Skocz do zawartości
pol

bypas

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.um-um.pl/product_info.php?manufacturers_id=30&products_id=2746 jak bardzo to obnizy wydajnos pompy noi czy ktos to ma i podlaczyl do pompy glownej tak zeby dzialalo jako bypas , ciekaw jestem czy tak tez dziala i czy mozna by bylo np. podlaczyc reaktor podto albo jakis filtr z absorberami

2 pytanko : czy zamiast kupywac filtr bocznikowy na absorbery mozna by bylo wsypac jakis dowolny absorber do tego http://www.allegro.pl/item126439875_obudowa_przezroczysta_do_wkladow_filtr_10_fvat.html czy to by dzialalo tak jak powinno ?? dodatkowo podpiete do wyzej wymienionego bypasu czy lepiej jakas mala pompke podpiac??

jakie rozwiazania macie zeby niemiec w sumpie 1000 pompek i codow na kiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze widze na foto, to jest to zwykly trojnik, a nazywa sie redukcyjny, bo to trzecie wyprowadzenie (trzeci koniec rury) jest mniejszej srednicy.

Wydajnosc "obnizy sie" o tyle, ile wody wyplynie ta boczna rurka.

Jezeli na tej bocznej rurce dasz zawor (i go zamkniesz) to bedzie tak, jakby to byl zwykly kawalek prostej rury.

Jezeli ten zawor otworzysz (mniej lub bardziej) to o tyle mniej wody poleci glowna rura, o ile wiecej wyleci ta boczna rurka.

Ja mam takie rozwiazanie, z tym ze zwykly trojnik z Gamrat (zaden tam Aquamedic) z zaworem. Mam pod to podpiete lampe UV.

Oczywiscie "gwozdziem programu" nie jest lampa UV, ale mozliwosc dokladnej regulacji poziomu wody w kominie.

Bo sama regulacja zaworem na splywie, to troche ciezko dokladnie ustawic.

A tak, wstepnie reguluje glownym zaworem na splywie z komina, a tym bypasem precyzyjnie doreguluje ilosc wody powracajacej do akwa.

Dziala doskonale.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pol

Ten pojemnik bedzie sie nadawal na np: wegiel aktywowany. Ale juz dla adsorbera PO4 raczej nie. Ten adsorber powinien byc mocniej "przedmuchiwany". To znaczy - pojemnik jest dobry ale z bypasem bedzie w nim maly ruch wody. Ten ruch wody mozna oczywiscie zwiekszyc zakladajac zawor rowniez na glowna rure.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki to co moze posluzyc mi jako zbiornik na absorber np. na PO4??i zeby to dzialalo jak nalezy noi niewydawac nato fortuny :wink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.