Skocz do zawartości
roofii1

zawór czterodrożny podłączenie

Rekomendowane odpowiedzi

Jest źle podłączone, wystarczy przeczytać kilka postów wcześniej i jest opis jak to podłączyć.

13 godzin temu, xyz2017 napisał:

f35afa3157fed32bdf22325fd3f1499f.jpg

Mógłby ktoś zerknąć czy jest Ok?
Niebieski idzie do ścieku prawda?

Ogranicznik przepływu jest przed zaworem, ale myśle ze to nie ma wpływu.

A w ogóle wiesz do czego służy ten zawór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, elespero napisał:

Jest źle podłączone, wystarczy przeczytać kilka postów wcześniej i jest opis jak to podłączyć.

A w ogóle wiesz do czego służy ten zawór?

Witam

Akurat to wiem , czytałem tez cały wątek i zgłupiałem.Odnosząc się do powyższej fotki , to co byś zmienił ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

jak wpiszesz w google " jak podłączyć zawór czterodrożny " albo czwórdrożny, czterodrogowy, cokolwiek, wujek będzie wiedział i wypluje z siebie masę obrazków, w pierwszych rzędach będzie ten schemat

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie ten pierwszy schemat , nie rozumiem

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten wątek jest stary jak świat, i zaczął się od filmiku o filtrze ro3 starej generacji, do słodkiego akwarium

Arduan opisał to w tym poście, a obecnie sprzedawane zestawy mają takie kolanka, więc problem którego rozwiązanie jest na tym filmiku nie występuje. Poza tym kupujemy przeważnie ro4 wstępnie złożone i tam są wszystkie elementy wystarczy skopiować według instrukcji i działa. To czy zawór jest na zasilaniu czy ścieku nie ma znaczenia.

 

sam schemat też już tu koledzy opisali nie wiem czy dam radę inaczej :) ja mam ten zawór na zasilaniu membrany, na obudowie jest strzałka określająca kierunek przepływu

do większej części bez śrubek wchodzi zasilanie z prefiltrów i dalej wychodzi zasilanie membrany. 

wyjście czystej wody z membrany jest podłączone do mniejszej części ze śrubkami, a dalej woda idzie już na Di + zbiornik kuchenny z aicro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przymierzam się do zakupu zaworu czterodrożnego,pływaka.Czy na tym filmiku jest to podłaczone prawidłowo?
[/url] .Zamieszczam schemat połączenia od sprzedawcyZAWÓR-CZTERODROŻNY.jpg


Podłączyłem jak na filmie... (wcześniej miałem w złym miejscu reduktor przepływu, ale to zmieniłem.
Mam tak podłączone bez żadnego zaworu zwrotnego od 3 lat, po membranie wciąż 10 na TDS po RO DI 0.
Specjalnie sprawdziłem i TDS bez przepływu wody pokazuje 10 po RO, po włączeniu chwilowo dochodzi do 80 i szybko spada. Po di cały czas 0. Żywica czyści mi do 0 przez około 3 m-ce, ale czasem zdarza się, że wymieniam po pół roku i wtedy TDS pokazuje 3.
IMG_20151107_191055.jpg


U mnie jest tak samo-nie chciałbym dyskutować, ale jak innym działa to nie jest Ok? Może dwa rodzaje podłączenia są Ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xyz2017 napisał:

 


Podłączyłem jak na filmie... (wcześniej miałem w złym miejscu reduktor przepływu, ale to zmieniłem.

U mnie jest tak samo-nie chciałbym dyskutować, ale jak innym działa to nie jest Ok? Może dwa rodzaje podłączenia są Ok.

 

Czytać nie potraficie? Poznajcie zasadę najpierw działania urządzenia. W taki sposób ten zawór nic nie robi.

Ma być założony na zasilaniu membrany i na wyjściu czystej wody z membrany.

https://www.google.de/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjI3Mb439jUAhVM0xoKHac5BiQQjRwIBw&url=https%3A%2F%2Freefhub.pl%2Ffiltr-odwroconej-osmozy-czesc-2%2F&psig=AFQjCNFjHZHOHZpnYhooNVIl8KcnLQG5_g&ust=1498471593059259

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor..poczytałem i lepiej podłączyć inaczej niż jest na filmie...zawór będzie działał Ok, ale z membrana mogą być problemy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, elespero napisał:

Czytać nie potraficie? Poznajcie zasadę najpierw działania urządzenia. W taki sposób ten zawór nic nie robi.

Ma być założony na zasilaniu membrany i na wyjściu czystej wody z membrany.

https://www.google.de/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjI3Mb439jUAhVM0xoKHac5BiQQjRwIBw&url=https%3A%2F%2Freefhub.pl%2Ffiltr-odwroconej-osmozy-czesc-2%2F&psig=AFQjCNFjHZHOHZpnYhooNVIl8KcnLQG5_g&ust=1498471593059259

Witam

Wreszcie zrozumiałem o co biega  wiem  jak to połączyć i wiem , że za membraną musi być zaworek zwrotny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JerzyB napisał:

Witam

Wreszcie zrozumiałem o co biega  wiem  jak to połączyć i wiem , że za membraną musi być zaworek zwrotny.

Pozdrawiam

Żadnego zaworka zwrotnego nie musi być, musi być ogranicznik na ścieku. Który powinno się obracać co jakiś czas bo się zapycha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, elespero napisał:

Żadnego zaworka zwrotnego nie musi być, musi być ogranicznik na ścieku. Który powinno się obracać co jakiś czas bo się zapycha.

 

10 minut temu, elespero napisał:

Żadnego zaworka zwrotnego nie musi być, musi być ogranicznik na ścieku. Który powinno się obracać co jakiś czas bo się zapycha.

Przeczytałem to . Kluczem więc do odcięcia zasilania membrany jest utrzymanie ciśnienia za membraną. I tutaj znowu pojawia się zaworek zwrotny w kolanku. Jeśli go tam nie będzie, to po chwilowym odcięciu zasilania membrany, zawór czterodrożny otworzy się ponownie, bo woda z OUT-3 i IN-4 poleci wstecznie do ścieku, spadnie ciśnienie na zaworze czterodrożnym i otworzy się zasilanie membrany.

No i jak to mam rozumieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, JerzyB napisał:

 

Przeczytałem to . Kluczem więc do odcięcia zasilania membrany jest utrzymanie ciśnienia za membraną. I tutaj znowu pojawia się zaworek zwrotny w kolanku. Jeśli go tam nie będzie, to po chwilowym odcięciu zasilania membrany, zawór czterodrożny otworzy się ponownie, bo woda z OUT-3 i IN-4 poleci wstecznie do ścieku, spadnie ciśnienie na zaworze czterodrożnym i otworzy się zasilanie membrany.

No i jak to mam rozumieć?

Ja miałem już takie kolanko z zaworkiem zwrotnym już zamontowane w obudowie, myślałem że dodatkowy chcesz dokładać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, elespero napisał:

Ja miałem już takie kolanko z zaworkiem zwrotnym już zamontowane w obudowie, myślałem że dodatkowy chcesz dokładać :) 

Czyli już wszystko jasne, a z tym ogranicznikiem to nie wiedziałem

A może ktoś wie, gdzie mogę kupić zawór pływakowy , taki lub podobny , jak na filmie w pierwszym poście

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aż tak bardzo źle podłączone nie jest skoro działa [emoji4]
U mnie zawór podłączony jak na rysunku:
zawor-czterodrozny-dwudrozny-do-osmozy-schemat.gif
tu: http://bluewater24.pl/zawor-zwrotny-do-odwroconej-osmozy.html


Podlaczylem jak na rysunku

-wyjście z prefiltrow do IN-Szersza/większa cześć"
-wyjście na filtr osmotyczne do OUT Szersza/większa cześć"


-wyjście z filtra osmotycznego na IN "cieńsza cześć"
-wyjście na zbiornik (filtr DI) OUT "cieńsza cześć"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj błąd, wężyki mi się porąbały :D wydawało mi się że zasilanie masz podłączone pod wyjście brudnej wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko :) Z tego co się orientuje tylko musze tylko podłączyć zawór zwrotny pomiędzy wyjściem z membrany a (IN / 4-cieńsza strona)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.