Skocz do zawartości
Slave

60l DIVERSA-Bielsko Biała

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Moja przygoda z akwarystyka trwa już paaarę lat, jednak jest to mój pierwszy(i obecnie jedyny)baniak z solanką.

Poprzednie lata pasji z akwarystyką nauczyły mnie, że akwarysta najbardziej traci na niewiedzy, dlatego przed założeniem morskiej szklanki i likwidacji słodkich wód spooooro czytałem, aby zminimalizować błędy początkującego, choć jak wiadomo ciężko wyeliminować wszystkie :)

Z racji tego że już za kilka miesięcy przeprowadzam się na swoje M1 i wielkość baniaka został ograniczony, postanowiłem że założę sobie NanoReef lecz nie kostkę, z racji tego(oczywiście moje odczucie) że łatwiej jest zmylić oko w prostokącie niż w kwadracie, na pierwszy rzut oka akwarium wydaje się większe(lepsza możliwość rozkładu skały).

Postawiłem więc na panoramę DIVERSA 60l 60x30x30(choć jak wiadomo po prawidłowym przeliczeniu tej wody jest sporo mniej niż 60l producenta)

Tak oto w wielkim skrócie powstał oto ten zbiornik ;)

Odpieniacz SERA PS-130

2xfalownik JVP110

Filtr Fluval U2

Lampa Zetlight4000

Nocna lampka aquael 1W

Akwarium na martwej skale, która jednak była z inne prowadzonego już zbiornika(jednak po likwidacji przeleżała sporo w wiadrach bez cyrkulacji, dlatego była już martwa, lecz czysta).

1/3 wody ze zbiornika już dojrzałego, reszta zrobiona na KENCIE.

Jeszcze nie było pierwszej podmianki.

Po 2.miesiącach wprowadziłem pierwsze korale zoanthusa i sarcophytona(już 2 razy zmieniał skórę) po kolejnych 2 tygodniach weszła obsada:

2xbłazenek

Krewetka Lysmata amboinensis

Krab Mithraculus sculptus

1xcerithium litteratum(sam przywędrował z koralem)

I to tyle obsady :)

Po tygodniu wbiła do baniaka Pachyclavularia i tak już trzeci miesiąc leci... resztki dojrzewania(glony u góry) pozostała, reszta już zeszła.

Najnowsze zdjęcia, część porównawczo w świetle nocnym z ZETLIGHTa nie z aquae.

POZDRAWIAM miłego wieczoru :welcome:

030006b059c3.jpg

3eb6b8dcd74d.jpg

5ac695174013.jpg

977909112d8c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś zadowolony z tego odpieniacza? Akwarium pięknie sie zapowiada.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś zadowolony z tego odpieniacza? Akwarium pięknie sie zapowiada.

mobilnie

Dzięki ;)

Tak jestem MEGA zadowolony! ale... jak to rzeczy cena/jakość jakieś minusy zawsze się znajdą(znaczy bardziej rzeczy do poprawienia).

1.Dosyć długo się "ładuje" chodzi o to że po wyłączeniu prądu potrzebuje około jednego dnia aby wrócić do pierwotnej mocy odpieniania, można to przeskoczyć. Podczas wypróżniania kubeczka obniżamy stan wody wewnętrzny pokrętłem tak aby po wyciągnięciu nie wypychało wody poza pierścień i już... nie wyciągamy z zasilania.

2.Stosunkowo mała pojemność kubełka.

3.Ciężko się wyjmuję kubełek, ale jest takie miejsce gdzie idzie lżej, jak już go znajdziesz to łatwo to zaznaczać kropkami które są blokadą na kubku aby nie wpadał do środka.

4.Deklik wpada w rezonans i tworzy się lekkie echo, wystarczy położyć większą nakrętkę byle jakiej śruby i problem znika.

Samo odpienianie MEGA! Za tą cenę polecam! Do baniaków tej wielkości z małą obsadą w zupełności wystarcza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za miłe słowa :)

Jeszcze opcja nocna całego baniak pod lampą ZETLIGHT, tuż po przełączeniu z dziennej opcji ŚWIECĄ niesamowicie! szok! po pewnym czasie nocnej lampy Zoa już nie jest tak intensywny(mimo że dalej czerwień powala) jak tuż po przełączeniu a Pachyclavularia leci spać i się zamyka ale i tak... szok! a to miękasy bez podrasowywania zdjęć, sami oceńcie.

3b741523c9f0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.