Skocz do zawartości
Aleksander

Poszukiwany zawór - prośba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

czy ktoś z Was wie gdzie można kupić taki zawór

gallery_17831_3164_261640.jpg

Wsadzany w trójnik na końcu ma gumowy grzybek który ogranicza światło przepływu. świetnie można nim regulować przepływ, Proste i podejrzewam niedrogie rozwiązanie (kupiłem razem z całym akwa) a teraz szukam gdzie można by taki dokupić.

Jeśli ktoś wie gdzie pytać szukać lub zna nazwę tego zaworu to proszę o pomoc bo jak dotąd nie udało mi się go namierzyć.

Pozdrawiam Olek.


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pierwszy raz taki widzę , ja myślę że to DIY

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem kiedyś zawór na trójniku z tym że woda płyneła 90o. Bardzo łatwo się kręcił i był bardzo dokładny.

Poniżej masz link. Jest tam odpieniacz z tym zaworem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady,

Foo ten Korallen-Zucht jest najprzystępniejszy i go obejrzę choć wolałbym coś na proste odcinki.

całe zawory bramowe za 200-300zł są łatwo dostępne ale cena odstrasza bo potrzebuję kilka szt.

Ten którego szukam jest bardzo prosty i wystarczy go wcisnąć w trójnik, sprawdza się świetnie w ograniczeniu przepływu.

gallery_17831_3164_87472.jpg

Może ktoś gdzieś widział takie cudo, lub zna producenta?


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To całkiem ładne DIY. Sam taki własnie stworzyłem i rzeczywiście działa swietnie,a przy całkowitym koszcie +- 20PLN to nawet bym rzekł,że superrewelacyjnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha ha przecież masz gotowca dwa posty wyżej ;) To co ja zrobiłem wygląda identycznie,tylko śruba u mnie jest z tworzywa i tu uwaga bo zdradzam tajemnice; śruba pochodzi z mocowania deski klozetowej ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widzę kolanko, uszczelkę, kawałek rury, śrubę, pokrętło. Możesz napisać coś więcej o tym co jest w środku i dlaczego się nie rozszczelni :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak jest zmodyfikowany trójnik bo chyba musi mieć minimalnie ograniczony przepływ przez gniazdo zaworu.

To co widzimy to rurka z oringiem, a w jej środku ruchomy trzpień najprawdopodobniej z wyfrezowaniem pod 1-2 oringi uszczelniające. Rurka zamknięta od góry przez "korek" z gwintem wewn przez który wchodzi śruba śruba z "trzpieniem" musi łączyć się jakimś złączem ruchomym gdyż "trzpień" nie obraca się wraz z widoczną śrubą regulującą. Ale przez taki zabieg grzybek zaworu jest mniejszy niż prześwit trójnika stąd hioteza o przerobieniu gniazda zaworu. Aby się to wszystko domykało. Tak to widzę ale czy się nie mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze generalnie wszystko się zgadza tylko "trzpień" nie jest gumowy jak mi się wydawało tylko to jakiś obrobiony poliamid czy inne tworzywo. Obraca on się wraz z gwintem (gwint jest w nim zatopiony).

Zawór nie pozwala na szczelne odcięcie a jedynie ograniczenie przepływu. Powyżej mam zamontowany zwykły zawór.

Nie sprawdziłem czy trzpień ma uszczelnienie czy nie (zawór już z powrotem zamontowany) ale chyba korek wszystko uszczelnia (nie wiem czy pod ciśnieniem byłoby szczelne ale do obecnego zastosowania sprawdza się świetnie.

Jakość wykonania nie wskazuje aby była to typowa robota DIY.


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwintów szukajcie w sklepach modelarskich. Sprzedają je jako pręty gwintowane (plastikowe). Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.