Skocz do zawartości
bednar

uzupełnienie odcieku reaktora wapnia wodą RO

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie i zwracam się z prośbą o pomoc. Z uwagi na duże odparowanie wody około dwóch trzech litrów na dobę mam pytanie czy uzupełnienie ubytku wody akwarium można byłoby realizować puszczając dolewkę przez calcium reaktor a tym samym mam pytanie

1.czy woda o ph 5 do 5.5 i miękka dodatkowo z domieszką co2 z butli poradzi sobie z rozpuszczeniem wkładu w rektorze.

2. czy podane parametry nie spowodują zbytniego zakwaszenia zbiornika.

3. mam problem z osiągnięciem ph na poziomie 6.5 do 7 w reaktorze przy takim zasilaniu mimo ciągłej pracy pompy mieszającej . Reaktor 1000 kr aqua media.

4. czy woda słodka woda słona będą jednakowo rozpuszczały wkład w reaktorze.

dodam tylko że dolewka może być realizowana czasowo to znaczy paręnaście razy na dobę w małej ilości.

pozdrawiam wszystkich i dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi odparowywuje 15 litrów na dwa dni i nie ma problemu podrugie woda w akwarium ma koło 8 pH i gaz ma za zadanie obniżyć pH w reaktorze a nie podwyższyć to chyba zły pomysł jakby tak było juz by któryś mądry na to wpadł jak masz komputer do reaktora to musi ci sterować zeby tyle gazu było podawane o ile chcesz obniżyć pH w reaktorze

A woda słodka i słona to całkiem inny skład w widzie słodkiej wkład sie nie rozpuści bo nie zakwasi co2 wody

I jeszcze jedno wkład sie rozpuszcza w pH 6.35-6.45 sa inne szkoły podające dużo mniejsze pH ale to juz inna bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi odparowywuje 15 litrów na dwa dni i nie ma problemu podrugie woda w akwarium ma koło 8 pH i gaz ma za zadanie obniżyć pH w reaktorze a nie podwyższyć to chyba zły pomysł jakby tak było juz by któryś mądry na to wpadł jak masz komputer do reaktora to musi ci sterować zeby tyle gazu było podawane o ile chcesz obniżyć pH w reaktorze

A woda słodka i słona to całkiem inny skład w widzie słodkiej wkład sie nie rozpuści bo nie zakwasi co2 wody

I jeszcze jedno wkład sie rozpuszcza w pH 6.35-6.45 sa inne szkoły podające dużo mniejsze pH ale to juz inna bajka

Co2 ma za zadanie zakwasić wodę. Nie podwyższyć ph. Zastanawiam się czy na pewno słodka kwaśna i miękka woda nie poradzi sobie z wkładem ? Stąd proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.