Skocz do zawartości
AquaManiac

Hmmm...... Gucwińscy....

Rekomendowane odpowiedzi

http://terrarium.com.pl/zobacz/zoo-wroclaw-929.html

Co o tym sadzicie?

Ciekawe jak akwaria u nich wygladają....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerazajace, brak slow, ale z drugiej strony w chorym panstwie nawet ogrody zoologiczne musza byc chore.

sklepy zoologiczne przynajmniej raz w miesiacu maja nalot inspekcji weterynaryjnej wiec gdzie ona jest ?, czemu nie zaglada do tego makabrycznego miejsca.

poprostu tragedia


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , widzieliście sami , że oceniacie . Jeżeli opinitwórcza dla Was jest telewizja Waltera czy tzw. telewizja publiczna ( hi ,hi ), to albo macie - naście lat , albo nie wiele wiecie o mediach w Polsce .

Zbyt łatwo jest u nas zgnoić człowieka na zamówienie, a jego póxniejszej rehabilitacji i tak nikt nie wysłucha ..............

..........Bez przesady , bez przesady .

Przemawawiją do mnie bardziej argumenty Gucwinskiego niż TV . Każdy kto znudzi sie domowym egzotycznym zwierzakiem ( niczęściej przywiezionym nielegalnie z zagranicy ) "dostarcza" je do ZOO, które przez to pęka w szwach .

A propos , byłem kilkanaście razy we wrocławskim ZOO .Brak uwag z mojej strony , a jestem dobrym obserwatorem .

---Kolego @Kataklizm - więcej optymizmu

---Kolego @AquaManiac- akwaria morskie są przecudne i w idealnej kondycji , robiła je i opiekuję się nimi profesjonalna i znana "morszczyźnie" firma Regnum ze Strzelec Oposkich

Pozdrawiam

:D


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie opanujcie sie, ten nasz kraj jest naprawde chory i ludzie jacyś dziwni . w dobie wszechobecnej lustracji nawet Gucwińskim biorą się za d..ę . to jest zoo w którym jest z tysiąc zwierząt a zdjęć jest garstka , nie twierdzę ,że są nieprawdziwe ,ale czy wam nigdy nie zdażyło się mieć w akwarium jakiejś chorej ryby , czy umierającego zwierzaka , glony nie starte z szyby itp.i powiedzmy ,że wtedy przychodzi do was taki ktoś z aparatem i później opisuje jak to wy znęcacie się nad zwierzętami . zaczyna mnie powoli doprowadzać do szału ta choroba ogólnonarodowa ( jednak polak to dziwny człowiek , byle się z kimś pokłucić , walnąć w ryj ,opluć ,wykończyć ) to naprawde żałosne !!!

jaki koszmar???? byłem tam kilkadziesiąt razy i żadnego koszmaru nie zauważyłem . przestańcie chociaż Wy


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @darekkuku za głos rozsądku ...


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darku ja nieoceniam Państwa Gucwińskich (bo nie mam na jakiej podstawie) oceniam jednak to co jest na tych zdjęciach (bez względu gdzie zrobione) i uważam że jest to niestety łamanie prawa - nie można w ten sposób traktować zwierząt.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie lepiej w jakich warunkach ludzie żyją w tym kraju , te sempy w sejmie rodakom nie pomagają a będą sie przejmować zwierzętami ! To tak jakbyście Wy mieli misję, prowadźcie ZOO z tysiącem akwariów morskich ,ale z kasą radźcie sobie sami . Powodzenia !

QWA, PATRYJOTYZMU NAS BĘDĄ UCZYĆ , ZŁODZIEJE JEDNI!!!


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qbab - w tym kraju łamanie prawa jest na pożądku dziennym i to co się dzieje w zoo to pikuś . wielu ludzi mieszka i umiera w znacznie gorszych warunkach od tych zwierząt , tylko jakoś media o tym milczą


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nikt nie pisze ile zwierząt dzięki nim żyje i przetrwało ,bo jeden z drugim debilem kupił sobie np. boa dusiciela do mieszkania 40 m2( to jest łamanie prawa) i później oddał do Gucwińskich , może powinni wymyślić jakieś filtry na te telewizje i radia bo naprawde myśle ,że u wielu ludzi zamiast szarych komórek w mózgu ma tvn 24


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darku ja nie wiem czy te foty to z tego zoo czy nie, ale nauczenie ludzi dobrej postawy w stosunku do zwierząt powoduje że mają oni rowniez ja w stosunku do ludzi.

Że wielu ludzi zyje w skarjnej nędzy nie musisz mnie przekonywać zdaję sobie z tego sprawę ale to w niczym nie usprawiedliwia złego traktowania zwierzaków - ja np nie kupie sobie dużej ryby bo nie mam dla niej warunków, ale wierz mi sporo osób jednak to zrobi - kilka lat temu był wątek na p.r.a o akwa dla rekina w prywatnym domu - olbrzymia ryba w akwa (dużym jak na akwa a nie jak na rekina) to akurat także jest chore jak dla mnie.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku zwróć uwagę że ja nie atakuję Państwa Gucwińskich.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem Qbab to nic do Ciebie ,ale powiem tylko jedno nie myli się i nie popełnia błędów tylko ten co nic nie robi . jak się chce coś na kogoś znaleść to zawsze się znajdzie . musieli komuś zaleść nieźle za skóre ,a może nie są z pis-u

to że ludzie źle traktują zwierzaki to wina samych ludzi i rządu (dlaczego w szkołach nie uczą ,że to złe) . wogóle ludzie to najgorsze zwierzęta uważają ,że mogą brać sobie wszystko co chcą z natury ( nie wyłączając nas i mnie) bo trzymanie rybek choćby w największym akwarium to też przejaw sadyzmu


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i żadne wywody etyczne tego nie zmienią , poprostu wszyscy ludzie to h..e:wink


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

i tak ZOO Oliwskie jest najpiekniejsze:):D:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz że ludzi się trzeba obawiać to wiem :D

przez długi czas bawiłem się w "surwiwal" i pierwsze czego mnie uczono to że w lesie nalezy obawiać się ludzi a nie zwierząt - czowiek w lesie czuje się bezkarny i ma chore pomysły z tego powodu, a dla zwierzecia to dom i tak tez się zachowuje - wniosek był jeden - jak widzisz człowieka w lesie to staraj się nie pokazywać, jak widzisz zwierzaka to mu się pokaż aby nie był zaskoczony twoją obecnościa - wtedy sam cie ominie.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do MSAdam i darekkuku.

proponuje coś na uspokojenie i wytrzeć pianę z ust.

Jestem z Wrocka i na początku sierpnia doznałem szoku zwiedzając nasze zoo. po przejsciu całości (program obowiązkowy dla dzieciaków) dotarłem do akwa i terra. akwa jest biedne i słabo zadbane. wiele zbiorników to ryby które pamiętam z dzieciństwa (piranie itp.) kilka baniaków to zbieraniny smoków, które przerosły w domowych akwa. w reszcie nic ciekawego -najlepiej mają się samoodtwarzające sie populacje naskalników i księżniczek. nieaktualne opisy, niedoświetlone i niedożywione rośliny itp. itd. morskie na tym tle faktycznie błyszczy, choć tzw. kącik morski ma lepsze i gorsze okresy, jestem tam raz na kilka miesięcy, raz na rok i raz jest nieźle, innym razem glony, syf, kilka zwierzaków na krzyż a w 2 akwarium skrzydlica na tle morza sinic i aiptasii..

O ile po wysciu z akwa pozostaje lekki niedosyt (może nawet niesmak, jeśli ktoś ma pojęcie na "oglądany temat), to po wyjściu z terra pozosytają już tylko wymioty... tam naprawde jest syf nie z tej ziemi. Zaraz ktoś rzuci że to może moje subiektywne odczucia- niech i tak będzie. Natomiast chciałbym dodać, że jestem lekarzem weterynarii, zajmuję się chorobami ryb a gady i wszelka inna egzotyka również pozostają w obrębie moich zainteresowań - zarówno jako lekarza jak i hobbysty i fanatyka wszystkiego co żyje. Wrocławskie terrarium chyli sie ku upadkowi od ładnych kilku lat. Zawsze jak tam jestem to jest gorzej i gorzej. W tym roku osiągnęli chyba dno. To nie jest tak że jakiś oszalały z nienawiści "zielony" zrobił kilka wybiórczych fotek -te zdjęcia doskonale podsumowywują całość. terraria są potwornie zaniedbane i brudne, nie stwarzają właściwych warunków większosci eksponowanych zwierzat (nie działające lampy, sucho itd.), w bardzo wielu terrariach nie ma zwierząt (dział gady polski - 3 żółwie błotne), zwierzeta są karmione rozkładajacymi sie śmieciami i wszechobecną sałatą (która do karmienia gadów nie jest wskazana nawet jako dodatek a co dopiero jedyne żarcie...). Ekspozycja jest niezwyle uboba w gatunki - można zobaczyć wiele terra z tymi samymi gatunkami (boa, p. siatkowany, setki zółwi. legwany) - są to "dary" od ludzi i konfiskaty. No i stan zdrowia zwierząt bardzo duży procent wykazuje objawy chorobowe. Podkreślam - większość zw niedomaga a nie pojedyńcze egzemplarze. koncząc wizytę przeklinałem już nie pod nosem ale prawie na głos. na szczęscie wiele mijająch mnie osób było obcokrajowcami i nie rozumieli co mówie; z drugiej zas strony jeśli rozumieli na co patrzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do przyczyn takiego stanu rzeczy... Pieniądze - pewnie też. Natomiast mój znajomy był w zoo zatrudniony i wiele uslyszałem na temat tej szacownej instytucji. on oczywiście pracował w jedny z działów i przedstawiał przyczyny obecnego stanu rzeczy następująco. na samym dole są zatrudnieni ludzie bez pojęcia i jakiegokolwiek drygu i mający to gdzieś. nad nimi był kierownik któremu przedewszystkim zależało na świętym spokoju. A sama wierchuszka to Gucwińscy. kiedy znajomy zaczął sie "rzucać" stał sie czarną owcą wśród szeregowych pracowników, kierownik zaczął go pacyfikować i namawiać żeby dostosował sie do poziomu a kiedy sprawa zatoczył aszesze kręgi to od Gucwińskiego usłyszał, długi wywód o tym kto tu ile lat pracuje i jakie ma "zasługi", kogo on osobiście ile dziesięcioleci temu zatrudnił i z kim jadł kaszankę w 19-którymś roku w bardzo dramatycznych okolicznościach... Spacyfikowany wrócił do szeregu i nie mogąc nic zdziałać "systemowo" chcial pokazać jakąś oddolną inicjatywę- skończyło sie to tak, że po tym jak sie namęczył to koledzy popdcięli liście w roślinach wodnych a jemu nie przedłużono umowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@darekkuku zaimponowales mi na maxa.

Do tej pory kto inny byl na tym forum moim idolem, to byl ktos kto mial 4 posty pod rzad. I siedzialem cicho.

TY ich masz az 5 albo tylko 5. Gratuluje

Sorki ale na forach internetowych istnieja funkcje EDYTOWANIA postow. Na innym forum za takie nabijanie postow juz byc wylapal %%%%%%%%%%%%%%%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Kolegi @piomie .

Nie zgadzam się z Pana opinią . Jest krzywdząca i niesprawiedliwa .Nie jestem mieszkańcem Wrocławia, mam tam jednak rodzinę . I ilekroć jestem w W-wiu staram się pójść do ZOO , bo i ja jestem "fanatykiem wszyskiego co żyje". Oceniłbym lepiej , dużo lepiej kondycję tego ZOO . A co do tej "piany z ust" to rozumiem ,że to Pana skrzywienie zawodowe pozwala używać tego rodzaju zwierzęcych skojarzeń .

Adam z Opola

Ps. proszę pokazać mi firmę, zakład pracy, instytucję w której przełożony nie ma ZAWSZE racji (?).

Pozdrawiam


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSAdam - u nas panuje taki język :D ale wbrew pozorom z pełnym zachowaniem szacunku dla innych :D a słowa Pan nie używamy :D robi się bardziej "rodzinnie"


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest opinia, z którą można sie nie zgadzać tylko fakty. ja podałem FAKTY, coś co widziałem na własne oczy i co jest tam powszechne; pod tym co napisałem podpisuje sie prawą i lewą ręką. Racja przełożonych w tym wypadku doprowadziła do tego punktu w którym to terrarium i akwarium się znajduje. Wypowiedziałem się korzystając ze swojej wiedzy zarówno zawodowej jak i hobbystycznej, no ale Kolega się ze mną nie zgadza... hm... wieszał się z tego powodu nie będę. W końcu nie od dziś wiadomo, że Polak zna się na wszystkim, a już lekarzy to u nas jest na kopy, więc czemu nie weterynarzy.

PS. A ta firma z Opola to jakaś Kolegi zaprzyjaźniona?

PSS. Przykłady na temat sytuacji w ZOO mógłbym ciągnąć bardzo długo, ale wyszłoby z tego dłuuugie wypracowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.