Skocz do zawartości
McLarenf1

pomarańczowo-biała mini inwazja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Długo mi zajęło z decyzją ... ale w końcu wezmę i się pochwalę tą małą gromadką potomków moich błazenków. 1 foto te mają już 64 dni - 4 foto te mają 24 dni a na 2 foto te mają 13 dzień życia i te z 3 foto są jeszcze przy rodzicach i będą się kluły jutro :smiling:

post-25173-0-83716900-1446381476_thumb.jpg

post-25173-0-47755100-1446381502_thumb.jpg

post-25173-0-81579600-1446381607_thumb.jpg

post-25173-0-15590800-1446381622_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic ino pogratulować ... Kolega prawie po sąsiedzku to i wpaść na żywo oglądnąć może się kiedyś uda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niema sprawy Jarku jak będziesz miał czas to wpadaj .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko zgadamy sie na PW ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj za 3 i pół godz kolejny odłów maluchów , trwa kompletowanie sprzętu czyli duży czerwony kubek , lampka led , mała latarka , koc , słona mikstura , kolejny zbiorniczek na larwy i oczywiście mocniejsza kawa by oczy same z siebie nie zasnęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolega mi powie,wrotka na pierwsze papu wystarczy?A jeśli to na pierwsze 3? 5? Dni?

I jeszcze jedno co ostatnio bardzo mnie nurtuje,czy u kolegi błazny też potrzebowały czasu żeby załapać ze ikra to nie papu do zeżarcia?

Aaa.... I byłbym zapomniał.... Gratulacje i powodzenia ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa :) to i ja się wpraszam na oględziny ;) może zgadamy się z Jarkiem i razem podjedziemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. tak wrotka u mnie jest podawana od rana po odłowieniu i tak do dwóch tygodni a potem oczliki, widłonogi artemia i nadal wrotka. u swoich błaznów nie zauważyłem by zjadały całą ikre natomiast wyjadają martwe . drzwi są zawsze otwarte więc nie ma sprawy można zagląd

ok - światło zgasło czekam parę chwil i zaczynam maraton z kubkiem :smiling:

połów zakończony można iść spać

Edytowane przez McLarenf1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje ! :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chwal no się tu jak tam połów.... :)

u mnie błazny trzeci raz złożyły ikrę i trzeci raz zjadły....

Nauczą się jeszcze...

Dzięki za podpowiedź z wrotką,mam jeszcze takie pytania,jakiej wielkości masz akwarium do którego odławiasz maluchy na odchowanie? i ile z chodzi Tobie wrotki dajmy na to w ciągu dnia? Niby wrotki mam ful ale czy aby na pewno?

Pozdrawiam Rafał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - większość maluchów mnie oszukała i postanowiły że się dzisiaj wyklują , nie dadzą mi się wyspać . Kotniki są chyba na 12-14L ale wody leje 7L wydaje mi się że na początek jest ok może kiedyś zaleje większy na próbę by sprawdzić czy będzie większa przeżywalność .Wrotki - w zależności ile jej mam i na ilę mogę sobie pozwolić ale średnio 2 woreczki po 90 ml mi schodzą. Jak hodowla wrotki się powiększy to jeszcze dołożę.

Gratulacje ! :thumbup:

Dzięki - choć gratulacje należą się tym co lata wcześniej to przerabiali i miałem od kogo czerpać informacje. :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszystkie info,czyli wrotki mam w sam raz a akwa/kotnik za duży ale luz nie do pełna i będzie git...

Czekam tylko aż błazny przestaną zjadać ikrę,albo... Albo będę szybszy i im zabiorę bo składają w ceramicznej doniczce.

Trzymam kciuki za dzisiejszy połów i powodzonka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odłowach na raty uzbierało się jakieś 330 młodych , jak uda się 1/5 tego utrzymać to będę zadowolony i uniosę czoło do góry :smiling: . Do wglądu nowe fotki w kubku są świeżo odłowione larwy zielona woda z larwami nie wiem czy będzie widać no i cały bałagan z młodymi w różnym wieku.

post-25173-0-94202200-1446748692_thumb.jpg

post-25173-0-87645600-1446748695_thumb.jpg

post-25173-0-60285200-1446748698_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie źle..... Wytrwałość i cierpliwość popłaca :) Powiedz do jakiej wody wpuszczasz maluchy,świeża z wrotką/fito czy z akwa gł.? Podmianki robisz na bajpasie z gł/kropelkowo czy...? I jak z świeceniem i karmieniem,świecisz 24h ? Pozdrawiam i powodzenia oby udała się ta 1/5 x 5 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie źle..... Wytrwałość i cierpliwość popłaca :) Powiedz do jakiej wody wpuszczasz maluchy,świeża z wrotką/fito czy z akwa gł.? Podmianki robisz na bajpasie z gł/kropelkowo czy...? I jak z świeceniem i karmieniem,świecisz 24h ? Pozdrawiam i powodzenia oby udała się ta 1/5 x 5 ;)

Woda ze zbiornika odlewam godzinę przed zgaszeniem światła by się czuły jak u siebie po odłowieniu dodaje trochę fito a następnego dnia z rana wrotka .przez pierwszy tydzień nie robię podmiany potem podmiana 2L poprzez kroplówkę co trzy dni i tak do końca 3 tygodnia . Mało grzebania przy nich to o wiele mniej stresu dla nich . Po miesiącu będe je przenosił do 54 l zbiornika podpiętego w obieg - aktualnie się bawie z poskładaniem tego całość. Światło 24/7 lecz z przesłoną z ręcznika papierowego by na początku nie było za ostre po 2 dniach przesłona tylko na noc więc jest dzień i zmierzch ciemnej nocy nie ma jak któraś poczuje głoda w nocy jak ja śpię to sama sobie coś znajdzie i nie muszę wstawać i karmić i płaczu nie ma :baby: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z okazji narodzin witam wszystkich posolonych Agnieszka ;)

I jak tam Tatuś dzieciaki? :baby

Witam - maluchy wydaje mi się że mają się ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastąpił ciąg dalszy - dzisiaj od 16: 30 do 17:08 odbywało się kolejne składanie ikry i nie ukrywam nadal mnie to cieszy a zarazem zastanawiam się czy nie zostanę wykopany z domu z wszystkimi kotnikami do budynku gospodarczego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak karmisz wrotką, wlewasz czy przez sitko? Woreczki z wrotka kupione czy swoja hodowla? Jaka temp.w kotniku, silny ruch wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak karmisz wrotką, wlewasz czy przez sitko? Woreczki z wrotka kupione czy swoja hodowla? Jaka temp.w kotniku, silny ruch wody?

Wieczorem z kotnika 100 ml wody do kubka + 90 ml wrotki z kupionego woreczka wrotki + 30 ml wrotki hodowanej i jakieś 10 ml fito - taką mieszankę podaje następnego dnia przez dzień , bez sitka wlewam małymi porcjami ( podobnie z artemią i widłonogami dla starszych . Temperatura między 24,9 - 25,6 . Ruch wody wytwarzają bąbelki powietrza przy czym pierwsze dwa dni po odłowieniu mam bez napowietrzania a potem stopniowo zwiększam ilość powietrza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie - czy komuś udaje się odchować znaczną część odławianych larw błaznów tak w ilości od 50 szt. w górę z jednego odłowu ? Zastanawiam się jaki jest powód że z 300-400 zostaje około 20-30 szt.Czy wielkość kotnika może mieć znaczenie ? I oczywiście fotki maluchów z dzisiaj .

post-25173-0-30751000-1447752800_thumb.jpg

post-25173-0-25668200-1447752805_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie nie było a w między czasie maluchy troszkę podrosły i mają się bardzo dobrze , przerobieniu na ich potrzeby uległ także 54 L zbiorniczek ( czytaj - kotnik ) i wygląda to tak

post-25173-0-07462900-1450035800_thumb.jpg

post-25173-0-82955600-1450035802_thumb.jpg

post-25173-0-05501800-1450035806_thumb.jpg

post-25173-0-05980000-1450035810_thumb.jpg

post-25173-0-50352200-1450035816_thumb.jpg

post-25173-0-45861700-1450035826_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej, ile maluchów, gratulacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRATULUJE.... u mnie czasem pojawia się ikra, w dzień dzielnie jej bronią ale po dwóch trzech nocach nie ma po niej ani śladu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.