Skocz do zawartości
Pablo120288

Rw-4 czy Rw-8

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wyborem pompy do kostki 50x50x50.Wziac slabsza rw-4 czy mocniejsza i ja skrecic?obsada sps, skaly 10kg.Jeden filar umieszczony centralnie na srodku.


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rw 4 powinna starczyc az za natto. W moim przypadku jak przechodzilem na wiekszy zbiornik wlozylem z ciekawosc rw8 to wygladalo tak.

Wlozylem -> uruchomilem -> jeszcze szybciej wyciaglem niz wlozylem.

Duze korale poprzewracalo a jak bym zostawil na chwile duzej to z euphylli zostalyby szkielety moj wczesniejszy baniak to 60x50x45 z duzo wieksza iloscia skaly niz Ty masz i bardzo zarosniety.

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez tadzik443 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze teraz dmuchaja 2x6015 ktore zawsze moge dolozyc.Skrecona do min tez robila taki dym?


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rw4 nie mialem nigdy ale rw8 na min robila mi sajgon w 135l baniaku pamietaj ze rw4 jest mniejsza i ladniej bedzie to wygladac nie znam sie na tunze wiec nic mi te falowniki nie mowia :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w 250l rw8 skręcone do połowy a po drugiej stronie tunze 6025 po lekkkim tuningu. Uważam że u Ciebie rw4 które pewnie wcześniej czy później i tak skręcisz spokojnie wystarczy. Jeżeli chodzi Ci o ładne falowanie to wszystko tak naprawdę zależy od ustawienia skały. Ja swoje rw8 kupiłem właśnie z tą myślą..niestety ale po krótkim czasie dołożyłem tunziaka bo robiły mi się strefy bez ruchu wody.

W sumie teraz używam jej jak normalnej cyrkulacji. Moim skromnym zdaniem abyś był zadowolony to mocno skręcone rw4+6015.


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 60x60x50 i Rw8+tunze 6015 i jebao na maxa stały strumień robi burze ale przy falowaniu niezbędna jest tunze jako dodatek + obieg na lockline. Niestety falowanie nie zastąpi porządnego stałego prądu.


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur obieg mam taki sam jak ty nj 2300 na locklinie. Zamawiam w takim razie rw-4.Jesli bedzie taka potrzeba odpale jeszcze 6015 :)


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rw 4 powinna spokojnie wystarczyć .

Ja kupiłem RW 8 do 300L i była za mocna.

LPS-y nie chciały się otwierać.

Zastosowałem słabszy zasilacz na 18 V i teraz jest ok.,

ale i tak nie chodzi na maxa.

Czasami ją wysteruję na maxa jak chcę przepłukać skałę .


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.