Skocz do zawartości
Gość michalfa

Borneo - Komodo 2015r.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michalfa

Witam.

Pomysł odwiedzenia Smoków z Komodo chodził po mojej głowie już parę ładnych lat. W listopadzie 2014r. Air France ogłosiło promocję na bilety do Kuala Lumpur, odżyły stare marzenia i stało się, bilet kupiony na 10.10.2015r. Koncepcji na wyjazd było wiele ale czas był ograniczony ( tylko 21 dni ), postanowiłem więc połączyć Borneo, Bali i Komodo ( Bali tylko transferowo ) i zobaczyć ile tylko się da. 11.10 lądowanie w Kuala, przelot do Kuchingu. Rano pobudka i organizowanie wyjazdu do Semenggoh - centrum rehabilitacji orangutanów

2

3

Kolejny dzień miałem spędzić w parku Gunung Gading ażeby zobaczyć Raflezje, niestety okazało się, że są jeszcze zamknięte i musiałem zmienić plany na Santubong, wygasły wulkan i skansen przedstawiający rodzaje miejscowej ludności kiedyś zamieszkujące dżungle. Okazało się, że na wulkan tylko z przewodnikiem, rezerwacja dwa dni prędzej. Pozostał tylko skansen, który widziałem i nie będę się na jego temat wypowiadał ;)

15/16/17 spędziłem w parku Bako. Nizinne lasy deszczowe, pierwszy mój kontakt z dżunglą. Mapa treków nie wydawała się jakoś strasznie wymagająca ( troszkę przygotowałem się do wyjazdu. Rzuciłem palenie, trochę biegałem ), na pierwszy ogień poszedł trek 3 km. Dość szybko okazało się, iż w tych warunkach zapotrzebowanie mojego organizmu na wodę wynosi ok 0,5 l na 1 km marszu, nastąpiła też wstępna weryfikacja zabranej odzieży, wszelkie szacowanie moich możliwości co do dystansu należało drastycznie przeliczyć.

9

8

7

6

11

5

4

1

Następnym punktem na mojej trasie był park Mulu. Las deszczowy wyższego piętra. Inna roślinność, przyjazne warunki, mniejsze różnice wysokości. Przeszedłem kilka jaskiń dla początkujących i średnio zaawansowanych, kilka treków.

16

15

14

13

12

Przelot na Kota Kanibalu, wejście na górę zamknięte z powodu trzęsienia ziemi, przelot na Bali i lądowanie na Flores. W porcie wsiadłem na łódkę http://www.nurkowaniekomodo.pl i zaczął się mój rejs na spotkanie Smoka. Nurkowania jak dla mnie były dość specyficzne, dotychczasowe pojęcie prądów wodnych dość diametralnie się zmieniło. Niestety nie miałem filtrów na GoPro i zdjęcia są jakie są ale uwierzcie mi kolory były cukierkowe.

GOPR0049

GOPR0295

GOPR0255

GOPR0253

GOPR0245

GOPR0124

GOPR0125

GOPR0126

GOPR0146

GOPR0212

GOPR0058

GOPR0029

GOPR0015

GOPR0004

GOPR0003

17

18

Na zakończenie wyprawy nastąpił długo oczekiwany moment

20

19

Dzisiaj szczęsliwie wróciłem do domu i już planuje powrót w tamte rejony ;)

Mam jeszcze kilka filmów, które postaram się systematycznie wstawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna sprawa. Zazdroszczę:)

Możesz mi na priv napisać ile Cie taki wypad na własną rękę kosztował?


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super relacja, zdjęcia w dechę !


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warany to moje ulubione zwierzęta ( kilka gatunków hodowałem przez parę lat w terrariach ) więc ślina mi poleciała na klawiaturę ...

Świetnie że udało ci się zrealizować marzenia.

Szybko wrzucaj filmiki ze smokami :p

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne fotki,super wycieczka


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Hepatusy widywałem tylko w takich warunkach, na "pełnej" rafie ich nie było

Żółwi też było pełno, po jakimś czasie nie zwracało si na nie uwagi ;)

Regularnie też spotykało si te oto koleżanki

Przyłapany na posiłku

Taka zachęta przed nurkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.