Skocz do zawartości
MarcinW

Odpieniacz Pro Twin czy Weipro 2013

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Tak jak w temacie. Mam do wyboru te dwa modele do wyboru i proszę wszystkich którzy mają doświadczenie z odpieniaczami o solidna odpowiedz,tylko nie piszcie proszę żebym poczytał o nich na forum(bo przeczytałem) a po drugie takiego zapytania o porównanie PROTWIN a WEIPRO 2013 nie było. Nie sugerojcie się cena gdyż Pro Twina mogę miec po cenie hurtowej a Weipro prawie za darmo ale bez pompy. Itutaj pytanie-jaka pompa do tego modelu. Akwarium ok .150 l. wody. Pozdrawiam Marcin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam swoją ofertę : mam do sprzedania nową pompę Rio oryginalną z odpieniacza Ruwal z dyszą Venturi'ego. Patrz post

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=813

nie chcę się narzucać, ale myślę, że do Weipro powinien pasować. Oryginalnie pompa napędza odpieniacz o wys. 56cm do akwarium do 400l objetości.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz komin to proponowałbym ci pompę WEIPRO WH6000, jako obiegową z wykorzystaniem jej także do zasilania odpieniacza. Mam taki system z odpieniaczem WEIPRO 2012 w akwa 250 ltr. i działa znakomicie. W ogóle nie widzę potrzeby zmiany odpieniacza. Fakt, że lepiej mieć pompę wydajniejszą i ją lekko w razie potrzeby zdławić, niż za słabą, bo wówczas są problemy z prawidłowym ustawieniem odpieniacza. Z Pro Twin nie mam żadnego doświadczenia to się nie wypowiem.

Paweł


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze bedziesz jeszcze dlugo zadowolony, przeciez Weipro to sa calkiem niezle odpieniacze, jedyna wada pozostaje w nich kwestia pompy, ale po zmianie tanki na nich pracujace nie narzekaja :) sam co prawda mam Tunze, ale tylko dlatego, ze jest wewnetrzny w akwa, a sumpa ani panelu nie mam :)

pozdrawiam, Marcin


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.