Skocz do zawartości
opo

180l Limanowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czas na mnie akwarium jeszcze dojrzewa w dniu dzisiejszym ma 4 miesiące. wymiary to 60x60x50 . teraz trochę danych na temat sprzętu i obsady :

Ryby:

2 Pterapogon kauderni

Cryptocentrus leptocephalus

2 Amphiprion ocellaris

Chrysiptera hemicyanea

Labroides dimidiatus

Zebrasoma flavescens

Ślimaki:

Stalamela

2 Turbo

2 Nassarius

2 Astralium

Dolabella

Skorupiaki:

Lysmata amboinensis

Koralowce:

Briareum fluo

Discosoma

Rhodactis

Sarcophyton

Zoanthus

Xenia

Capnella

Euphyllia

Caulastrea Furcara

Parazoa

seriatopora

stylophora

Clavularia viridis 'Papaya'

sprzęt:

Lampa : razor nano 70w

Odpieniacz : tunze 9004

Cyrkulacja : hydor900 hydor3200 tunze4500

Dolewka : tunze3152

Ogrzewanie : eheim 75w

Filtr : tunze reefpack250

post-24079-0-54270700-1446997324_thumb.png

post-24079-0-48002000-1446997382_thumb.png


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie :-)

Litraż taki jak mój więc kibicuję :-)

Tylko nie za dużo tego życia jak na start?

Lampka nie za słaba?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kibicuję :) Jestem 6 dni po zalaniu solniczki przy tym samym sprzęcie jaki posiadasz.

Ile masz skały i jak wyglądają parametry przy takiej obsadzie.

Pozdrawiam


ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życia dużo bo przesiadka z 50l które było 1.5 roku doszło tylko parę rybek parametry powiem szczerze niewiem .skały jest plus minus 20kg A piasek to suchy koral Sand 2 do 5 mm


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu taka niespodzianka pojawiło mi się kilka takich różowych gąbek co to jest i czy nie szkodliwe ? Widzę ze są w co najmniej kilku miejsach boję się plagi słusznie ?

A tu taka niespodzianka pojawiło mi się kilka takich różowych gąbek co to jest i czy nie szkodliwe ? Widzę ze są w co najmniej kilku miejsach boję się plagi słusznie ?

Nikt nie wie ?

post-24079-1447167237,86_thumb.jpg


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie same (albo bardzo podobne) w sumpie od okolo pół roku i nic sie zlego nie dzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko u mnie np weszło na briareum i tam przejmuje władze wiadomo to nie problem Ale jak wejdzie na sps to mnie matwi


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to dobrze dzięki za pomoc


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was zaobserwowal takie zachowanie . Mam dwa pustelniki ostatnio widzialem jak jeden stał na drugim myślę zbieg okoliczności Ale teraz znowu to samo zanim znalazłem aparat rozeszły sie o co biega jak sądzicie . Dodam ze dwa różne gatunki


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu taka niespodzianka pojawiło mi się kilka takich różowych gąbek co to jest i czy nie szkodliwe ? Widzę ze są w co najmniej kilku miejsach boję się plagi słusznie ?

Nikt nie wie ?

Czy na tym zdjęciu w samym center nie masz- albo miałes Aiptasi? słaba jakoś foto, ale miałem to u siebie


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to mała dzika rurówka mam ich masę w wielu kolorach ciekawią mnie te kraby coś ktoś wie ?


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was zaobserwowal takie zachowanie . Mam dwa pustelniki ostatnio widzialem jak jeden stał na drugim myślę zbieg okoliczności Ale teraz znowu to samo zanim znalazłem aparat rozeszły sie o co biega jak sądzicie . Dodam ze dwa różne gatunki

Kraby łażą poprostu po wszystkim, u mnie jak jeden złapał papu to drugi wchodził na niego, wywracał do góry nogami i wyciągał mu żarcie z szczypiec

c94dd9b757c3046a.jpg

fbbf6ad69b173371.jpg

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pustelniki są fajne, ale na dłuższą metę ciężko z nimi wytrzymać. Robią przemeblowanie w akwa, przewracają szczepki, zjadają ślimaki (nawet mimo zostawionych muszli) a pewnie i jeden drugim nie pogardzi.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po wizycie w jonafish do obsady doszły : 2 ślimaki babilonia krab porcelanowy i ciekawe zoa tych ostatnich dodam fotkę jutro bo śpią :)post-24079-1448223493,76_thumb.jpg

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

babilonie na straty,pustelnik je uwielbiają, przynajmniej mój pozbawił mnie pięciu sztuk nie licząc turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pustelniki siedzą w kojcu czekają na Nowy dom są ciekawymi zwierzakami Ale już za dużo zła narobily

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem sobie sumpa 50x40x35h pierwsza komora spływ odpieniacz plus siporax 15x40x32cm następna 22x40x27 dsb plus glony ostatnia 10x40 pompa grzałka czujnik dolewki. Mam kilka pytań co o tym sądzicie zanim podepne go do baniaka żeby pompę podpiąć pod pierwszą komorę robić podmianki z Baniaka żeby tak się pokręciło z miesiąc dwa zanim zacznie działać post-24079-1448307783,94_thumb.jpg

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez opo (wyświetl historię edycji)

400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to tak głupi pomysł że szkoda komentować?

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik na podmianki ja mam powyżej sumpa, dzięki temu cała woda mi spływa do sumpa. Póżniej leję tam RO i mam automatyczną dolewkę :baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodzi źle mnie zrozumiałeś chodzi mi o samo bsb żeby zanim dojdzie nie było ppdpiete pod baniak tylko żeby sam sump się kręcił

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po wizycie u Facta sprawilem sobie takie cudeńko jak tylko dzieci zasna zacznie się zabawa

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Dzisiaj po wizycie u Facta sprawilem sobie takie cudeńko jak tylko dzieci zasna zacznie się zabawa

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

d295ba26ae74a1b0d59a5faa008b4594.jpg

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mają sumpa mam i ja post-24079-1449000053,63_thumb.jpg


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszła korona z litego mahoniu (w obróbce masakra) czekam Jeszce na dół szafki zaczyna to wyglądać post-24079-1449082365,42_thumb.jpg

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ta koronka. Mam taki sam wymiar i z sumpem zycie o wiele latwiejsze. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.