Skocz do zawartości
TheJoker

Dylemat: Gotowy zestaw czy budować?

Rekomendowane odpowiedzi

no jak myślisz o miekasach i lps to najlepiej jakieś ledy ,ekonomiczne i maja dużo większe możliwości sterowania, a tu z kolei zasobność portfela sie liczy ,bo są tanie chińskie lub drogie , bardzo dobre albo coś samemu można jak masz smykałkę do takich rzeczy.Ale oświetlenie to temat rzeka i najlepiej poczytać opinie i samemu coś wybrać co ci w gusta trafi


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to zależy jak bardzo Ci zależy..... kessil razem z sterownikiem i resztą duperelek to 2k zł, gabaryty samej konstrukcji są minimalistyczne w stosunku do osiąganej jakości światła. Bliki są niesamowite zwłaszcza jak wieczorem lampa się ściemnia i w aktynice te wszystkie cienie robią wrażenie. Wcześniej miałem od krisa chińskie ledy 120w i raczej nie ma co porównywać. Jakość i wygoda sterowania na 5. Cena zabija niestety. Danp ma w podobnej kostce tego kessila, dużo zdjęć ma w swoim temacie.

Wybór będziesz miał nie łatwy ale przyjemny.

Nie wiem jak ta sofa jest ustawiona z drugiej strony ale osobiście wolałbym sofe mieć przy meblach z lewej strony i z drugiej strony swobodny dostep do zbiornika. Tu mi się wydaje że dajesz to na siłe.....

Edytowane przez MichałAsia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak ta sofa jest ustawiona z drugiej strony ale osobiście wolałbym sofe mieć przy meblach z lewej strony i z drugiej strony swobodny dostep do zbiornika. Tu mi się wydaje że dajesz to na siłe.....

Tu masz racje, to jest troche na siłe, jak pisałem na początku postu. Mam wolną komodę ale tam akwarium mogło by stanąć tylko małe wąskie i do tego z panelem bo szafka nie nadaje się do sumpa. Mam też sporo miejsca po drugiej stronie sofy ale jest tam kaloryfer na ścianie i d*pa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D... tylko pod warunkiem że korzystasz z tego grzejnika ? :) bo jak nie to co za problem?

gotowe komody z reguły nie nadają się.. po 1 obciążenie, po 2 wilgoć..


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D... tylko pod warunkiem że korzystasz z tego grzejnika ? :) bo jak nie to co za problem?

gotowe komody z reguły nie nadają się.. po 1 obciążenie, po 2 wilgoć..

No jak mam nie kożystać z grzejnika? Pytanie retoryczne :)

To jak z tym światłem. Jest w stanie ktos odać mi linka do przykładowego chińczyka i jakiejś normalnej lampy? Poczytam o parametrach. Ile wat powinna miec lampa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A komody przesunąć się nie da do grzejnika? Albo grzejnik przesunąć w tych czasach to nie problem


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak sobie patrze na ten nowy projekt...

Chyba robilbym szafke jedynie 70 cm wysoka (lub 65).

Pod szafke cos podlozysz, pod akwarium blat i jakas plyta lub gabka, to wszystko podniesie calosc. Moze postaw jakis karton 60 cm wysoki na szafce 80 cm i zobacz, jak wysoko jest krawedz przyszlego akwarium.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak sobie patrze na ten nowy projekt...

Chyba robilbym szafke jedynie 70 cm wysoka (lub 65).

Pod szafke cos podlozysz, pod akwarium blat i jakas plyta lub gabka, to wszystko podniesie calosc. Moze postaw jakis karton 60 cm wysoki na szafce 80 cm i zobacz, jak wysoko jest krawedz przyszlego akwarium.

Barek po lewej ma wysokość 120cm. Jak szafka była by na 70 + akwarium 63 to mamy 13 centymetrów wyżej niż barek. Do tego dojdzie jeszcze +- 2cm ( nożki pod szafką, podkładka pod akwarium)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, zamawiam szafkę o wymiarach 63x63x70. Co będzie to będzie. Jak będę miał szafkę to wracam do tematu, będę musiał zrobić projekt akwarium a właściwie chodzi o komin oraz projekt Sumpa. Trochę zaczyna mnie martwić to drugie bo jak policzyłem wszystko to szerokość sumpa maksymalnie będzie mogła wynosić 50cm i martwię się czy taki wystarczy, połowę jego powierzchni zajmie odpieniacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spływ zrób taki jak ja mam lub ala coś takiego, odpada strata miejsca na komin


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spływ zrób taki jak ja mam lub ala coś takiego, odpada strata miejsca na komin

Daj jakiegoś linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafka będzie miała z podwójnej płyty boki i blat a plecy z pełnej pojedyńczej płyty. Myślę że przy 250 litrach chyba mogę sobie darować stelaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 400 l mialem szafkę robioną przez Marka (inmar) i dawala w zupełności radę :)

rozumiem że bez stelarza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafka zamówiona, od środka pod blatem i od spodu szafki będzie wzmocniona kątownikiem. Powinna być pod koniec tygodnia to pokaże fotki.

20151102_103240_resized.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się pochwalę :)

20151206_161602.jpg20151206_173439.jpg20151206_173051.jpg20151206_173151.jpg20151206_173251.jpg20151206_175125.jpg20151206_175145.jpg

Więcej informacji wkrótce w nowym temacie jak skompletuję resztę sprzętu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest szerokosc komory na odpieniacz ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.