodziły, za to zawsze po karmieniu sprzątają resztki z piachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.