Jump to content

MichałAsia

Klubowicz
 • Content Count

  289
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Michał
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Sosnowiec
 • Zainteresowania
  Off road, i wiele wiele innych
 • Akwarium
  Red sea Max nano

Recent Profile Visitors

1235 profile views
 1. A ja czekam na wiadomość o euphylli banana, jedną główkę muszę mieć ale cena na tą chwilę zabija. Z obserwacji mojego Jokera widzę że chyba się podzieli na dwie duże głowy. Zbiorniczek cieszy mnie każdego dnia. A najbardziej raduje mnie ustabilizowanie parametrów i znikające glony z tylnej szyby. Zoa też zaczęły się rozrastać. Jeszcze nie wiem jak papaja się będzie zachowywać ale mam nadzieję że nie zacznie zanikać.
 2. Parametry całkowicie przywrócone, odpieniacz wyczyszczony. W odpieniaczu zebrał mi się glut bakteryjny wielkości meduzy, chyba za dużo wódki leje. Korale kwitną.
 3. Wiec tak, pisze do siebie kolejny list. Po załadowaniu Aquaforest Phosphate Minus PO4 wydaje się być w dniu dzisiejszym nie wykrywalne, czyli złoże działa, po koralach widać lekką zmianę w pompowaniu się. Więc chyba warto co polecić. Najbardziej mnie cieszy że tylnia szyba zaczyna znowu przypominać szybę, oczyszcza się z glonów które było bardzo trudno usuwać, mogę nawet powiedzieć że tarcie nic nie dawało bo po nocy było tyle samo. Zniknęły również wszędobylskie brązowe włosy.. Cieszy mnie to bardzo.
 4. Wsypałem do skarpety o dość dużych oczkach, wydaje mi się że 0,5mm i wysypała się minimalna ilość pyły. Po włożeniu do zbiornika w miejsce dużego przepływu po chwili woda była mętna, nie wystąpiła jakaś diametralna zmiana koloru wody na brązową. Po godzinie lub dwóch woda wróciła do normy czyli jest kryształ. Żadnych osadów lub zmiany pracy odpieniacza, pieni normalnie. Dam sobie kilka dni i zrobię pomiar, wczoraj miałem 0,15 PO4.
 5. Dzisiaj kupiłem Aquaforest Phosphate Minus 1000ml, dałem 50ml do skarpety i czekam na efekty, zobaczymy czy Euphyllia glabrescens Toxic green zacznie się lepiej pompować. Zmniejszyłem też ilość białego światła i podniosłem niebieskie. Jeśli chodzi o zoanthusy to w końcu widać przyrost wyraźny. Na skałce z zoa golden nugget znalazłem jedną maleńką aiptasie którą zakleiłem kropelką w żelu mam nadzieje że się nie rozsieje.
 6. Mała aktualizacja po otrzymaniu malutkiej paczuszki Zoanthus Golden Nugget Clavularia viridis Papaya Euphyllia glabrescens Toxic green Acanthastrea lordhowensis Euphylia jeszcze słabo się pompuje, ale z tego co widzę mam cyjano, wszędzie się ciągną brązowe włosy. Słabe zdjęcia ale czekam na jakieś super hiper obiektyw do telefonu, więc może uda się w końcu coś ładnie uwiecznić. Zmierzyłem sobie PO4 i okazuje się że mam maxa w/g testu Aquaforest mam 0,15mg/l ale wydaję mi się że jest więcej. Jutro muszę się zaopatrzyć w jakieś złoże na PO4 albo jakiś środek. Czy ktoś coś poleca?
 7. Teraz tak patrzę na strzykawkę i chyba jednak dodałem 1/3 ml coś mi się pokiełbasiło przepraszam hehe , chemiclean stosowałem zgodnie z instrukcją. Nie szukam na siłę po prostu zauważyłem że taki wpływ ma jodyna na valonię nic poza tym. A zgony które opisałem, po zastosowaniu chemicleanu mogły też być spowodowane zbyt wczesnym wpuszczeniem zwierząt, ryby były naprawdę młode bo miały po 1cm.
 8. Dlatego nie chciałem tego opisywać jako złoty środek, działa niesamowicie szybko bo jest bakteriobójczy, ale trzeba wszystko z głową, na tą chwile wstrzymałem, poczekam do następnej podmiany i po zabiegu zrobię podmianę może połączoną z wymianą węgla aktywowanego... Szukam sposobu na pozbycie się tego.
 9. Siema. Mam nadzieję że mnie ktoś za to nie zbanuje. Ale opiszę moje spostrzeżenia dotyczące mojej przygody z jodyną 6%, po pierwsze to straszliwie plami więc uważajcie na wszystko wokół, po drugie na tą chwile wydaje mi się że działa. W jakiś tajemniczy sposób wpadłem na pomysł żeby zaaplikować na skupisko valoni jodynę, mało tego postanowiłem to zrobić nie wyjmując skały ze zbiornika. Wyłączyłem wszelaki pompy i strzykawką delikatnie naniosłem jodynę na valonie, jakie było moje zdziwienie że jodyna nie rozmyła natychmiast a została przez dobre kilka lub nawet kilkanaście sekund w miejscu, myślę że użyłem około 4ml. Na drugi dzień valonia streaciła całkowicie zieloną barwę, a pęcherzyki stały się przeźroczyste, po kilku dniach te przeźroczyste pęcherzyki zniknęły. Na tą chwilę nie wiem czy się rozsiała czy po prostu ją zabiłem, mam jeszcze kilka koloni które też tak potraktuję. Na tą chwile chcę odczekać jeszcze dwa dni i znowu zaaplikuję może nawet większą dawkę tak żeby pozbyć się każdego skupiska. Żadnych negatywnych skutków w zbiorniku nie zaobserwowałem.
 10. Ja po zastosowaniu chemiceal'u zabiłem sobie kilka ryb i euphylie, ale pozbyłem się plagi, tylko co z tego.... drugi raz chyba bym tego nie stosował. lepiej lać bakterie litrami i dorzucać mrożonki i pożywki dla bakterii plus jakiś kawałek skały z robakami żeby biologia się fajnie uruchomiła. Teraz tego pilnuje.
 11. Jeśli mogę coś doradzić, żeby obudzić biologię to daj troszeczkę mrożonki, ja jak odstawiłem pokarm mrożony na rzecz suchego to po kilku tygodniach obudziłem się z ponownym dojrzewaniem. Niech bakterie mają ucztę i niech w toni coś pływa, zawsze to jakiś proces będzie zachodził tak żeby bakterie się namnażały. A glony zielone tak czy inaczej się pokażą, będzie ich mniej jak skręcisz światło ale czy to jest sposób na pozbycie się ich to nie wiem, ja teraz znowu podkręciłem białe światło bo jednak wolę jak trochę jaśniej jest.
 12. Wrzucam film z aktualizacją, niby nie wiele się zmieniło ale trafiło mi się chyba kolejne dojrzewanie ze względu że postanowiłem podmieniał większą ilość wody z 7 litrów na 10. Przez jakiś czas karmiłem tylko suchym pokarmem i zmniejszyłem podawanie bakterii co skutkowało wywaleniem cyjano i glonów wszelakich, tylna ściana pokryła się dywanem brązowego glona, który nawet mechanicznie nie dawał się usuwać, czyściłem szczoteczką ale po nocy odrastał, jakaś masakra. Oczywiście zawitała również valonia. Wróciłem do 7 litrowych podmian mieszając sól tylko i wyłącznie przy pomocy wagi, nie używam już refraktrometru, stosuję się do instrukcji producenta, kolejny krok to bakterie, przez tydzień lałem po jakieś 30ml, w kolejnych tygodniach schodziłem do 5ml i teraz leje jakieś 5ml na tydzień dodając pożywkę dla bakterii, ale prawdopodobnie całą robotę wykanały mrożonki do których wróciłem i podaje po połowie kostki trzy razy dziennie (różne mrożonki z czosnkiem) Po tych zabiegach glon zaczął ustępować, tylna szyba się oczyściła, skałą czysta, woda bardzo klarowna. Co do valoni, nie wiem skąd mi przyszedł pomysł że polać ogniska jodyną 6% którą sobie kupiłem w aptece, wyłączyłęm na próbę cyrkulator i pompę i spryskałem na skale duże ognisko. Jakie było moje zdziwienie gdy na drugie dzień valonia straciła zieloną barwę i stałą się przeźroczysta żeby po kilku dniach zniknąć. Niestety mam jeszcze kilka mały skupisk które też zamierzam spryskać jodyną. Jednorazowo użyłem około 4ml, jest to na tylko fajne że jak delikatnie się zaaplikuje to jodyna zostaje przez chwile w miejscu, nie rozpływa się od razu. Nie wiem ile można tego lać tak żeby nie wywołać masakry, na tą chwilę nie zaobserwowałem żadnych negatywnych skutków. Poczekam kilka dni i znowu poleje valonie. W panelu też jest w miarę dobrze, pojawiło się dużo robaków, kiełży i innego życia, dużo białych gąbek. Więc filtr biologiczny działa bardzo dobrze. Odpieniacz działa w końcu bo co dwa tygodnie mam kubek urobku. Zmieniłem też ustawienie światłą i zwiększyłem moc białego światła przez 3 godziny. Obsada jest malutka bo chcę dokupić jakieś powiedzmy bardziej premium szczepki do których chciałbym zaliczyć euphylie złotą z niebieskimi tipami, i jakieś wyjątkowe zoa. Chciałbym też kraba ale boję się że będzie mi robił masakre. Myślę również o jakieś wyjątkowej babce, piach mam pełen życia, więc powinna się wykarmić
 13. Pięknie to obsadziłeś, powiedz czy ta cyrkulacja nie jest za duża, wiem że masz dość dużo koralowców ale czy to nie dmucha za bardzo, ja u siebie zmieniłem pompę obiegową na mocniejszą a cyrkulator dałem na minimum.
 14. Kolejne Red Sea Nano super. Coraz więcej nas jest, fajnie będzie wymieniać się swoimi spostrzeżeniami... Będę podglądał.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.