Skocz do zawartości
Brunon

Trochę nowych fotek...

Rekomendowane odpowiedzi

@Brunon, na fotkach od lipca 05 do stycznia 06 widac u Ciebie na skałach taki czerwony glon, obrastający skały.

Powiedz jak sobie z nim poradziłeś? Na teraźniejszych fotach tego nie widać. Mam to samo badziewie u siebie i nijak nie mogę się pozbyć.

Czy część tej skały była suchą skałą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat:

"na fotkach od lipca 05 do stycznia 06 widac u Ciebie na skałach taki czerwony glon, obrastający skały.

Powiedz jak sobie z nim poradziłeś? "

*. Kalkwasser + Minerały + Algen Ex.+Czystośc + CIERPLIWOSC ! = to czerwone to okrzemki i glony , ktore pojawiaja sie podczas normalnego dojrzewania zbiornika.

dodawalem tez Algen Ex = http://www.shop-meeresaquaristik.de/product_info.php?info=p1046_Algen-Ex-f-r-Meerwasser.html

no i pomogło.

pozdrawiam


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi mi o te czerwone, nie okrzemki.

No, raczej nie zgodzę się że one sa tylko podczas dojzewnia. Moje akwa ma 1,5 roku, a w AM w baniaku wystawowym z twardymi, na wprost wejścia tez to mają na skale. Sami nie wiedzieli, w rozmowie ze mną, co to właściwie za glon i czym go wykończyć.

U mnie do dzis wyglada to tak :

435-obraz 035.jpg

435-obraz 040.jpg

435-obraz 041.jpg

Ten Algen Ex mozna kupic w Polsce czy zamawiałeś z Niemiec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie zalatwily je pokolce a mialem te glony wszedzie na kazdej skalce

pozd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brunon a powiedz mi czy ty tego wegla uzywasz caly czas od poczatku zalania akwa ??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@*R@f@L ..

tak ! - węgiel jest w filtrze cały czas od początku.

Mam swoja filozofie filtracji wody opartą o wiedzę książkową , ale i własne doświadczenia - nie wiem czy to co robie jest słuszne , lecz jak dotąd skuteczne.

Przy chwili czasu opiszę ten temat dokładnie, ponieważ wiele osób takie zapytania do mnie kieruje.. - proszę o odrobinę cierpliwości.

pozdrawiam


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myslales kiedys zeby zrezygnowac z wegla


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie www dolozylem nowy film - zapraszam ..

http://www.kalibra.com.pl/akwarium/morskie/film.htm

pozdrawiam


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa pięknę:) Powiedz jeszcze co to jest za muza do filmu, fajna.


wszystko jest trudne nim stanie sie latwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos kolo 25 jak nie ciut wiecej:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 szt. .. i wesolo plywaja.....


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki !

autorem tej muzyki jest: Conjure One

tu jest link do mp3 - legalne : http://www.gomusic.ru/artist.aspx?id=5301

tytul utworu: "Center Of The Sun"

pozdrawiam


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu duzo pisac akwa czyste i zadbane takie jakie lubie :)a co do filmika to rewelacja jak dlamnie


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
R@F@L :

A myslales kiedys zeby zrezygnowac z wegla

Dlaczego miałby zrezygnować ?

Ja również staram się używać regularnie węgiel aktywny w swoim akwarium( słodkie) , i widzę same pozytywy.


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doswiadczenia ze slodkiego maja niewielkie przelozenie na akwarium morskie :) Wegiel wyciaga z wody takze pozyteczne substancje, zdania co do jego stosowania sa bardzo mocno podzielone, np. moim zdaniem jesli w ogole wegiel ma byc caly czas w obiegu to tylko w filtrze przeplywowym, o bardzo malym przeplywie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Na poczatek wszystkiego dobrego w Nowym 2007 Roku zycze wszystkim posiadaczom solniczek !

Co do wypowiedzi mojego szanownego przedmowcy Pana redaktora Maniaca to niestety nie zgodze sie z jego zdaniem w 100%. Jest natomiast racja ze wegiel wyciaga wszystko z wody - i o to chodzi ! Dlatego wlasnie dodajemy w postaci suplementow tylko to co dobre i potrzebne w baniaczku , a toksyny usuwamy. W przypadku filtrow o wolnym przeplywie z weglem to dzialaja one po 3-4 tyg tylko jako zloze biologiczne dla procesu denitryfikacji, o czym szanowny Kolega napewno doskonale wie. W moim przypadku a o tym jest tu mowa, wegiel znajduje sie w komorze o niezwykle duzym przeplywie wody przez okres okolo 4-6 tyg , przy czym jest 1x w tyg. krotko plukany w goracej wodzie. Ten mechanizm zostal zastosowany z uwagi na duza ilosc ryb i zycia w zbiorniku zaledwie 500 l. Jak wiadomo zycie to proces rodzenia sie, kwitnienia i umierania , a w kazdym z tych momentow wytwarzane sa toksyny. Poniewaz moje akwarium posiada w tylnej scianie panel filtracyjny woda przechodzi przez kolejne komory w sposob nastepujacy: 1 komora odpieniacza / 2 komora filtra weglowego / 3 komora filtra biologicznego - w kolejnosci: cienka gabka rozbryzgowa , wloknina do odbierania drobnych zanieczyszczen gr. 1 cm , dalej cieniutka gruboziarnisat gabka gr 2cm i dalej do samego dolu pokruszona zywa skala lezaca w kompletnej ciemnosci ca. 7-8kg / 4 komora pomp . Przez calosc woda przeplywa w ilosci okolo 3500 l/h. Ale o tym juz kiedys na forum pisalem. Wiele zastosowan jest zywcem wyjetych z doswiadczen w akw. slodkim przez 28 lat.

A efekty - hmmm - no coz .. widac na filmie :)

Nie jest to wszystko zrobione ksiazkowo - ale ja sie ucze i grzesze , oraz spowiadam sie tu czasem na forum.

pozdrowka


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze stosowanie wegla ma sens ja stosuje co prawda od 2 miesiecy non stop i nie zauwazylem zadnych negatywow korale jak rosly tak rosna dalej. Zobacznie na ten zbiorniczek grudnia 2006 non stop wegiel w kubelku i non stop uv dlatego popieram Brunona skoro nie szkodzi to czemu nie stosowac zawsze moze pomoc. A to wspomniany zbiorniczek. Ladne korale co nie?? http://reefkeeping.com/issues/2006-12/totm/index.php


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brunon oczywiscie ze KAZDY wegiel po 2-3 tyg. bedzie pracowal jako zloze biologiczne, czego w wiekszosci przypadkow chcemy uniknac. Nie dopisalem bo uznalem to za milczace zalozenie - ale oczywiscie po owych 2-3 tyg. powinien byc on wymieniony. Kolejnym, czesto pomijalnym problemem, jest czysto mechaniczne zapychanie sie por wegla a tym samym obnizenie jego skutecznosci.

Jak napisalem: moim zdaniem nalezy z weglem nieco uwazac, raz ze wzgledu na mozliwosc wyciagniecia z wody niezbednych substancji, a dwa ze latwo moze stracic swoje wlasciwosci kiedy pory ulegna zapchaniu lub kiedy zamieni sie w zloze biologiczne - stad ten pomysl na uzywanie wegla przy generalnie jak najmniejszym przeplywie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno dzialanie wegla nie jest do konca zbadane i nie widamo do konca co sie z nim dzieje jak straci swoje wlasciwosci trzeba zaczac stosowac przez dluzszy czas zeby stwierdzic na wlasnej skorze czy warto czy nie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AquaManiac :

Doswiadczenia ze slodkiego maja niewielkie przelozenie na akwarium morskie :) Wegiel wyciaga z wody takze pozyteczne substancje, zdania co do jego stosowania sa bardzo mocno podzielone, np. moim zdaniem jesli w ogole wegiel ma byc caly czas w obiegu to tylko w filtrze przeplywowym, o bardzo malym przeplywie.

Zdania co do stosowania węgla są mocno podzielone -zgadzam się. Ja próbuję z tym walczyć8). Niewiedza budzi strach. Jeden z lepszych opisów działania węgla jest na stronie Łukasza Kaczmarka.

Ja w słodkim z małżami używałem węgla do usuwania głównie OWO. Dlatego zadałem pytanie dlaczego nie.

Kolega używa ozonu i pewnie dlatego węgiel u niego znajduje się zaraz za odpieniaczem. Wielkość przepływu nie ma wiekszego znaczenia, znaczenie ma czas kontaktu (co w obiegu zamkniętym traci trochę na znaczeniu) i zabezpieczenie przed zanieczyszczeniem mechanicznym.

Osobiście wolę umieszczać węgiel w szybkim przepływie - łatwiej zauważyć czy złoże "zarosło" - bo spada wydajność.

Co do przenoszenia doświadczeń, nie uważam że prowadzenie akwarium morskiego to wyższa szkoła jazdy, to po prostu trochę inna filozofia prowadzenia zbiornika. Dlatego też czytam, czytam aby najlepsze rozwiązania były do zastosowania do mojego akwarium, i to dlatego że doskonale wiem co się w środku dzieje, a nie dlatego że kolega tak ma. Niewiele jest przypadków, kiedy jestem zmuszony uwierzyć :)


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Dodałem troche nowych fotek i zmienilem image strony - zapraszam !

http://www.kalibra.com.pl/akwarium/galeria.htm#24.02.2007

http://www.kalibra.com.pl/akwarium/art.htm

pozdrawiam

Brunon:D


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.