Jump to content

pinki

Klubowicz
 • Content count

  866
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Darek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Łódź
 • Akwarium
  160L + sump, ponad 200L w obiegu, pienidło -diy, oświetlenie led diy + T5, arduino ogarnia wszystko :) W szkiełku patyki, metoda ZEO

Recent Profile Visitors

1870 profile views
 1. Miałem podobny problem. Sps-y zgubił tkankę w kilka dni. Kiedyś prowadziłem zbiornik na zeo, od ponad roku na aquaforest. Robiąc porządek w szafce znalazłem po poprzedniej metodzie preparaty sponge power oraz b-balance. Postanowiłem więc je wykorzystać, i właśnie od ich podania posypała się tkanka na sps. Ucierpiały tylko sps-y. Podejrzewam że te preparaty z metodą probiotyczną nie grają.
 2. pinki

  Co to jest

  Lime skabre tą ze zdjęcia chelmon zjadł 3 dnia. Trwało to może z 10 minut. I zostały same muszle. Więc wyprawę ma. A tymi małżami jakoś szczególnie zainteresowany nie jest. Szorstnika nie zaryzykuję po tym jak zjadł wszystko aipstazje.
 3. pinki

  Co to jest

  Tak też myślałem, tylko że zdziwiło mnie że chelmon jeszcze jej nie zjadł. Bo już się przekonałem że małże bardzo lubi na kolację.
 4. pinki

  Co to jest

  Wielkość około 3 cm. Prawdopodobnie to jakiś małż gdyż składa się z 2 części. Otwiera się tylko minimalnie. Wie ktoś co to dokładnie jest?
 5. pinki

  Lampy LED-niebezpieczne?

  Mi lampa wypalił ślady w plastikowym kabarecie, wystarczyła chwila. Tak więc jest w niej moc.
 6. pinki

  O której Wasze wargacze idą spać....?

  U mnie Chrysus znika koło 20,00 a światła gaśnie o 23,30. Wstaję koło 10.00. zanim się zakopie przez około minutę krąży nad swoją górką. Więc widać że zaraz się zakopie.
 7. pinki

  gąbka

  Wystarczy że gąbka złapie powietrza i zaczyna się proces jej obumierania.
 8. pinki

  Twarde zielone bąble i białe nitki obok korali

  Valonia to straszne dziadostwo, mitraxy miałem dwa i niestety nie dały temu rady. Dopiero jak kupiłem percnona to definitywnie zjadł całą valonie. Niestety jest to bardzo szybki krab i przy braku pokarmu poluje na inne zwierzęta. U mnie zjadł krewetkę czyszczącą.
 9. pinki

  Z piaskiem czy bez

  No i bez piachu o paru zwierzątkach możesz zapomnieć.
 10. pinki

  Diody led 3W

  Led-byt pl
 11. Niskie nutreidy i stront. To podstawa. Lubią też trochę wyższe kh. Wystarczy Szczepka z algami wapiennymi aby się rozniosły przy sprzyjających warunkach. Są też preparaty które sprzyjają rozwojowi wapniaków
 12. pinki

  Łódzka 160

  SPS, LPS i kilka fajnych rybek
 13. pinki

  Karmienie korali NP

  Tubka to jeden z łatwiejszych NP. Jeśli ma możliwość to zje całkiem sporo. Ja osobiście opylam ją wieczorem artemią lub solowcem że dwa razy w tygodniu dodaje plankton czerwony. Nie karmię bezpośrednio każdej mordki tylko opylam całość. Krewetki i Chelmon to norma że wyjadają z polipów. Metoda prosta i skuteczna bo tubka ma przyrosty.
 14. pinki

  pierwsze 180L

  Sprzęt to sprzęt. Napisz nazwę model to ci coś podpowiemy. Czy się nada czy są lepsze
 15. pinki

  Wybór oświetlenia do 200 l

  Jak nie planujesz wymagających SPS to wystarcza ledy, są też tańsze w eksploatacji niż T5.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.