Skocz do zawartości
meczein

Małe Marzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Pisales, ze w sumpie masz przegrode. Czy plywak dolewki umiesciles w komorze z pompa obiegowa ? Tam, skok poziomu o 1 cm to bedzie mniej niz ok. 1,6 l.

Do automatu podlaczasz pompe i o reszte sie nie martwisz.

Tak. Teraz mam dolewkę, w tej komorze.

Nadaje mobilnie


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dzisiaj proponowaną watę. Gdzie mam ją umieścić. Sztuk 2x.

Pisales, ze w sumpie masz przegrode. Czy plywak dolewki umiesciles w komorze z pompa obiegowa ? Tam, skok poziomu o 1 cm to bedzie mniej niz ok. 1,6 l.

Do automatu podlaczasz pompe i o reszte sie nie martwisz.

Mistrzu- czyli dolewka ma włączać się tak naprawdę najczęściej jak się da??

POmocy. Przy czyszczeniu sumpa w/g wskazówek rozbiłem salimetr. Rtęć nie naruszona, natomiast jakieś magnetyczne kulki i szkło w sumpie. Wszystko odłączone. Co zrobić.

WIEM WIEM, usunąć szkło, najlepiej jak najwięcej -metalowych kulek. CO jak pozostaną w akwa:(

Edytowane przez meczein (wyświetl historię edycji)

Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są chyba ołowiane kulki :-\ wyciąg je wszystkie

Co do dolewki to u mnie się załącza jakieś 200razy na dzień albo i więcej, żadne raz czy dwa ona ma dolewać praktycznie na bierząco

Wata na krawędzi przegrody i złapać klamerką

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"dolewka ma włączać się tak naprawdę najczęściej jak się da?"

Tak


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolewka Panowie ustawiona. W ciągu godziny włącza się 2 razy i dolewa po 0,1-0,2 litra. Myślę że to ok. Czy coś się może stać niespodziewanego, jeżeli nie udało mi się wyłowić wszystkich kulek. Po katastrofie wyłączyłem sprzęt, wysprzątałem sumpa, ale nie wiem czy w tym czasie pompa już czegoś nie zaciągnęła.

Po za tym wraca temat "głupi" temat grzałki. Wymieniono mi grzałkę na nową aquael 200w. Podłączyłem do sumpa ustawiłem temp 24,5. Obecnie grzałka podgrzewa wodę znowu d0:

1) termometr elektroniczny 26,9 stopni

2) dla sprawdzenia rtęciowy 26 stopni

Sprawdziłem maszyny, nic się nie przegrzewa. Lampa nie podgrzewa wody.Pomiar robiony rano po tym jak lampa była wyłączona ponad 8 godzin.

A proponowany czyścik jest naprawdę rewelacja. POLECAM wszystkim


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm moze zmniejszeniejsz temp na pokretle grzalki?? Ja ostatnio musialem kalibrowac grzalke Jagera choc wydawac by sie moglo ze niemcy zrobiki to perfect')

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak miałem grzałkę jagera w 300l malawi. Ale tamsą dwa pokrętła niebieskie i czerwone. Natomiast tutaj ustawiam tylko jednym pokrętłem żądaną temp. i yehaa. Więc, że tak napisze co mi po grzałce na której ustawię inną temp, niż panuje w zbiorniku :(.


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi ?

Ustaw na grzalce 22,5 stopnia i o niej zapomnij.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo z moją, mam ustawione chyba na 20 stopni , przy ustawieniu na 25 grzała do 30


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale o co chodzi ?

Ustaw na grzalce 22,5 stopnia i o niej zapomnij.

Hmm. Najprościej. Ale chyba kupujesz nowe po to by działało poprawnie. A skoro robimy w ten sposób to aquael ma na nas wy.....,jak i każda firma. Napisałem do producenta zobaczymy co powie.

Nadaje mobilnie


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa poprawnie. Po prostu termostat grzałki ma pewien poziom błędu, tak samo zresztą jak termometry i szereg innych urządzeń.

Przyjmij któryś termometr jako wzorcowy i pod niego ustawiaj termostat na grzałce tak, żeby uzyskać oczekiwaną temperaturę.

BTW. na przyszłość nie wsadzaj salimetru i innych dziwnych urządzeń do akwarium ani do sumpa.

Edytowane przez marb (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za wskazówkę odnośnie nie wkładania nic do akwarium. Już wiem :).

Granica błędu hmm 8% to nawet na Chińczyka dużo.

Te kulki to valonia.

o jakie kulki chodzi? Z salimetra? Co to za materiał.?


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 stopnie w grzałkach bez kalibracji termostatu to chyba dość powszechny błąd.

Sorki ta valonia to mi się ni do tego posta wpisała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ponownie

Proszę o identyfikację "ERRORÓW" w moim Marzeniu.

Zdjęcia załączone:

czy to jakaś rozgwiazda?

jakaś gąbka?

rurówki?

large lurówka:)

okrzemki?

Czy ktoś to nazwie?

Abym mógł poszukać opisów.

Kolejne pytania?

Czy mogę teraz dokupić 4 kg nowej żywej skały- czy czekać jak zbiornik dojrzeje?

Czy mogę ruszać piaskiem bo ustawiam cyrkulatory tak aby nie dmuchały mi na piach?

Mam do dolewki zainstalowane Pompa PICO 400. Podczas załącznia słyszę jak wirnik uderza o Rotor. Dlaczego?, Rozłożyłem/ złożyłem i dalej to samo. :(

CO MAM zrobić. w zbiorniku na automat/dolewka mam czyste RO, które było tam około 10dni. W tym momencie na TDS3 wskazuje 200 dlaczego?

Czy woda Ro ma być "Pobierana co dziennie do dolewki?"

post-25746-0-62332200-1446847061_thumb.jpg

post-25746-0-79921300-1446847063_thumb.jpg

post-25746-0-83309600-1446847066_thumb.jpg

post-25746-0-96000000-1446847068_thumb.jpg

post-25746-0-52813800-1446847071_thumb.jpg


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silvia, a normalne jest, że moja grzałka ustawiona jest na 22 stopnie a na termometrze jest 26? to już 4 stopnie. Dla mnie błąd techniczny to 0,01. Uważam że grzałki aquaela -a przynajmniej ta partia produkcyjna to "shit". W tej cenie mam niezawodnego Atamana.


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silvia, a normalne jest, że moja grzałka ustawiona jest na 22 stopnie a na termometrze jest 26? to już 4 stopnie. Dla mnie błąd techniczny to 0,01. Uważam że grzałki aquaela -a przynajmniej ta partia produkcyjna to "shit". W tej cenie mam niezawodnego Atamana.


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd na poziomie 0,01 stopnia Celsjusza to mogą mieć wysoko wyspecjalizowane przyrządy laboratoryjne.

Po za tym jakie znaczenie ma wartość jaką wskazuje ci pokrętło termostatu? Ważne żebyś ustawił je (doświadczalnie) na taką wartość żeby osiągnąć pożądaną temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tylko dwie grzałki, które były dobrze skalibrowane. Pierwsza to przepływowa zewnętrzna hydora ale ona była dość droga i chyba za ceną poszła jakość, a druga to eheim jager, bo sam sobie skalibrowałem.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asterina - zdania podzielone - u jednych plaga, u drugich (np. u mnie) od blisko roku policzę na palcach jednej ręki (a żadnego kilera nie mam)

chyba - bo fotka .. to tylko fotka ... wygląda na gąbkę (zerknij w googlach i porównaj z lepszymi fotkami)

apitazja - wyjąć skałkę i posypać szkodnika kwaskiem cytrynowym albo polać wrzątkiem (jak masz jedną taką dużą to na pewno masz więcej)

okrzemki czy dino ... świeży zbiornik ? nie panikować :)

Cześć,

Mała aktualizacja,

Minęło już "prawie" 20 dni od startu. Wymieniłem grzałkę aquaela w sklepie na jagera. Wskazuje temp, rewelacyjnie na 3 miernikach.

Postanowiłem nie usuwać asteriny z akwarium. Rezultat. Po kolejnych 4 dniach mam ich już 8 widocznych sztuk. Poszukam ryby, albo innego gada który sam ją usunie. Propozycja? Aiptasia-hmm. Nie ruszam- doczytałem że żle oderwana rozmnaża się. Tak więc czekam i zobaczymy czy padnie sama przy młodym zbiorniku czy też muszę zakupić jakiegoś gada. Na nowych fotkach widać brązowe plamy. Czy to glany wapienne?. Również prezentuję dołożone kolejne 4 kg skały. Na tym etapie więcej skały nie dokładam. Mam jej 20 kg w zbiorniku i 1 kg w sumpie. Z akwarium gruzowiska nie robię. A i tak wydaje mi się że to dużo jak na taki zbiornik. Co do propozycji usuwania hmm dino, cyjano-- może słabej jakości fotki ale opinii mam wiele. Ogólnie są to plamy jak na zdjęciach. Na jednej skale są "normalne", natomiast na drugiej mają bąbelki powietrza. Jakieś kolejne sugestie??.

P.S Mam dużo glizd- wężowideł , Różne kolory. Czy wszystkie są bezpieczne?

A. Skoro mam swój temat- to może zapytam. Kupiłem spienione Pcv grubości 8mm. Chciałbym zrobić koronę, Docinałem kawałki na szerokość 8cm oraz wewnętrzny na szerokość 6cm. Mam problem z oszacowaniem długości tych elementów. Akwarium mam 80 cm szerokie i 40 cm głębokie. Jakie wymiary poszczególnych elementów mam zastosować. Zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych belek. Dzięki za pomoc. Jutro próba. :)

Zdjęcie zapożyczyłem ze strony www.Akwaczest.pl. Zdjęcie jest dziełem Michała. Mam nadzieje , że nie ma nic przeciwko.

what's up

post-25746-0-20683300-1447179141_thumb.jpg

post-25746-0-31248300-1447179143_thumb.jpg

post-25746-0-71254400-1447179145_thumb.jpg

post-25746-0-31174900-1447179147_thumb.jpg

post-25746-0-32752100-1447179150_thumb.jpg

post-25746-0-97296100-1447179152_thumb.jpg

post-25746-0-09978000-1447179156_thumb.jpg

post-25746-0-94082000-1447180479_thumb.jpg


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korona

81,6 front

Boki 40,8

Tył na 80

dojrzewanie musi być wać panie i tym się nie przejmuj

Jak coś to mam już oczy sprawne a jutro wolne


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie zaglądałem : ale tak grzałkę wymieniłeś i OK

z dolewką 2x na godzinę po dolewać "setce czy dwie" na Twój zbiornik to chyba ... przesada

jak doleje raz na 2h to też będzie dobrze

apitazję potraktuj strzykawkę i wrzątkiem albo wyjmij skałkę , posyp kwaskiem cytrynowym :) i zostaw na kilka minut , opłukaj i do zbiornika

na dino/cyjano chyba za wcześnie - to raczej są okrzemki

połącz razem wężyk od RO (bo dość sztywny) jako "sondę" i od napowietrzacza (bo giętki) do wiaderka, odsysasz co się da złapać , filtrujesz wodę przez watę/fizelinę i czystą do zbiornika - sump to samo

(tylko wyłącz wtedy dolewkę )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korona w trakcie produkcji. Czym skleić pcv . Złapie silikon skwarystyvzny.? Panie M. Muszę sie otrząsnąć po zalaniu. Zgadzamy sie na pewno bo liczę na te szczepki. W extra cenach.

Nadaje mobilnie

Wczorajszej nocy ustalilem poziom dolewki. Jest to 100.ml na godz.Silvia/ zostawiam naradzie wszystko naturzep.

Nadaje mobilnie


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kleimy klejem do rur pcv dostępny w każdym markecie budowlanym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

spienione PCV też ? (nie wiedziałem)

"mój" łapie w 2-5min (rozpuszczalnik musi odparować) i można nim kleić pod wodą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.