Skocz do zawartości
Zbyszek1305765949

No to i ja sie troche wam pochwale ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Swir2 :

dodam ze lejek byl przymocowany tylko w 3 miejjscach i nie na stale :) teraz chyba sie juz domyslicie w koncu :) dobra nic juz nie podowiadam , peirwsza trafna odpowiedz sie liczy .

pozdro....

Ja bym to przykleil. W trzech miejscach jak piszesz. Po odcieciu lejka na wymiar, zewnetrzna przyklejona czesc zostala przy tokarce....???


------------------------- Akwa: ReefMax -------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lejek sklejony z sitkiem? Sitko pierwotnie bez otworu w srodku, dam bylo doklejone zamocowanie do tokarki, obrobka, potem odciecie i wywiercenie otworu tego w sitku duzego?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lejek nie byl sklejony na stale z sitkiem , czekam na posta PIKO ktory zdaje sie byc najblizej prawdy , niech tylko opisze dokladnie pokolei jak to byl orobione , bo nie jestem do konca pewny czy tak mysli jak to bylo robione .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kazde z osobna mialo doklejone elementy do mocowania - sitko tam gdzie jest teraz otwor - jakis walek z plexi, a sitko - od strony wypuklej, potem zostaly odciete i w sitku wywiercony otwor.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie bylo to w odwrotna strone? tzn rura byla dopasowana do sitka i lejka?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PiKo :
Swir2 :

dodam ze lejek byl przymocowany tylko w 3 miejjscach i nie na stale :) teraz chyba sie juz domyslicie w koncu :) dobra nic juz nie podowiadam , peirwsza trafna odpowiedz sie liczy .

pozdro....

Ja bym to przykleil. W trzech miejscach jak piszesz. Po odcieciu lejka na wymiar, zewnetrzna przyklejona czesc zostala przy tokarce....???

Piko Twoj post jest mozliwe tym wlasnie o czym myslisz i tak jak to walsnie bylo zrobione ....rozwin to prosze.

pozdr....

Ps; A mozliwe ze jednak nie to miales na mysli bo lejek nie byl odcinany na wymiar , byl wyciety wczesniej pilka reczna i mial pozostawione troche "luzu" na dotoczenie ....hmmm a tak wogole to o klejeniu pierwszy wspomnial Rebciu ... no nic czekamy dalej na jakas byc moze trafniejsza odpowiedz .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lejek zostal przyklejony za kolnierz do plaskiej powierzchni np kawalka plexy i ten kawalek zostal zamontowany w uchwycie tokarki. Po obrobieniu lejek odpadl a w uchwycie pozostal kawalek plexy z resztka doklejonego kolnierza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okey , mysle ze tym samym mozna zakonczyc ten konkurs , poniewaz jako pierwszy dal odpowiedz Rebciu z przyklejeniem lejka , ale mielismy maly delemat bo Lukasz na tamtym forum opisal nieco poznije ale dokladnie jak to zostalo wykonane , wiec bedzie tez druga nagroda "pocieszenia" :) rowniez dla kolegi Piko ktory nam pomyslowe rysunki wstawial na forum :D (n ie wiem jeszcze jaka bo nie ja te nagrody funduje :)

pozdr....

Ps; Najpierw sitko zostalo przykrecone do "tokarki" nastepnie w miare rowno wyciety zostal pilka reczna lejek ktory przykleilem do sitka w 3 miejscach (chlorkiem metylenu ) tylko po samej krawedzi sitka , trzymalo to wystarczajaco zeby obtoczyc lejek dookola idealnie na wymiar wewnetrznej scianki rury reakcyjnej .

Pozniej przytrzymalem oske silnika i odkrecilem calosc , ocyzwiscie nakretke ze sruby mialem w srodku w leku :) wiec rozwiercilem to wiertlem 20 mm i wyjelem ta nakretke .., na koncu rozkleilem sitko z tym lejkiem , troche tam nadpryslo w jednym miejscu sitko ale to sobie zalozylem na tokarke i obrobilem ten rancik (nie pozostalo sladu) krawedz lejka spilowalem na plasko na papierku sciernym i teraz elegancko juz na stale skleje obie czesci razem .

misa11.jpg


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swir2 :

Piko Twoj post jest mozliwe tym wlasnie o czym myslisz i tak jak to walsnie bylo zrobione ....rozwin to prosze.

pozdr....

Ps; A mozliwe ze jednak nie to miales na mysli bo lejek nie byl odcinany na wymiar , byl wyciety wczesniej pilka reczna i mial pozostawione troche "luzu" na dotoczenie ....hmmm a tak wogole to o klejeniu pierwszy wspomnial Rebciu ... no nic czekamy dalej na jakas byc moze trafniejsza odpowiedz .

Hej, mam troche urwanie glowy w pracy i nie mam zabardzo czasu teraz rozwijac tematu (wiecie szef :)).

Ale moze ten rysuneczek wyjasni. Jezeli to nie to i do wieczora nikt nie zgadnie, to odpisze jak wroce do domu :)

http://www.nano-reef.pl/datas/users/1366-lejek2.jpg

P.S. Te czarne kropki to klej.


------------------------- Akwa: ReefMax -------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okey kolejny konkurs :) nagroda bedzie nowiutki damski zegarek z branzoletka i do niego jeszcze branzoletka , made bay Yves Rocher :D tutaj fotki tego cudenka :D a pytanie konkursowe wymyslimy jeszzcze :)

Tandetny sikorek wiem :D ale na Konkurs akuratny :D:)

Wysylaja do mnie te zegarki nie mam juz co z tym robic :D

pozdr....

Ps; ta nagroda to bedzie dla takiej innej rybki :):)


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPRAWIEDLIWYM (w Naszym mniemaniu) rozstrzygnięciem bedzie dogrywka. Udział w niej wezmą 3 osoby, które były najbliżej poprawnej odpowiedzi:

-Łukasz

-Rebciu

-Zako

Oto ROZSTRZYGAJĄCE pytanie konkursowe:

1 października na torze w Szanghaju odbędzie się wyścig F1.

Ta osoba, ktróra wytypuje pierwszą trójkę wyścigu (1,2,3miejsce) lub będzie najbliżej poprawnej odpowiedzi, ten wygra główną nagrodę.

Zasady są proste i jasne (mam nadzieje)

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania PROSZĘ PYTAĆ

aha.......JA TEŻ się nie znam na F1.......TYMBARDZIEJ będzie to ciekawe typowanie...

Chcę od razu wszystkich przeprosić za nieporozumienia w sprawie konkursu. Ubolewamy, że wyszło tak a nie inaczej. Nie chcemy aby ktoś obrażał się na nas.

PO prostu nie mamy DOŚWIADCZENIA w prowadzeniu konkursów.

Jeszce raz przepraszamy i zapraszamy do typowania


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko Azmodan. Skończymy ten i damy następny. Dzięki i POZDRO


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Schumi

2. Raikkonen

3. Alonso albo Massa

4 albo 5 Kubica :)

Acha, jak wygram nagrode prosze przekazac na cele charytatywne.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaManiac maniuaku motoryzacyjny Ty nie bierzesz udziału w tym konkursie to dogrywka!!:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko bedzie drugi konkurs , wrzuce wam ten zegarek damski bo moja zonka ma tego cala szuflade :) ten jest nowiutk iwiec typujcie (zaznazczam ze zegarek jest tyko jeden ) jak beda dwie podobne odpowiedzi to sie podzielicie najwzyej wskazowkami :)

Na tamty mforum bedzie ta dogrywka bo sie lekko namieszalo , ttuaj mozna wygrac tego lekko fajansiarskiego sikora :) no wiec kto tam ma chec wziac udzial , to prosze typpowac:)

Ide na pisze w topicu ten konkurs :D

pozdr....

Ps, Na koneic powiecie mi tylko kto wygral , bo ja sie tym kompletnie nie interesuje :D ja tylko box , sex and jazz :D a i morski baniak i wysztko co z tym zwiazane :D


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę AZMODANA o usunięcie tego wątku z powodu JEDNEGO WIELKIEGO nieporozumenia, które wynikło z NASZEJ niewiedzy prowadzenia konkursów.........


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom tego zesmy jeszcez nie robili :):D:D ale teraz przynajmniej wiemy ze luzdie maja tez ciekawe pomysly :)

Mariusz jednego tylko nie rozumie , dlaczego napisales ze maja czekac na nowy konkurs miesiac czaus , co to okres u kobity ? :)

niech chlopaki wezma udzial w dogrywce , albo jest jeszcze jedno inne rozwiazanie , Lukasz dostanie pompke ,Rebciu wirnik od pompy a w niedziele i swieta podrzuca do mnie cala pompke to sobie nia moj baniak opedze :D:D:D


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie usuwamy !!

Każdy nastepny konkurs bedzie lepszy :) bez wcześniejszych błędów !!


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

.. ze się tak wetnę w temat, przez ten remon mieszkania nie śledzę dokładnie tego forum, ale ma pytanie czy w tym poście jest ten sam Swir.... którego znam, czy ON powrócił..?????.

P.S. wiem zabrzmiało to jak powrót choroby, ale nie oto mi chodziło, jestem zaskoczony, ot i co.:)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.