Skocz do zawartości
sliwka220

Żółtek - drgawki i ocieranie o piasek ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Myślę, że przeczytałem wszystkie tematy na forum dotyczące mojego problemu, ale nie znalazłem w nich konkretnej odpowiedzi więc chciałbym prosić o pomoc.

Od 2 miesięcy pływa u mnie mały Żółtek. Wszystko było super - "zdrowy jak ryba".

Trzy dni temu zauważyłem, że zaczął pływać taki osowiały i miał drgawki co kilka minut. Zachowywał się tak przez dwa dni. Dziś, pływa już chyba normalnie, drgawek od rana nie zauważyłem, ale zaczął podpływać do dna i jakby starał się ocierać bokiem o piasek.

Czy to oznacza, że może zaatakował go jakiś pasożyt?

Zmian na skórze nie ma żadnych. Apetyt dziś dopisuje, ostatnie dwa dni słabiej.

Parametry wody cały czas takie same (PO4 - 0, NO3 - 1, pH trochę niskie - 7,5, Ca i Mg w normie, zasolenie 1.025, temp ok 25C )

W akwarium nastąpiła pewna zmiana kilka dni wcześniej, do filtra przepływowego zamiast gąbki i waty, które pochłaniały glony, zamontowałem trochę biopaletek i węgiel aktywny (wszystko wcześniej porządnie przepłukane). Dodaliśmy też jedną nową rybkę, ale nie wykazywała takich objawów. Akwarium 240L bez sumpa, z w/w filtrem i odpieniaczem zewnętrznym.

Czy te objawy wskazują na pasożyta i czy przydała by się tu krewetka czyszcząca ?

Jak mogę pomóc rybie?

Pozdrawiam,

Janek

Edytowane przez sliwka220 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak obcieranie sie o piasek i tym podobne to sa raczej choroby skorne musisz sie przygladac dokladnie i szukac zmian prowizoryczni podawaj juz witaminy i mozesz temp dac na 26-27 stopni :)

i polecam zakup:

Swietna ksiażka dokładne opisy i sposoby leczenia :)

post-23624-0-91050900-1446305998_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak krewetkę to tylko małą sztukę, duże są leniwe i u mnie żółtek z jej usług nie korzysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, postaram się nabyć tą książkę.

A jakie witaminy podawać? Jakiś specjalny środek ze sklepu akwarystycznego czy są jakieś dobre domowe/apteczne sposoby?

Ja uzywam AF Fish V (ale raczej uzywam cały czas nie tylko podczas leczenia, co dwa dni jedna kropelka na kostke mrozonki)

oraz ten pokarm w razei jakiejs infekcji:

post-23624-0-92449300-1446307841_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.