Skocz do zawartości
meczein

identyfikacja żywa skała

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam do Was sprawę. Czy na podstawie zdjęcia jest ktoś w stanie mi powiedzieć czy prezentowana skała to żywa skała. Napiszę dlaczego pytam. Jeden z forumowiczów ma spore akwarium, które likwiduje. Chciałem kupić od niego skałę. Okazuje się że w akwarium miał misz-masz. Jakieś kamienie z ogródka, spagetti, jakieś wapienie, oraz takie prezentowane na foto. Zainteresowała mnie ich cena ponieważ che za nią 10zł. Zakupiłem już 15kg żywej skały ze sklepu, ale chiałbym dobrać jeszcze kilka kilo. Nie ukrywam, że cena jest ciekawa. Jako, że robię dopiero start zbiornika. Dobrze bym ją umył potraktował chemiclinem. Czy ktoś jest mi wstanie doradzić?. Brać czy nie brać.

Słabo się znam, ale chyba na skale jest cyjano. Przesłąłem foto tylko jednej skały ale kolega ma do sprzedania około 6 kg. "TEGO-czegoś"

post-25746-0-92256000-1445617898_thumb.jpg

post-25746-0-45861300-1445617902_thumb.jpg

post-25746-0-99101500-1445617903_thumb.jpg


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto kupować skały z działającego zbiornika, jeżeli parametry były nie ciekawe. Taka skała może oddawać PO4 przez długie miesiące i zamiast zaoszczędzić wpakujesz się w problemy.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wpakuj kawałek do RO albo świeżej solanki , podłącz cyrkulator .. i za 2 dni zrób testy wody ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nawet moczenie w czystym ro, ani chemi nie pomoże?. Lepiej zrezygnować

Sorry wysłaliśmy wiadomość chyba w tym samym czasie. Jakie testy trzeba zrobić, najlepiej. Nie ukrywam że narazie nie mam żadnych bo dopiero start w weekend.

Edytowane przez meczein (wyświetl historię edycji)

Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem skała z działających zbiorników, nawet gdy parametry znacznie odbiegają od "normy" jest o niebo lepsza od sprowadzanej tysiące kilometrów, gdzie większość życia pada,rozkłada się, gnije, plesnieje, śmierdzi to to po zakupie - pupa mojego psa to przy niej rajski ogród

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meczein jeśli chcesz kupić żywą skałę i wymoczysz ją w czystej RO, to tak z tą żywą chyba nie do końca..... Może w takim razie lepiej suchą? ;) Wszak RO zapewne zabije życie.... :)

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.