Skocz do zawartości
marking

Co to może być?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zrobiłem lustrzanką lepsze zdjęcia niż telefonem.

Takich osobników pojawiło się kilka, jeden na podstawce, jeden na muszli i ze dwa na skale. Są maleńkie wielkość około 3 mm obecnie, a może nawet mniej. Nigdy wcześniej tego nie miałem, a kilka miesięcy nic nowego w baniaku się nie pojawiało.

post-23960-0-65372500-1445590718_thumb.jpg

post-23960-0-70703400-1445590734_thumb.jpg


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwne koncowki polipow jak na roze ale ciekawe, dla mnie to za male zeby powiedziec ze to roza. A jak dotkniesz to sie szybko kurczy ?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez tadzik443 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie Majano i też delikatnie do usuniecia najlepiej odłupać z kawałeczkiem skały czy to czy to albo jak pisze Silvia moze to ten ukwiał też w sumie podobny chodz u twojego mordki nie widać ale może zdjęcie słabe.

Edytowane przez Jimbim (wyświetl historię edycji)

Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zrobić lepszej fotki, to obecnie ma z 2 milimetry ;-) i jest na pierścieniu makro dodatkowo, bo inaczej nie było nic widać. Róża to na pewno nie jest bo ma kilka takich rozszczepień jakby polipów kwiatkowatych jak np. Sarcophyton ;) Corynactis i Manjano właśnie też chyba nie.... no właśnie nie mam pojęcia co to może być, a pl.reeflexa znam ;)

To co widzicie na pierwszym zdjęciu to jest jeden osobnik, który ma kilka takich jak te widoczne z przodu "kwiatków" na zdjęciu widać, że jest kilka

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz . To jest zwiastun nadchodzącego restartu zbiornika. Byles ostatnio za granica i przywiozles widocznie cos . :o pozdro.

mobilnie

Edytowane przez karollo_c (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol chyba Twojego ;).

Co do przywożenia, nie przywożę zwierząt, tym bardziej że latam samolotem i bagaże są skanowane, na cholere mi kłopoty, wolę kupić :).

W sumie pierwsze pojawiły się w okolicy zielonych Corynactisów, ale dziwnie, że to wygląda mi na jednego a nie na kilka osobników.

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żatrowałem. Ja mam u siebie coś podobnego ale wychodzi tylko po zgaszeniu światła. Nazwa kojarzy mi się coś z "white bubble tip... " czy jakoś tak. W każdym razie ukwiał.

mobilnie

Edytowane przez karollo_c (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się właśnie wydaje, że to nie będzie ukwiał, a jakiś koral, tylko nie wiem jaki, zresztą sam nie wiem, możę ktoś na coś wpadnie, gdyby były jedne macki to rozumiem, ale tutaj jest jakby grzybek i z niego wychodzą te różyczki..... ukwiały raczej tak nie mają, widać na zdjęciu że na jednym jest więcej niż jedna różyczka.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi się właśnie wydaje, że to nie będzie ukwiał, a jakiś koral, tylko nie wiem jaki, zresztą sam nie wiem, możę ktoś na coś wpadnie, gdyby były jedne macki to rozumiem, ale tutaj jest jakby grzybek i z niego wychodzą te różyczki..... ukwiały raczej tak nie mają, widać na zdjęciu że na jednym jest więcej niż jedna różyczka.

http://www.hawaiisfishes.com/inverts/cnidarians/Corynactis_4881_sharon_williams_800.jpg o cos takiego mi chodzilo ale ro chyba zly trop.

mobilnie

Edytowane przez karollo_c (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze to jakis koral czemu odrazu jak "cos" sie urodzi ze skaly to musi sie to zaczynac na :aip, maj, lub bryp,cyj,din,okrze..... moze masz jakas skale ktora rodzi jakies korale. A jak dotykasz to jak sie zachowuje ?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol zły, Silvia raczej też nic, nie zauważacie jednej rzeczy, to co podajecie to jest jedna pojedyńcza różyczka tak to nazwę

To co ja mam wygląda jakby była podstawa z której wyrasta kilka takich różyczek (jakby polipów sarcophytona), zobaczcie zdjęcie teraz zrobiłem, bo wydaje mi się, że próbujecie zidentyfikować poszczególną różyczkę, a chodzi o to, że to co jest na zdjęciu jest całością

w zdjęciu mam nadzieje wam to wyjaśniłem

gdyby były to pojedyńcze różyczki to obstawiałbym wlasnie jakiegoś corynactisa np, ale tutaj jest więcej w formie jednego zwierzaka (jakby to były polipy)

Tadzik nie dotykałem, dzisiaj moze dotkne jak wroce z pracy :)

Obrazek teraz który zrobiłem miał pokazać, że to o czym wy mówicie i które linki podsyłacie ma postać jednej rózyczki, a to moje ma ich 5 i jakby podstawę. To co jest na zdjęciu jest całością, a nie 5 osobników obok siebie.

Po dotknięciu od razu szybko chowa polisy sprawdziłem juz

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

post-23960-0-68529800-1445611486_thumb.jpg

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, tak dla ciekawości okazało się, że jest to pocillopora tricolor, a jak się rozsiała po akwarium, to ja już tego nie wiem :), może puściła jajeczka? :)


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona rozsiewa zarodniki u mnie pojawiła się pod grzebieniem :)


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na szybie nawet wyrosła :-)


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.