Skocz do zawartości
brawos

Czy to inna odmiana glonu wapiennego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakiś czas temu skałę, piach, a nawet część korali (zoasy) obsypało mi coś podobnego do glonów wapiennych. Normalnie uznałbym to właśnie za glony wapienne, ale jak widać na załączonych zdjęciach znajduje się to właśnie na glonach wapiennych i różni się od nich znacznie, dlatego zgłupiałem. Mam na myśli okrągłe płytki różnych rozmiarów widoczne na zdjęciach. Wcześniej powoli glony wapienne rozrastały się całymi płatami, a w tej chwili wszystko jest właśnie w te okrągłe cętki, które w niektórych miejscach całkowicie zakryły znajdujące się wcześniej w tych miejscach fioletowe glony wapienne. Czyżby to była inna odmiana tychże glonów? Kojarzę jednocześnie, że nie pojawiło się to znikąd, ale zostało wprowadzone do akwa na podstawce jednego z zakupionych korali kilka miesięcy temu. Jeśli to glony wapienne, to dlaczego rosną nawet na koralach?

post-24347-0-37878100-1445865083_thumb.jpg

post-24347-0-57484300-1445865089_thumb.jpg

post-24347-0-35665900-1445865094_thumb.jpg

post-24347-0-39461300-1445865624_thumb.jpg

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te bezkręgowce można zaliczyć do gatunków niepożądanych w akwarium, tym bardziej że nie mają problemu aby osiedlać się na koralowcach. Widać na zdjęciu jak Zoanhtusom się to nie podoba.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te bezkręgowce można zaliczyć do gatunków niepożądanych w akwarium, tym bardziej że nie mają problemu aby osiedlać się na koralowcach. Widać na zdjęciu jak Zoanhtusom się to nie podoba.

Cholera to może być to, chociaż to u mnie jest mniejsze i bardziej płaskie. Jak zauważyłem to na podstawce korala, to zastanawiałem się, czy nie odciąć korala od tej podstawki. Szkoda, że tego nie zrobiłem. Na szczęście wchodzi tylko na zoanthusy, na których mi najmniej zależy. Acropor i innych twardych się nie tyka. Acropory oblewają podstawkę nie zwracając na to uwagi. Strasznie mało informacji o tym, również w zagranicznym necie. Czy ktoś miał z tym styczność?

edit: znalazłem szersze info o tym, na szczęście jest to nieszkdliwe: http://www.reefkeepi...ues/2003-07/rs/

Jeszcze jedno info: Foraminiferans: HARMLESS. These are really interesting things. Often miss labeled as corals, or sponges these animals actually are one of the oldest forms of life on Earth. Pretty amazing and very common in our tanks. I see those white looking disk ones all the time, and the red ones are really beautiful.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.