Skocz do zawartości
Rafałz1

Problem ze 112-tką

Rekomendowane odpowiedzi

masz hydrometr ?


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieś zasolenie. Nie ma soli złej... Ale widzę że chcesz zmienić sól dla mody niż z wiedzy o niej

Edytowane przez LTo (wyświetl historię edycji)

1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam hydrometr

może to wszystko zdechło z tego iż jeszcze akwarium nie dojrzało do końca albo temu że nie zbyt często podmianki wody robiłem już sam nie wiem...ale mnie ciągle zastanawia ta xenia tak ładnie rosła a tu raptem buch i taka mała i marna się zrobiła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiłem wczoraj podmiankę wody i zabrakło mi soli taka przyczyna ...muszę dokupić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli dobrze rozumiem że te zwierzaki padły ci na drugi dzień po tym jak dolałeś niedosolonej wody?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak jakbyś założył zbiornik nie mając totalnie pojęcia jak powinieneś to zrobić a do tego mając już zbiornik pół roku nie nauczyłeś się niczego - wygląda to tak jakbyś nawet forum nie czytał nie mówiąc o tym aby pogadać z kimś kto się zna - proponuję to zrobić i to szybko nawet płacąc za to bo szkoda życia


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to padło już dużo wcześniej od tego to na pewno nie jest przyczyna baku soli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak zacznij od podniesienia zasolenia nic innego nie ma sensu ci doradzać teraz.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak btw - po co robić podmianę jak nie ma się soli?? - można poczekać było parę dni jak będziesz miał sól - to tak jakbyś na siłę chciał zepsuć


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpierw wlewam do akwa ro a potem solę

I dlatego to wygląda tak a nie inaczej a przynajmniej jest to jedna z przyczyn jak dla mnie.

Wodę do podmiany powinno się przygotować poza baniakiem następnie odlać wodę ze zbiornika i uzupełnić ten brak taką samą ilością wody o odpowiednim zasoleniu.


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób robisz podmianke bo ja już zglupialem

Masakra ile ty masz lat ? Chyba ze sie jaja z nas robisz .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak

a pozatym ten temat jest lepszy niż kabaret smile na Polsacie 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam obok sumpa oddzielny pojemnik na RO 15L.

Rozrabiam sobie 15L solanki jak jest gotowa w butelkach czeka już kolejne 15L RO.

Upuszczam z baniaka 30L wody której się pozbywam.

Wpompowuję sobie do sumpa 15L solanki "gotowej" i potem rozrabiam kolejne 15L i dolewam znów.

Tak ja robię podmianę.


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, musisz dokładnie wymieszać wodę z solą. Nie wiem jak z BT ale niektóre gatunki soli powinny rozpuszczać się w wodzie nawet kilkanaście godzin przed wlaniem do akwarium.

W przypadku Twojego akwarium myślę, że pierwszą czynnością powinno być nie podniesienie zasolenia ale poświęcenie parunastu godzin na lekturę literatury i materiałów z netu na temat podstaw akwarystyki morskiej.

Polecam:

1. nano-reef.pl

2. reefhub.pl

3. a na początek świetnie napisana książka Moje pierwsze morskie akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najszybciej i naprościej ( a najwiecej ) wiedzy otrzymasz jeśli się umówisz na piwo z kimś z forum

przyjemne z pożytecznym a i podejrzy co ty tam robisz na miescu itp itd ...

ps. czytać jak najwiecej , i ze zrozumieniem ... bo po tym dorabianiu soli to po "lebkach" obleciales temat

sam jestem poczatkującym i o wszystko dzwonie po znajomym i szukam tutaj wiec da sie , naprawde ;) kwestia checi


300L

642a045595e7faf264be73fb03561bd5u953a894.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.