Skocz do zawartości
diesel810

opinia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jesli możecie chciałbym abyście podzielili się swoimi doświadczeniami co do parametrów wody przy których smigają Wam LPS

U mnie sprawa wygląda tak ze SPS mają się całkiem nieźle ale euphyllie i dunca nie spełniają moich oczekiwan jak to było w poprzednim akwarium tylko LPS.

Moje parametry

temp 27

KH 6,9

Ca 440

Mg 1400

No3 ok 3

Po4 niewykrywalne

Wiem ze wiele osób powie ze wyprane parametry nie służa LPS i trudno jest pogodzić swietnie prosperujące akwarium LPS i SPS, ale napewno znajdą się tacy którzy z powodzeniem trzymają jedne i drugie.

Dużo karmię reef perls/salifert coral food/plus czasem jakies mrożonki dla LPS

Swiatło ATI 8x39, 6 niebieska, 1 biała, 1 różowa

Dziękuję i czekam na Wasze wpisy

Adam

czekam na Wasze opinie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ze wtrącę , Bartolomeo czy znajdziemy gdzies informacje na temat tego jakie powinno byc natężenie światła w lumenach ? Bo ja mam np ledy 500w na baniak 1000 L i tak naprawde to tylko xenia wyglada na zadowolona

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 50cm wysokości świeci 6x80W na 500l .Są acry i pompują się euphyllie ładnie.Co prawda nie są demonami prędkości w dzieleniu się ale wyglądają na zadowolone. Jedynie rico tak wegetują i te to widać że uciekają od światła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ze wtrącę , Bartolomeo czy znajdziemy gdzies informacje na temat tego jakie powinno byc natężenie światła w lumenach ? Bo ja mam np ledy 500w na baniak 1000 L i tak naprawde to tylko xenia wyglada na zadowolona

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kolega się pyta bo szuka przyczyny, a nie czepiania kto ma więcej światła czy ciepła z lampy...

Z własnego doświadczenia mam 150 W w ledach i miękasy się nie pompują prawie wcale i raczej idą na stracenie koszttem LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm euphyllie i inne LPs sa na dnie, swiatło za mocne??? hmmm uwazasz ze sa przeswietlone?? nie wiedziałem ze nadmiar swiatełka moze im nie pasowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega to teraz też miał niezły skok zasolenia więc będzie jeszcze trudniej. Kiedyś wziąłem Euphyllie od Adasia bo marudziła u niego strasznie,wtedy światło było mniejsze. Nic z nia nie robiłem specjalnego,położyłem na resztce piasku czasem dmuchnąłem w nią reef pearlsem i tyle i odżyła. Gdy wróciła do swojego akwa było z nią dobrze i to chyba pamiętam że długo cieszyła oko a nawet lepiej niż u mnie wyglądała.

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no alasnie Rafciu ja chyba to zasoleni jednak obstawiam.... zobaczymy za miesiąc

wlasnie pamietam w tamtym euphyllie szalały a kazdy sps padał, a teraz na odwrót :( a tak lubie euph....

apropos tylko 2 sa takie sobie glabrescens, paraancora ok, tylko fioletowa paraancora kwasna ma mine no i dunca od 1,5 msc nie polipuje, zyje ale wegetuje, chyba jednak Rafciu miałes racje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tez racja dobrze mówisz.....

naprostuje poobserwuje zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie wpływ ma też długość świecenia - u siebie widzę zauważalną różnicę na minus przy wydłużeniu świecenia o 2h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile swiecisz i po jakim czasie zauważyłes róznice przy zwiększonej długości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartolomeo ale ja sie absmutnie nie czepiam po prostu szukam tej wiedzy bo lampa lampie nie równa i wg mojej znajomosci fizyki i biologii nie ważna jest moc lampy tylko jej wydajność.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mówi teoria, praktyka często (w tym wypadku moim zdaniem bardzo) się z nią mija...


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartolomeo ale ja sie absmutnie nie czepiam po prostu szukam tej wiedzy bo lampa lampie nie równa i wg mojej znajomosci fizyki i biologii nie ważna jest moc lampy tylko jej wydajność.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Spoko:)

Nad interpretowałem Twojego posta:)

Nie ma nigdzie przeliczników W/litr(znaczy się są, ale ja bym się nimi nie sugerował)... Liczą się lumeny i może odnośnie tych znalazłbyś jakieś przeliczniki, ale jak dla mnie 320 W nawet w świetlówkach to dużo jak na LPS może być

Edytowane przez Bartolomeo84 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mówi teoria, praktyka często (w tym wypadku moim zdaniem bardzo) się z nią mija...

Panie Sebastianie dobrze wykombinowane i taka jest prawda, bo umnie caly caly system to jedna wielka hustawka ale powoli sie kreci.Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.