Skocz do zawartości
Przemo87

Korale tracą polipy - pomocy!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Pocillopora jedna traci tkanke,a druga czesciowo sie nie otwiera i traci kolor równiez

Seriatopora w kilku miejscach traci tkanke od gury i srodka montipora wyblakla posiadam lampe led

Zetlight QMAVEN 6400 - 144W posiada ona 32 stopnie ustawienia bialego i niebieskiego,ostatnio podniosłem ja na wysokosc ok 40 cm,oraz zmiejszylem swiatlo niebieskie na ok 70 % biale na ok 45% dobrze zrobilem ?????????pomoze to im ???????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sprawdź parametry wody

tyle razy było to wałkowane ........................


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o akwarium, czyli kiedy zalane jakie parametry co zmieniałeś ostatnio.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale światło to jeszcze nie wszystko... ba... najmniej prawdopodobną przyczyną opisanej sytuacji z Twoimi koralami jest oświetlenie !

... jakie masz parametry wody ??? /to jest podstawowe pytanie i jak mi sie wydaje przyczyna problemu/


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o akwarium, czyli kiedy zalane jakie parametry co zmieniałeś ostatnio.

kh 9 mg 1500 ca 450 po4 niewykrywalne no3-10 zalane od lutego zawsze mialem problem znim nawet euphilie mi umieraly ele jak podniosłem lampe wyzej pompuja sie jak szalone ale wlasnie twardziele nie daja rady

kh 9 mg 1500 ca 450 po4 niewykrywalne no3-10 zalane od lutego zawsze mialem problem znim nawet euphilie mi umieraly ele jak podniosłem lampe wyzej pompuja sie jak szalone ale wlasnie twardziele nie daja rady

akwarium 300l + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zasolenie. Przy tych parametrach wygląda na to, że jest za duże. Miałem ten sam problem, zaczęły schodzić seriatopory. Okazało się, że mam źle skalibrowany refraktometr.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam refraktomret

mysle ze dobrze ustawiony porownywa;em w akwa swiat tam maja sprzet za 2000 zl i ja daje mojemu rezerwe ok 1 czyli najlepiej miec 1,24 wrazie czego jest korekcja,wiem ze mam parametry w porzo. bo bylem kilka razy z woda w aqario w katowicach w akwa marin w krakowie i w erybka w zqbrzu i wiem ze przyczyna lezy w oswietleniu ,tylko nie moge znalesc osoby kompetentnej aby mi doradzila ,a naprawde juz nie mam pomyslu

przepraszam dla zasady zmierzylem zasolenie wyszlo 1.22 ale to chyba nie tragedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wartości zasolenia, które podajesz są zupełnie od czapy. Jeśli jednak walnąłeś się w przepisywaniu i posiadasz 1022 density, to spoko, ale już 1.022 SG jest wartością i wiele za niską. Przy podwyższonym magnezie i twardości masz strasznie rozjechane parametry i wtedy bym się jednak upierał, że to jednak ich wina.

Pozdrawiam, Marek.

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wartości zasolenia, które podajesz są zupełnie od czapy. Jeśli jednak walnąłeś się w przepisywaniu i posiadasz 1022 density, to spoko, ale już 1.022 SG jest wartością i wiele za niską. Przy podwyższonym magnezie i twardości masz strasznie rozjechane parametry i wtedy bym się jednak upierał, że to jednak ich wina.

Pozdrawiam, Marek.

ok to postaram sie podniesc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to postaram sie podniesc :)

Najpierw się dobrze upewnij co mierzysz... I nie koryguj gwałtownie.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO4 czym mierzysz?

jeśli padają Ci euphylie to tym bardziej padną spsy. Zrób dokładne testy wody i przede wszystkim podnieś zasolenie jeśli faktycznie jest prawdziwe to co podajesz.

Wbrew pozorom przy spsach oświetlenie gra drugą rolę po parametrach...

Ale żeby nie wróżyć z fusów zrób poprawne testy i je podaj razem ze zdjęciem baniaka.


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Weź wodę,testy i wpadnij do Jaworzna-postaram się pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO4 czym mierzysz?

jeśli padają Ci euphylie to tym bardziej padną spsy. Zrób dokładne testy wody i przede wszystkim podnieś zasolenie jeśli faktycznie jest prawdziwe to co podajesz.

Wbrew pozorom przy spsach oświetlenie gra drugą rolę po parametrach...

Ale żeby nie wróżyć z fusów zrób poprawne testy i je podaj razem ze zdjęciem baniaka.

euphylie mi padaly gdy mialem ledy na wysokosci ok 20 cm.Może to dziwne ale gdy podniosłem ledy na ok 40 cm pompuja sie jak szalone :) po4 to salifert postaram sie dodac zdjecie,a z woda jezdzilem po 3 sklepach bylem a aqario w akwa swiat i w akwa marin mialem ,bo myslalem ze zle robie testy wody ale zbadali i nic mi nowego nie powiedzieli mialem w wakacje chwilowy problem z temperatura i wszyscy twierdzili ze musze odczekac a akwarium dojdzie do siebie ale wczesniej temperatura byla ok a w baniaku i tak bylo zle!!!!z naciskiem na bardzo zle!!! dlatego po zgonach kilku lps i sps po autopsji metodzie prób i błedow jestem przekonany ze cos mam nie tak ustawione ze swiatlem,fakt ze zasolenie mi troszke spadlo nie wiem jak to sie stalo ale mysle ze to nie głowny powud akwarium mam od lutego i jeszcze nie bylo tak zeby bylo ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby Ci pomóc to warto abyś podał nam więcej szczegółów:

1. Setup akwarium, jak prowadzone?

2. Wartość KH, CA, MG, Zasolenia (to aktualnie znamy) i czy były jakieś zmiany - jeżeli były jakieś zmiany to w jakim okresie

3. Ile dni wcześniej przed tym jak Ci korale leciały podnosiłeś lampę?

4. Czy PO4 i NO3 się zmieniało - jeśli tak to w jakim kresie (np spadaek/skok z 5 do 10 w ciągu 2 dni)

5. Czy miałeś zmiany temperatury?

6. Jaka sól i czy zmieniałeś

7. Co tam lejesz do wody

8. ITD

podaj jak najwięcej szczegółów to łatwiej będzie precyzyjnie pomóc. Do chwili jak nie ustalisz faktycznej przyczyny nic nie zmieniaj, a już na pewno nie zmieniaj zasolenia.

pozdrowienia


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok 17 bende podmienial wode podniose zasolenie i zrobie swieze testy to napisze co i jak postaram sie tez fotke wrzucic.Ale ciekawe jest ze Pocillopora mimo tego za traci tkanke reszta polipów otwiera sie bardzo ladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie możesz tak drastycznie podnieść zasolenia jednorazowo...

to trzeba robić stopniowo.


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak zrobilem swierze testy ca 425 mg 1500 po4 niewykrywalne no3 10 kh 9 temperatura 25 zasolenie 1.022 zaczynam podnosic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W jakim celu skoro przy takim zasoleniu masz takie wysokie parametry?

Jak chce się hodować sps to bez poprawnego zasolenia daleko się nie zajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu skoro przy takim zasoleniu masz takie wysokie parametry?

Jak chce się hodować sps to bez poprawnego zasolenia daleko się nie zajdzie.

zawalilem :( podniose delikatnie zasolenie to moze dojda do siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.