Skocz do zawartości
JayJay

zrobic czy zamowic lampe led

Rekomendowane odpowiedzi

witam, czy jest ktos kto ewentualnie podjal by sie zrobienia lampy ledna zamowienie ?

w granicach 200 watt sciemnialna programowalna. ewentualnie faktycznie zastanawiams ie nad lampa chinska badz zetlight 6600 200 wat czas powoli zaczac zbierac informacje

nadmeinie ze chodzi o akwarium 100x60x60 :)

Edytowane przez JayJay (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

kiedyś liczyłem i cenowo wyjdzie podobnie do chinki z ebaya - nie warto się "babrać"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslisz ze na chinkach bedze to samo co bym kupil np zetlight 200 wat ? hmm

chinskie napewno tansze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na ledach cree . chociaz chcialbym najbardziej zebyw lampie bylo jak najmniej diod o jak najwiekszej mocy. dlatego wlasne pisze tutuaj bo nie znam sie na lampach led ani na elektryce :) a czy to bedzie cree czy inna wazne zeby byla dobra :) bo faktycznie jezeli cena ma wyniesc tyle co gotowa lampa to nei ma sensu . mozliwe ze ktos wykonuje takie zabawki

Edytowane przez JayJay (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ktoś tu na forum się "pochwalił" że dorobi sterowanie arduino do chinki (ściemnianej)

a - i żeby nie było - to ni mój filmik - tylko go "wygrzebałem" kiedyś jak szukałem ledów do słodkiego :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

poszukaj dalej - są takie sterowane smatfonem (chyba 240W) - trochę drożej ale .. może się bardziej spodobają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

lps oraz pare sps wybrane tylko takze zbyt wymagajacych nie bedzie te 160 to wydaje mi sie minimum a tak musze zaplanowac zbey 2 razy nie wydawac

identyczne co wyslales po 160 z pzesylka znalazlem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz budować 200w na diodach cree to sam koszt 3w diód to 720zł, na epistar to koszt 260zł

Do tego dojdą inne drobne pierdoły elektroniczne około 400zł. Pytanie czy warto to zależy co chcesz osiągnąć.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musza byc na cree . ma byc w miare mozliwosci tanio i solidnie zeby poswiecily z 2 latka nowa lampa to koszt 2200 zl taka jaka wymarzylem chinskie sa ok ale niespecjalnie ladne dlatego moze ktos robi w zaleznosi jaka byla by cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

pinki - te "inne drobne pierdoły" to np. zasilacze .. które same będą kosztować lekko ponad 200zł (dużo Amperów = duża cena)

dodaj radiator drivery wentylatory ... słowem nie 400 a 600-800 bym powiedział

@JayJay wymień obudowę :) i będzie ładniej :p a na pewno taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowicie o czym na czym sie nie znam ale rozumiem po kwotach ze nie da sei zbudowac w takiej cenie zeby i mnie bylo warto i komus kto by to robil :) jednak chinolek 165 z wifi to jest koszt 650 zl wiec bardzo rozsadnie :) tylko czy doswietli takie akwarium ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zależy jak wysoko powiesisz i jakie są soczewki

są na forum posiadacze chinek (i na pewno podobnych zbiorników) - trzeba ich zapytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mam miesiac na podpytywanie i podjece decyzji :) masz racje chyba bede celowal w wiecej diod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki dylemat czy chinol czy samoróbka te same koszty ale jak chinol padnie to jazda z naprawą a jak sam zrobiłem to każdy element jest do dostania w 24H lampa działa 3 lata i oby tak dalej :)

Edytowane przez jacekberetłódz (wyświetl historię edycji)

4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie ale sam takiej lampy nie zloze nie mam takich zdolnosci manualnych a znjac zycie wydam 2 razy wiecej :) moglbys pokazac swoja lampke ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.